Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás erre a helyzetre...

Mi a megoldás erre a helyzetre? Senkitől nem akarok megszabadulni.

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes és azt akarom, hogy költözzön hozzám mert tágas a ház és jobban elférnénk mint náluk. Csak annyi a baj, hogy gyerekkorában megharapta a kutyájuk és azóta fél tőlük, nekem meg van a házban egy dobermann és az udvaron egy bernáthegyi. Mindkettő kedves, barátságos és még a gyerekekkel (más kutyákkal is) jól kijönnek akárhogy nyúzzák őket. Amikor jön hozzám a barátnőm akkor mind a kettőt be kell zárni. Azt mondta, hogy nem akar úgy itt lakni, hogy a kutyák is itt vannak én meg szeretem de nem akarom elvinni a kutyákat se. Az egyik 8 éves, a másik 6. Nincs ötletem, hogy mit lehetne csinálni ilyenkor. Az lenne a legjobb ha legyőzné a félelmét mert még a legkisebb kutyákban is a vadállatot látja. Szerintetek mit tegyek?

2013. júl. 6. 10:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
39%

Azt figyeltétek a kérdésben, hogy:


"van a házban egy dobermann és az udvaron egy bernáthegyi"


Tehát a dobi a házban benn van. Simán jó ez egy kisbaba mellé...


Ne haragudjatok, de nekem furák ezek a válaszok. Menjen a lány pszichológushoz, kiképzőhöz...stb. Aztán legyen velük és egy babával, úgy, hogy nem az ő kutyái, nem fogják őt gazdának tartani, érezni fogják, hogy tart tőlük. Ismerek hasonló szorit, a nő odaköltözött, jó fél évig béke volt, aztán egy nap avval hívta a férjét, hogy a két békés kaukázusi elől a konyhapultra mászott fel, nem engedik le, azonnal menjen haza... Még jó, hogy nem bántották. Ráadásul két nem fiatal kutyáról van szó, akik ilyenkor már kevéssé nevelhetőek arra, hogy még egy gazdát elfogadjanak.


Hogy mit tegyél, kedves kérdező? Először is, ha ennyire ragaszkodsz hozzájuk, akkor olyan nőt kellett volna választani, aki szereti a kutyákat. De mondjuk ez se lenne garancia arra, hogy anyaként nem kéri majd azt, hogy ne legyen a házban a dobi, mert nem való csecsemő mellé, és, hogy kinn is kerítsétek el minimum.

Aztán: Te tudtad, hogy nem szereti a kutyáidat. Elfogadtad így. Nem fog megváltozni.


Egyébként meg a gyerekvállalás baromi sok lemondással jár. Ez van. Több olyan ismerősöm van, aki megvált a nem gyerekkompatibilis kutyától. Rokonokhoz, barátokhoz került, jó helyre. Volt, ahol allergia miatt, volt, ahol tartott tőle a gyerek, máshol meg csak azért, mert egyszerűen nem tudtak az állattal annyit foglalkozni már, mint igényelte volna.

2013. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
60%
Ne dobd ki a kutyáidat... nekik csak te vagy, nincsenek haverjaik, laptopjuk, munkájuk, szerelmük, nekik csak te vagy a világuk. Azonkívül kinek kell szerinted egy dobermann és/vagy egy bernáthegyi? Senki nem fogja befogadni őket, halálukig egy menhelyi apró ketrecbe lennének bezárva. Mennyi emberség szorult egy nőbe, aki ilyesmit kér tőled? Erre fogja nevelni a gyerekedet is, csak mert neki pszichés problémái vannak?
2013. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
71%

A sok terézanya, aki semmit nem tud a kutyákról..


gyerekbarát típus, az az, amelyiket, annak neveled.


inkább olvassatok könyvet, mint gyakorikérdéseket.

2013. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
56%
szegény gyerekbe, hogy belefogja nevelni az a hisztis nő,azt, hogy félni kell az állatoktól.. sajnállak, kérdező.
2013. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 atszirko válasza:
39%

Egy kutyatámadásról MINDIG az ember tehet, ha beleharap a gyerekbe akkor a gyerek, vagy a szülő aki felelőtlenül hagyta hogy a gyerek azt csináljon a kutyával amit akar.

Szerintem is a megoldás valamilyen szinten a kutyák elkerítése - ugyanakkor megfelelő mozgatása - illetve a "félek a kutyáktól" című hiszti megszüntetése.

Minden kutya gyerekbarát, ha úgy nevelik.

2013. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%

Igen, az irreális félelem, ha meglátok egy kutyát és átmegyek az utca túloldalára... Nem normális dolog. És ha a lány nem tudta az évekkel korábbi kutyaharapást feldolgozni, célszerű a pszichológus...


