Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ilyenkor mit csiináljak,...

Most ilyenkor mit csiináljak, tehetek vmit?

Figyelt kérdés

a napszülőkkel élek, 17 vagyok, van egy barátom 24 éves, 4és fél hónapja. most végeztem volna el a 10. osztályt *gimi* de nem sikerült 2 pótvizsga kéne *matek, kémia*

de én eldöntöttem hogy nem megyek pótvizsgára, mert a matek tanárral a viszonyom a béke s*gge alatt van és ő megmondta hogy elintézi hogy évet ismételjek.igy mennék inkább szakra 2-3 évesre. fizetős szóba se jöhet, de mást nem találunk a környéken *heves város* igy mamám azt mondta hogy egy forintot se kapok soha többet. és ő ezt igy is gondolta mert azóta se kaptam, leadtam az ékszereimet is az összeset és amit kaptam érte abból vettem ruhát és el is raktam belőle amit nem fogok elkölteni mig 18 nem leszek ez ugymond egy albérletre gyűjtök ezzel. és azóta nem kaptam semmi pénzt hogy haverokkal elmenjek meginni egy kolát ami ott van h 200 ft hiába kértem még csak annyit se adott. egyfolytában azt hajtja hogy menjek el itthonról nyugodtan. nyugodt szivvel elhúzhatok a p*csába mert őt nem érdekli. megfordult már a fejembe hogy tényleg elmenjek, de nem tudok hova a barátom ő nem hiszem hogy befogadna.

próbáltam már megbeszélni mamámmékkal azt az egészet de semmi esélyem nem volt mert leordították a fejem és kizavartak. apámhoz vagyok bejelentve törvényesen de mamámék éshoztak minket onnan a körülmények miatt.

ilyenkor mégis mit csináljak mert szégyenlem a barátaim előtt hogy még 200 ft om sincs, munkát folyton keresek de a közelbe nincs és azt mondták itthon hogy a buszt fizessem ki egyedül.


17/L



2013. júl. 4. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jobban kellett volna tanulnod, korrepetálásra járnod. Azért a két tárgyból bukás az már feltételezi azt, hogy nem tetted magad oda a tanuláshoz. És mi lenne, ha évet ismételnél? Az sem tragédia. A többi tárgyból (amiket ugye jár tudsz) nem is kéne tanulnod, és csak a kémiára és a matekra tanulni.
2013. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

azt szeretnék évet ismételni de itthon azt mondják . ohhh milyen szégyen. jártam különórákra is matekból!


a másik dologban tudsz segíteni a pénzesbe, mert a nyárra nekem az kéne, az van hamarabb és utána majd a sulis kérdés

2013. júl. 4. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Kémia-matek nekem se az erősségem. Ha az osztályzatokon múlt volna akkor kampec, de a tanár jófej volt, tudta nem én hibám. Többi jegyed milyen lett? És ezek azért, mert lusta voltál tanulni?
2013. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17 évesen a tanulás legyen az első, ne a pénzkeresés. A nyári szünetben természetesen jelentkezhetsz diákmunkára. Apádhoz költözz vissza, ha a nagyszüleiddel nem jössz ki jól.
2013. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a ciki, h a legtöbb szakma is befejezett 10. osztályt kér, ami neked ugye nincs meg... Valljuk be, baromira letojtad a tanulást, és tessék, ez az eredménye. Értelmes ember ilyenkor rászánja a nyarat, ráfekszik a könyveire, és augusztusban átmegy a pótvizsgán.


Mellesleg érettségi mellett estin is találsz ingyenes képzést, ami szakmát ad.

2013. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
apuhoz nem tudok visszaköltözni mert nem tudok hova. nincs szoba, meg apám csaja kidobna.
2013. júl. 4. 14:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor nincs más: tanulsz a nyáron, amennyire csak tudsz, és átmész a pótvizsgán. Ha nem mész át, akkor évet ismételsz.
2013. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Menj el a pótvizsgára. Tanulj rá. Hidd el, a legkeményebb tanárok is megenyhülnek a pótvizsgára.

Mamád meg fog enyhülni, ha látja, hogy tanulsz a pótvizsgára. Ha mégis megbuksz, legfeljebb megismétled a 10. osztályt.

2013. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nemcsak az a baj, hogy eddig leszartad a tanulást, hanem, hogy mamád még a szándékot se látja benned. Ha azt látná, hogy tanulsz, de megbuksz, legalább mondhatná, hogy buta vagy matekból, de így, hogy nem is tanulsz, azt látja, hogy egy semmirekellő vagy. ÉS tényleg. Én sem voltam soha jó matekból, diszkalkuliás is vagyok, mégis mindig összekapartam a 3-ast, néha a 4-est is. Persze könnyű előre feladni, de valld be, leszarod az egészet. ÉS ide a rozsdás bökőd, hogy a mamád is ezért szívat. Szedd össze magad és készülj a pótvizsgára! Ez minimum kötelességed szerintem.
2013. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
NEM szartam le a tanulást. tanultam matekból még külöm órára is jártam heti 2x, de egyszerűen nem érti meg az agyam.
2013. júl. 4. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!