Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terveznél komolyan olyan...

Terveznél komolyan olyan emberrel, akitől nem kaphatod meg ANYAGILAG azt, amire vágysz?

Figyelt kérdés

Tudom, már a kérdés maga sokak zsebében nyitogatja a bicskát, de engedjétek meg, hogy leírjam a lényeget.


Erőt, időt és pénzt nem kímélve mentem és tanultam évekig azért, hogy megszerezzem a diplomámat jó jegyekkel, jó szakmában, hogy ne legyen később elhelyezkedési problémám. A szüleim motiváltak, mondhatni rugdostak, ha kellett, hogy csináljam, kell, van értelme és nagyon igazuk is volt, mint kiderült. Elképzeltem a kis fejemben azt, hogy biztos anyagi háttérrel öregedhetek meg, nem lesznek megélhetési gondjaim és ha nem is kacsalábon forgó palotában élem le az életemet, de azért ha megkívánok egy gombóc fagyit hónap végén, nem kell rá nemet mondanom. Ezt úgy tűnik sikerült elérnem, jól fizető állásom lett kezdő mérnökként szinte azonnal a diplomám megszerzése után, fenntudom tartani magamat albérletestől és félretenni is tudok.


A probléma a párommal van (én vagyok a nő). Az ő egyetlen végzettsége egy gyakorlatilag használhatatlan felsőfokú szakképzés. 2 éve állást keres és nem talál. Nem mintha nagyon megerőltetné magát, de mentségére szóljon, ha valami jön, azt azonnal elvállalja. Többnyire idénymunkából él, ami zsebpénznek elég, de arra, hogy pl. összeköltözzünk és megosszuk a költségeket, már nem.

Kértem, végezzen el valamilyen iskolát, legyen egy használható szakmája, addig én támogatom, ha kell eltartom, de ne maradjon minden így. Elutasítja élből, ha felhozom. Szégyellem és gáz ezt kimondani, mert nagyon szeretem a páromat, de úgy érzem ez számomra nem elég.

Nem én akarok lenni a családfenntartó, ha többet is keresnék a páromnál, nem érdekel, de az hogy csak én keresek lényegében, az igen.

És ha később családot szeretnénk? Én vágyom az anyaságra, az anyaság élményére és arra, hogy mint minden anyuka, otthon maradhassak a babánkkal amíg csak tudok, de ha én vagyok a kereső fél, ez sosem fog teljesülni, mert nem tehetem majd meg. Kénytelen lenne ő otthon maradni, de akkor én nem lennék teljesen boldog.

Vagy mi lesz ha velem valami történik? Oké, ha egy fizetésből kellene megélnünk, de ha egyből sem?

Lehet így tervezni?


4 éve vagyunk együtt és míg úgy érzem az én életem szépen halad előre, addig ő toporog egy helyben és ez nagyon visszahúzza a kapcsolatunkat, pláne az én lelkemet. Szeretem őt, de ezzel a mentalitásával egyáltalán nem tudok mit kezdeni és már komolyan abban sem vagyok biztos, hogy akarok így leélni mellette egy életet. Még is mit tennétek? Mit tehetnék?



2013. júl. 5. 15:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Pontozzatok le, de én kirúgnám. Az én férjem 1,5 évig volt munkanélküli, s mindig látszott rajta az igyekezet, meg az, hogy milyen rosszul esett neki, hogy nem kellett sehová, és hogy emiatt csúszott az esküvő, de leginkább a babaprojekt. Elment önkénteskedni több helyre is, megcsinálta a nyelvvizsgáját, így megkaphatta a diplomáját, utána elment ingyen gyakorlatra, és végül az a cég, ahol gyakorlaton volt, fel is vette. Közben álmodoztunk arról, hogy milyen jó lesz majd babázni, meg mennyivel jobb lesz, ha majd én főzök itthon, és nem neki kell (ő nem szeret főzni, de azért megcsinálta), és hasonlók. Arról nem is beszélve, hogy heti szinten mennyi, de mennyi önéletrajzot küldött szét, de pont akkor kezdődött a válság, esélye sem volt úgy, hogy nem volt kezében a diploma.


Ha semmit sem tett volna azért, hogy előrébb lépjünk, nem mentem volna hozzá feleségül.