A kutya NEM ellenség!

És ha kulturált körülmények között van tartva, nem okoz problémát.

2013. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
42%

Ebből csak az lesz, hogy a gyerek is sikítozva fog a kutyák elől elfutni! Nálunk csecsemőkorom óta volt/van kutya, nagytestű is volt, sosem bántott! A híradóban azt biztos nem mondják, hogy nevelte a gazdája a kutyát, meg pontosan mi történt mielőtt támadott!

Jó ötlet az elkerítés, és az összeszoktatás!

2013. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
55%
Engem szerencsére sosem bántott kutya, mégis félek tőlük, főleg a nagyobbaktól. De nem csak félelem van bennem, hanem utálat is, ki nem állhatom a kutyákat (sosem bántanám őket, meg ilyenek). Ha én lennék a barátnőd, én sem fogadnám el a kutyákat, de nem is kérném azt, hogy küldd el őket, hiszen neked ők nagyon fontosak. A legjobb megoldás az, ha külön laktok még 1-2 évig legalább.
2013. júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Ha nem hagyunk egyedül egy gyereket és egy kutyát akkor nem lesz baj. Egy kicsit nagyobb gyereknek meg már el lehet magyarázni, hogy ne nyúzza a kutyát mert nem szereti. Nem akarom, hogy az én gyerekem is olyan legyen, hogy "úristen ott egy kutya, most meg fogok halni!" és nem is fogom hagyni. Nekünk is volt mindig kutyánk, leginkbb nagytestű és sose volt baj mert el lett mondva, hogy nem szeretik ha bántom őket. Egyszer kamaszkoromban harapott meg elég durván egy kaukázusi ami kiszökött egy udvarról de nem félek tőlük. Nem a kutya volt a hibás hanem a gazdái mert látszott, hogy el van hanyagolva. Az ilyeneken túl kell lépni és nem is olyan nehéz szerintem.

Kétszer törtek be hozzám és azért vettem az egyiket, igazából a másik is jó erre a célra de ő azért van mert találtam az utcán. Szerencsétlent el akarták altatni mert úgyse fog rendbe jönni, azóta persze él és virul. Nagyon hozzámnőtt mind a kettő. Pár éve az unokatesóm hozzám költözött az akkor kb 10 hónapos gyerekével és kifejezetten tetszett a kutyáknak, óvatosan bántak vele. A gyerek most 4 éves és még mindig jóba vannak. Ezért nem akarok megválni tőlük. Ha nem nálam laknak az már nem olyan. Persze a barátnőmet és a gyerekemet is szeretném de ha nem muszáj (nem hamisak, nem bántottak senkit stb) ne vigyem már el őket.

2013. júl. 8. 01:18
 30/33 anonim ***** válasza:
73%

15 vagyok.Igaziból bátran lepontozhattok,nekem akkor is ez a véleményem.Soha senkiért nem szeretném meg a kutyákat és nem tudnának velem mit kezdeni,igenis rettegek tőlük.Van két kisfiam.Az egyik ugyanúgy,mint én fél tőlük,a másik pedig imádja őket.Amikor csak egy fiam volt,egyszer sétáltunk egy kisutcában és kinnt volt egy nagy kutya.Semmit nem csináltam,mer próbálom leplezni mindig a félelmem,de a kutya ugatva rohant felénk.Kikaptam a kisfiam a babakocsiból és magasra emeltem,közben meg üvöltöztem a gazdájának(öreg bácsinak),hogy fogja már meg a kutyáját,az meg hiába hvta baszott oda menni hozzá.Nem támadott meg,de nem barátságosan ugatott.Alíg tudta vissza vinni az öreg,de persze nem tetszett neki ahogy beszéltem,mert remegtem a félelemtől,meg féltettem az akkor kb 10 hónapos gyerekemet.Majdnem bőgtem.Vissza vitte,már messzebb voltunk és az a dög újra kinnt volt,megint futott ugatva felénk.Úgy szedtem a lábam,mint még soha.Egyik kezembe magasra tartva a gyerekkel,másikkal meg babkocsit tolva,jól közel magamhoz,azzal próbáltam védeni magam.

Na kilehet röhögni,meg lepontozgatni,de nekem ez nagyon szörnyű volt.És a te barátnőd is sejtem kb így élte volna meg.Így válaltatok gyereket.Fogadd el,hogy ő az anyukájánálk fog maradni a kutyáid miatt.Ettől te még majd a gyerekedet nevelheted kutyabarátnak.

2013. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!