Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem akarok gondoskodni a szellemi fogyatékos testvéremről. Miért nem hajlandóak elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, ráadásul az egyedüli lány, ezért a szüleim elkönyvelték, hogy majd én fogom ápolni a testvéremet (25 éves), ha nekik már túl sok lesz ez a feladat. Nagyjából egy 2-3 éves gyerek szintjén van, pelenkázni kell, etetni, fürdetni, de emellé még akaratos is és néha elkezdi püfölni az embert, ha nem úgy történik valami, ahogy ő gondolta. Én ezt nem vállalom, de a szüleim képtelenek elfogadni. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy segítsük szegényt, ápoljuk szegényt, szórakoztassuk, halmozzuk el ajándékokkal, miközben mi mintha ott sem lettünk volna. Ez a mai napig semmit sem változott. 2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet. Visszautasítottam. Most már azzal fenyegetnek, hogy beperelnek, mert kötelességem gondoskodni a testvéremről. Soha nem fognak beletörődni a döntésembe?
2013. júl. 4. 18:53
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
95%

Beperelhetnek, hiszen pert mindenért indíthat mindenki. Megnyerni viszont NEM fogják. Senki sem kötelezhet téged arra, hogy gondját viseld bárkinek - akár rokon, akár nem. A szüleid úgy döntöttek annak idején, ők otthon nevelik a testvéredet, az ő gyerekük, nem a tiéd!

Neked a saját életedet kell élned, a szüleid meg - már bocsánat - de rettenetesen önzők.

2013. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
15%

Nyugodtan pontozzatok le. De ha ti lennétek magathetetlenek is ti intézetben szeretettek volna felnőni vagy otthon? Vagy majd titeket is berak a gyereket az öregotthonába meghalni?

A testvér vajon így akart megszületni? Jó neki így az élet? Hogy mindig másra van utalva? Biztosan nagyon bulis. A szülők egy életen át ápolják, nehogy pár hetet ne pihenhessenek, mert ilyen kedves a többi gyerek. Önzők nagyon, hogy felnevelték a Kérdezőt is, és ő meg ennyit nem képes tenni A SZÜLEIÉRT!!!

2013. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted az a testvér tisztában van azzal,hogy mi folyik körülötte?Tudja,hogy ez neki otthon olyan marha jó?Nem ép az elméje ezt ne felejtsd el...
2013. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek veled. Ne foglalkozz velük! Ők már belekeseredtek a mártírkodásba! Ezt ők választották, te nem fogod erre áldozni az életed.
2013. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
86%

Drága jó 12-es, talán a kérdező kérte a szüleit, hogy legyen egy fogyatékos öccse? Nem tartozik senki az egész életével a "SZÜLEINEK" (nagybetű kiemelés idézet tőled), ha te ennyire erre akarod áldozni az életed, hajrá, kérd el a kérdezőtől a szülők elérhetőségét!

(vagy csak hangzatos szavakat szólsz bele a levegőbe?)

Kérdező, a szüleid valószínűleg tényleg nem fognak beletörődni a döntésedbe, hiszen már gyerekkorodban erre próbáltak kondicionálni, és most nyilván fel vannak háborodva, hogy a házi rabszolga fel mert lázadni.

2013. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
20%
Nektek lenne szívetek a beteg gyereketek intézetbe adni? Mindenki nyugodtan tegye a szívére a kezét és úgy gondolja végig! Könnyű dumálni, hogy miért nem rakták intézetbe?! Talán mert a gyerekük, a saját vérük, nem egy kiló krumpli!
2013. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
72%

Szia


Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Egész gyerekkorodat ezzel rontották el. Felejtsd el őket ,ha ennyire gonoszak. Éld a saját életedet. Nem tehetsz róla ,hogy ilyenek a rokonaid. Én sem ápolnék senkit. Biztos van olyan hely ahova öcséd be lehet adni ,hogy gondozza aki akarja.

Mindennek a teteje az ,hogy akaratos is....

2013. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
81%
16! Igen, lenne szívem. Még a gyerekemet is, nemhogy a testvéremet.
2013. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
86%

16-os!

Neked lenne szíved rásózni egy másik gyerekedre,aztán ha az nem vállalná,akkor perrel fenyegetni?

2013. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
76%

Szívemre tettem a kezem.


Két gyerekem van. Ha valamelyikük így született volna, a másik gyerek és a család érdekében simán ment volna az intézetbe.

2013. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!