Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem akarok gondoskodni a szellemi fogyatékos testvéremről. Miért nem hajlandóak elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, ráadásul az egyedüli lány, ezért a szüleim elkönyvelték, hogy majd én fogom ápolni a testvéremet (25 éves), ha nekik már túl sok lesz ez a feladat. Nagyjából egy 2-3 éves gyerek szintjén van, pelenkázni kell, etetni, fürdetni, de emellé még akaratos is és néha elkezdi püfölni az embert, ha nem úgy történik valami, ahogy ő gondolta. Én ezt nem vállalom, de a szüleim képtelenek elfogadni. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy segítsük szegényt, ápoljuk szegényt, szórakoztassuk, halmozzuk el ajándékokkal, miközben mi mintha ott sem lettünk volna. Ez a mai napig semmit sem változott. 2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet. Visszautasítottam. Most már azzal fenyegetnek, hogy beperelnek, mert kötelességem gondoskodni a testvéremről. Soha nem fognak beletörődni a döntésembe?
2013. júl. 4. 18:53
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
82%
Miért lenne a kérdezőnek kötelessége vigyázni rá amikor neki is megvan a saját élete és a szülők miért nem viszik magukkal a fogyatékos gyereküket is amúgy? A kérdezőnek az egész gyerekkorát tönkre tették és 20-on valahány évig a kérdező a tesóját ápolta,mert vele nőtt fel! Anyádék hülyék,hogy megtartották! És én is intézetbe adnám a gyerekem ez 1000% jobb lenne neki ott és a többi gyerekemnek is jobb lenne. Ha lesznek gyerekeim tuti nem fogom ezzel megkeseríteni az egész gyerekkorukat!! Nem kell rá vigyáznod! És nem fogják megnyerni a pert ha azt indítanának ellened! A bíró a pofájukba röhögne ha azt mondanák,hogy egyik testvér nem akar vigyázni a másik súlyosan FOGYATÉKOS testvérére! Ne vállald el!!!!!!!!
2013. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
90%

Végig olvastam az összes hozzászólást.

Mint érintett szülő az a véleményem, hogy lehetőség szerint nem szabad a NT testvérek "nyakába varrni" a fogyatékos testvért.

Mi 3 gyermeket nevelünk, a kicsi (7 éves, kései véletlenke) autista, és nem fog tudni önálló életet élni. Sokat költünk a fejlesztésére, de a nagyobbaknak is megvan mindenük úgy közép szinten.

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy a kicsit intézetbe adjuk. Persze később, 20 éves kora után már ott lesz jobb neki. Illetve mi már idősek leszünk az ellátásához. Én csak annyit kértem a nagyobb testvéreitől, hogy ha mi már nem leszünk, akkor legalább havonta egyszer látogassák meg.

Rábízni a nagyobbakra csak olyan max. 10-15 percre szoktuk a kicsit, mert így is nehéz lehet nekik egy fogyatékos kistestvérrel. Aki elveszi tőlük az időnket, és bármennyire is igyekszünk a törődésünk nagy részét is.

A legjobb megoldás a szüleid részéről az lenne, ha arra a 2 hétre amíg elutaznak pl. egy spéci kríziscentrumba beadnák. Vannak az országban nagyon jó helyek.

2013. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
25%

Bonyolult helyzet. Ha a szüleid ügyesebbek lettek volna, és jobban kezelik ezt kicsi korotokban, továbbá most sem tekintenék magától értetődőnek, hogy hosszú távon majd te gondozod a beteg testvért, akkor szerintem nagyon csúnya dolog lenne azt az egy-két hetet nem elvállalni (de akkor is helyes lenne a három ép testvér között ezt a feladatot egyformán elosztani).


De így persze érthető. Szép lenne, ha felül tudnál emelkedni ezeken, és elvállalnád (de csak egyetlen hétre, és ez nem jelenti azt, hogy a jövőben is el fogod vállalni). Ilyen értetlen szülőkkel nem biztos, hogy nem vennék örökös vállalásnak azt a két hetet.


Azt, hogy gyerekkorodban ennyire megsínyletted a fogyatékos testvéredet, a szüleid szúrták el szerintem. Szóval ez hiba volt a részükről valószínűleg (persze nem biztos, hogy pl. az anyagi körülmények miatt sokkal jobbat ki tudtak volna hozni, szóval a biztos válaszhoz ismerni kéne a pontos körülményeket). De most, ha csak egy-két hétről van szó, szerintem az lenne a helyes, ha elvállalnád. Esetleg elvállalnál egy hetet, egy másikat a másik testvéred és így tovább. Szerintem az is elfogadható, hogy hosszú távon nem akarod elvállalni.

2013. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim válasza:
82%
Én se válalnám el még egy napra se! Sztem adjátok be a gyereket ilyen fogyatékosoknak való intézetbe, ott mindenki olyan mint ő és szakemberek foglalkoznának vele! Ti pedig bármikor meglátogathatjátok!
2013. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 ABORG válasza:
2015. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
94%

Azóta mizu kérdező?

Egyébként sajnálom,hogy ilyen s*gghülye és gonosz szüleid vannak,akik juszt is elszúrják a gyerekük további életét.Azért valamit jelent,de nem éppen pozitív értelemben,hogy 3 ép gyerekből 2 tojik a fejükre,még karácsonykor.Azért ennek oka van és nem beszélhetünk szimpla hálátlanságról.

2016. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ápolnám. A sors ilyen hol ad hol elvesz. A lényeg, hogy én ne szívjak.
2023. febr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!