Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem akarok gondoskodni a szellemi fogyatékos testvéremről. Miért nem hajlandóak elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, ráadásul az egyedüli lány, ezért a szüleim elkönyvelték, hogy majd én fogom ápolni a testvéremet (25 éves), ha nekik már túl sok lesz ez a feladat. Nagyjából egy 2-3 éves gyerek szintjén van, pelenkázni kell, etetni, fürdetni, de emellé még akaratos is és néha elkezdi püfölni az embert, ha nem úgy történik valami, ahogy ő gondolta. Én ezt nem vállalom, de a szüleim képtelenek elfogadni. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy segítsük szegényt, ápoljuk szegényt, szórakoztassuk, halmozzuk el ajándékokkal, miközben mi mintha ott sem lettünk volna. Ez a mai napig semmit sem változott. 2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet. Visszautasítottam. Most már azzal fenyegetnek, hogy beperelnek, mert kötelességem gondoskodni a testvéremről. Soha nem fognak beletörődni a döntésembe?
2013. júl. 4. 18:53
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
14%

Mindennek a teteje az ,hogy akaratos is.

- Ja biztos direkt csinálja!


Biztos van olyan hely ahova öcséd be lehet adni ,hogy gondozza aki akarja.

- Téged is majd öregkorodban ápoljon, aki akarjon? És ha nem lesz pénze a gyerekednek öregek otthonára? Akkor majd otthon fekszel szarban/húgyban, mert nem tudsz kimenni WC-re a gyerekeid meg tesznek rád?


Ha mindenki betenné, akkor majd gondolom titeket se bánt, hogy öregen be lesztek b*szva a stokiba, mert nehogy már a gyerek gondoskodjon rólatok!

2013. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
90%
Ha öreg leszek, nem akarom, hogy a gyerekem gondozzon, vagy fizessen. Felnőtt ember vagyok, félreteszek öregkoromra, hogy ne legyek másnak a terhére. Addigra már szép életet leéltem; a gyerekemnek is ezt akarom, azért szültem meg.
2013. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
20%

Akkor neked tök jó, hogy milliókat félre tudsz rakni.


De történhet bármikor olyan baleset, hogy valaki magatehetetlen lesz, és gondozni kell. És ha nincs pénz? Akkor mi lesz vele? Kint hagyod az utcán?

2013. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 Amado atya ***** válasza:
89%

Utazzanak, és oldják meg, ahogy akarják. Felnőtt nő vagy, nem szabad, hogy elrontsa az életedet az állandó gondoskodás.

Perelni persze perelhet -csak nem feltétlen fogja megnyerni.

Az meg ne érdekeljen, hogy kígyót-békát kiáltanak rád.

2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
85%

"2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet."


Én se venném magamhoz még néhány hétre se. Egyrészt mert meg van a magam élete munkával stb. és egy ilyen beteg ember egész napos felügyeletet igényel (ebbe belegondoltak a szüleid??). Másrészt azért nem mert a néhány hét elteltével esetleg "megfeledkeznének" róla, és a lehető legvérlázítóbb módon rámerőszakolnák a SAJÁT GYEREKÜKET (ha képesek lennének perelni mert nem akarom átvenni tőlük egy életre akkor ezt is simán kinézném belőlük). Ami velem mint másik gyerekükkel szemben egyáltalán nem fair!


12-es:

"De ha ti lennétek magathetetlenek is ti intézetben szeretettek volna felnőni vagy otthon? Vagy majd titeket is berak a gyereket az öregotthonába meghalni?"


Én ezen már sokat agyaltam és arra jutottam hogy szívesen megyek majd öregotthonba ha másra nem fogja futni csak ne legyek majd a gyerekeim terhére (akiknek meg lesz a saját életük, családjuk, munkájuk).


21-es:

"Ha mindenki betenné, akkor majd gondolom titeket se bánt, hogy öregen be lesztek b*szva a stokiba, mert nehogy már a gyerek gondoskodjon rólatok!"


Aki elvárja hogy majd a gyereke gondoskodjon róla az semmi mást nem lát benne csak egy "befektetést", hogy majd NEKEM legyen valakim aki eltart, hogy majd ÉN is fel tudjak mutatni valamit amikor megkérdik mit kezdtem az életemmel fiatalon. És mindezt arcátlan módon a "család" szó mögé bújtatva, hangoztatják hogy a család a legfontosabb de valójában a saját kis befektetésüket féltik valahányszor önállósodna a gyerek. Pedig ha én szeretem a gyerekemet akkor azt akarom hogy ÖNMAGÁT valósítsa meg, ne mást.

2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
21%
85%, Ne próbálkozz a lelkiismeretére hatni, mert az nem működik az ilyen létformáknál mint a 67%-os
2013. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
92%

Ha a most egészséges testvéremnek balesete lenne, a család, a barátok együtt segítene neki.


Itt egy mentálisan sérült gyerekről van szó, akit a szülei vállaltak. Mindennel együtt. Nem kérdezték meg a többi gyereküket, hogy mit szóltok hozzá, együtt vállaljuk-e. Az ő felelősségük. Szép dolog, ha a kérdező törődik vele, de el nem várható.

2013. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
93%

Egy tehetetlen idős embert nem lehet összehasonlítani egy fizikai ereje teljében lévő szellemi fogyatékossal.Van olyan egészséges testvéred aki a szüleitekkel el?

Meg ez is milyen baromság,hogy csak azér kapod te,mert nő vagy.A fiú testvéreid sokkal könnyebben leszerelnék ha rájön az 5perc.

2013. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
10%
Nincs is válság, ha mindenkinek futja majd öregek otthonára több millió! Tök jó :)
2013. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
87%

Aha,majd én is elutazok,aztán akkor a másik gyerekemre hagyom a gondjaimat...:SS

Ez nem igazságos,akármennyi idős is vagy,neked már saját életed van és nem perelhetnek ezért.A fenyegetésért járna szankció.De az,hogy kire bízzák?Az nagyon nehéz így.

2013. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!