2013. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem elsősorban az anyagiakkal van gond, hanem hogy alapvetően más az értékrendetek. Neked fontos a megfelelő életszínvonal, és teszel is azért, hogy ezt elérd, a párodnak meg fontosabb a kényelme, hogy ne kelljen magát megerőltetni, inkább elvan a pocsolyában. Ez örök konfliktus lesz köztetek, én biztosan nem maradnék egy ilyen kapcsolatban. Ennél jobb pasit érdemelsz! Egy életed van, miért kellene lemondanod mindenről, amit meg tudnál teremteni magadnak, pusztán egy lusta pasi kedvéért? Ráadásul ha olyan nagyon szeretne, megtenne mindent azért, hogy segítsen neked megvalósítani azt az életet, amiről álmodsz.
2013. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
92%
Én megértelek, és teljesen normális igény, hogy egy nő nőnek érezhesse magát a férfi mellett, és ebbe bele tartozik az is, hogy a férfi is húzza az igát (ez a minimum szerintem) ha kevesebbet keres az egy dolog, az is belefér, hogy rövidebb időre munka nélkül marad, de az, hogy nem is akar tanulni és fejlődni, hogy később biztosabb, jobb állása legyen az szerintem már kimeríti a nem eléggé férfi fogalmát. Hosszú távon ez valószínűleg nem fog működni, és ha szereted, akkor nagyon nehéz helyzetben vagy. Biztosan találnál magad mellé egy olyan társat, aki mellett nőnek majd anyának érezheted magad.
2013. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam azt, hogy szánjon még 4 évet rá és diplomázzon le, mert nem szeretne, pedig az én szakmám is nagyon érdekli (építőmérnök vagyok, közművekkel foglalkozom, neki idegenforgalmi végzettsége van), de egy bármilyen szakmát, ami érdekelné, szívesen csinálná és esélye is lenne elhelyezkedni vele simán elvégezhetne, hogy kicsit több legyen a lehetősége.

Nem a pénz nem léte zavar tulajdonképpen, igazatok lehet, hanem az, hogy ha komolyan tervezne velem, akkor számításba kellene vennie azt, hogy szeretnék vele lassan összeköltözni, családot alapítani, amire így esély sincs. Havonta jobb esetben (!!) 30-40 ezer forintot szed össze apróbb dolgokból, vagy az idénymunkából, amiket elvállal. A saját igényeit kitudja elégíteni ebből (a szüleivel él), de erre nem lehet úgy alapozni egy család életét, hogyha én szeretnék NŐ lenni és igenis én otthon maradni a babánkkal, én vinni a háztartást, én hazavárni őt meleg vacsorával. Nevezzetek maradinak, de számomra ez jelentené a kiteljesedést, ettől érezném magamat nőnek a kapcsolatunkban.

Lehet, hogy ha valakit szeretünk feltételek nélkül tesszük azt, de ebből nem lesz étel az asztalon és nem lesz fedél a fejünk felett és lehetek beképzelt dög is, de tényleg nem azért küzdöttem ennyit, hogy utána napról napra kelljen élnünk.


Ő velem tervez, szeretne összeköltözni, feleségül venni stb, legalábbis ezt mondja, ha szóba kerül a téma. Viszont rögtön előjön az is, hogy de ezt egyelőre ő nem teheti meg, azt pedig gáznak érezné, ha én tartanám el. Ergo amíg nincs tartósabb munkahelye, marad minden így. Munkát én gőzerővel keresek neki, de a legtöbb valamiért sosem jó, megtudnám számolni a két kezemen két év alatt hány interjún volt, szóval a csalódottságot is kétlem a sok elutasítás miatt.

2013. júl. 5. 16:11
 25/52 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem meg inkább verd a segged a földhöz, hogy a szüleid támogattak mindenben hogy most itt verni tudd a nyálad a diplomádra!
2013. júl. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
98%

Nah, az utolsó meg tipikusan az, aki szerint minden diplomás maga a Sátán.


Én megértem a kérdezőt. Ha ő lenne a férfi és a nő meg semmit nem akarna dolgozni, mert minek, szerintem az is probléma lenne, mert őt meg zavarná.

2013. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó!


Nálad a pont!

2013. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
97%

Én is megértelek Kérdező, szerintem is jogosak az igényeid.

Hogy mit tennék? Beszélnék vele, és ugyanazt elmondanám neki, amit itt leírtál. Szerintem szabja valamilyen határidőt, hogy addig döntse el, hogy mit akar kezdeni magával, hogy jobb legyen a helyzet, aztán beszélhettek a továbbiakról.


Utolsónak: egy mérnök igenis verheti a nyálát a diplomájára!

2013. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
13%
Bocsi, a 25-ösnél a pont.
2013. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
50%

Valamilyen kivitelező céget nem tudtok összehozni? Elvezényelne 5-6 melóst, vinné ide-oda őket, esetleg üzletet kötne, felmérné a munkát, anyagbeszerzés stb.

Alvállalkozóként betolhatnád valahova a cégeteket.

Nem kell mindenkit munkahelyre küldeni, nem mindenki alkalmas rá, ha a sajátotokat csinálná jobban ellenne.

2013. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!