Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terveznél komolyan olyan...

Terveznél komolyan olyan emberrel, akitől nem kaphatod meg ANYAGILAG azt, amire vágysz?

Figyelt kérdés

Tudom, már a kérdés maga sokak zsebében nyitogatja a bicskát, de engedjétek meg, hogy leírjam a lényeget.


Erőt, időt és pénzt nem kímélve mentem és tanultam évekig azért, hogy megszerezzem a diplomámat jó jegyekkel, jó szakmában, hogy ne legyen később elhelyezkedési problémám. A szüleim motiváltak, mondhatni rugdostak, ha kellett, hogy csináljam, kell, van értelme és nagyon igazuk is volt, mint kiderült. Elképzeltem a kis fejemben azt, hogy biztos anyagi háttérrel öregedhetek meg, nem lesznek megélhetési gondjaim és ha nem is kacsalábon forgó palotában élem le az életemet, de azért ha megkívánok egy gombóc fagyit hónap végén, nem kell rá nemet mondanom. Ezt úgy tűnik sikerült elérnem, jól fizető állásom lett kezdő mérnökként szinte azonnal a diplomám megszerzése után, fenntudom tartani magamat albérletestől és félretenni is tudok.


A probléma a párommal van (én vagyok a nő). Az ő egyetlen végzettsége egy gyakorlatilag használhatatlan felsőfokú szakképzés. 2 éve állást keres és nem talál. Nem mintha nagyon megerőltetné magát, de mentségére szóljon, ha valami jön, azt azonnal elvállalja. Többnyire idénymunkából él, ami zsebpénznek elég, de arra, hogy pl. összeköltözzünk és megosszuk a költségeket, már nem.

Kértem, végezzen el valamilyen iskolát, legyen egy használható szakmája, addig én támogatom, ha kell eltartom, de ne maradjon minden így. Elutasítja élből, ha felhozom. Szégyellem és gáz ezt kimondani, mert nagyon szeretem a páromat, de úgy érzem ez számomra nem elég.

Nem én akarok lenni a családfenntartó, ha többet is keresnék a páromnál, nem érdekel, de az hogy csak én keresek lényegében, az igen.

És ha később családot szeretnénk? Én vágyom az anyaságra, az anyaság élményére és arra, hogy mint minden anyuka, otthon maradhassak a babánkkal amíg csak tudok, de ha én vagyok a kereső fél, ez sosem fog teljesülni, mert nem tehetem majd meg. Kénytelen lenne ő otthon maradni, de akkor én nem lennék teljesen boldog.

Vagy mi lesz ha velem valami történik? Oké, ha egy fizetésből kellene megélnünk, de ha egyből sem?

Lehet így tervezni?


4 éve vagyunk együtt és míg úgy érzem az én életem szépen halad előre, addig ő toporog egy helyben és ez nagyon visszahúzza a kapcsolatunkat, pláne az én lelkemet. Szeretem őt, de ezzel a mentalitásával egyáltalán nem tudok mit kezdeni és már komolyan abban sem vagyok biztos, hogy akarok így leélni mellette egy életet. Még is mit tennétek? Mit tehetnék?



2013. júl. 5. 15:14
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
80%
Ő mérnök,írta.
2013. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
73%
Engem ez nem befolyásolna. De nem vagyunk egyformák, a te indokaid is érthetőek.
2013. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondod de milyen mérnök?
2013. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező mérnök a párja meg....
2013. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
78%

a helyzettel sokkal inkább az a probléma, hogy egy idő után, ha nem elég intelligens, a férfi kisebbségi érzése előjön, és ezt kompenzálni fogja, boldogtalanná tehet téged.

Nem önzőség, amit vársz, hiszen az ember azért tanul, dolgozik, hogy megteremtse azt az életszínvonalat, amit elképzelt magának. És ha ez már most probléma közöttetek, akkor mi lesz később?

A házassághoz/ együtt éléshez nem csak szerelem kell. Kellenek a közös tervek, elképzelések. Meg kérdezted már, hogy neki mik az elképzelései a jövőjéről?

Ha nem hasonlítanak az elképzeléseitek, sajnos nem fog működni. Megjegyezném, ha kezdő mérnök vagy, nem lehetsz olyan idős, hogy ne tudnád újra kezdeni valaki mással.


És sajnos családban tapasztaltam is, hogy az iparos vállalkozó és a diplomás nem fér össze hiába teremtenek elő hasonló jövedelmet. Mert a nő a munkahelyén okosabb, műveltebb, "hozzá jobban illő" férfiakkal volt körül véve, mint a férje. Így beleszeretett egy kollégájába és elvált a férjétől.

Benne van a pakliban, hogy egyszer neked is kevés lesz az ő intellektusa, és azon veszed észre magad, hogy másfele kacsintgatsz.

2013. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
8%

"nagyon szeretem a páromat"


Hát nem úgy tűnik...

2013. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
79%

"az iparos vállalkozó és a diplomás nem fér össze hiába teremtenek elő hasonló jövedelmet"


Akkor én iparos vállalkozóként akinek diplomája is van mit csináljak?

2013. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
9%

Ne értem, miért kéne felfognia a pasinak, hogy így nem mehet tovább. Ha neki jó úgy, ahogy van? A szerelem nem az elfogadásról kellene, hogy szóljon?

Mi lenne, ha a kérdező párja azon morogna, hogy a kérdező miért lett diplomás, mert ha nem lenne diplomája, nem lenne probléma, hogy neki meg nincs! Ez ugyanolyan!

2013. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem anyagi különbség tulajdonképpen.

Nem tudom, miért annak látod.

2013. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
90%
A probléma azzal van, h nem tud elhelyezkedni a kérdező párja és nem is töri magát, h változzon a helyzet és állandó fizetése legyen.
2013. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!