Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás erre a helyzetre...

Mi a megoldás erre a helyzetre? Senkitől nem akarok megszabadulni.

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes és azt akarom, hogy költözzön hozzám mert tágas a ház és jobban elférnénk mint náluk. Csak annyi a baj, hogy gyerekkorában megharapta a kutyájuk és azóta fél tőlük, nekem meg van a házban egy dobermann és az udvaron egy bernáthegyi. Mindkettő kedves, barátságos és még a gyerekekkel (más kutyákkal is) jól kijönnek akárhogy nyúzzák őket. Amikor jön hozzám a barátnőm akkor mind a kettőt be kell zárni. Azt mondta, hogy nem akar úgy itt lakni, hogy a kutyák is itt vannak én meg szeretem de nem akarom elvinni a kutyákat se. Az egyik 8 éves, a másik 6. Nincs ötletem, hogy mit lehetne csinálni ilyenkor. Az lenne a legjobb ha legyőzné a félelmét mert még a legkisebb kutyákban is a vadállatot látja. Szerintetek mit tegyek?

2013. júl. 6. 10:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
57%
Küldd el majd újságot hordani, vagy menjetek együtt. Én is féltem a kutyáktól, de ott valamennyire megszoktam őket.:D
2013. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
28%

Most tényleg az a kérdés hogy a kutyám vagy a gyerekem válasszam????!!

Keresni kell a kutyáknak egy jó helyet ahol néha te is láthatod őket.

Akit valamilyen rossz élnény ér a kutyákkal kapcsolatban azt nem lehet sajnos elfelejteni,örökre bennem marad...

2013. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%

Én meg nőként azt mondom, hogy nem válnék meg a kutyáimtól!

Az alap, és szerintem nem is kérdés, hogy kutyát és gyereket nem hagyunk kettesben.

Az lehet a megoldás, hogy az udvaron körbekerítesz egy olyan részt, ami csak a kutyáké, és ezer százalék, h nem tudják a kerítést átugrani, alatta kiásni magukat stb. Így a barátnőd is biztonságban érezhetné magát.

Én ezt tenném, és a lányt elvinném egy kutyakiképzőhöz, először beszélgetni csak, aztán, ha ez működik, mennék családostól /barátnő + kutyák/

2013. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
Megértem,hogy fél a barátnőd,de ez nem megoldás.A babát fogjátok hordozni?Vagy hogy lesz?(mivel együtt vagytok)
2013. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
42%
Én ugyanígy rettegek a kutyáktól,mint a barátnőd és hidd el,soha,de soha nem költöznék hozzád amíg ott van az két nagy kutya,még akkor sem ha nem lenne hol élnem.akkor inkább anya otthon.Ezt ti sosem érthetitek meg.ha valaki így retteg,nem szabad rá erőltetni.Nem lesz jobb.Sajnos választanod kell.
2013. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

Nekem úgy jön le, hogy a kutyák előbb megvoltak, szóval ő így, ennek ellenére is jött össze veled.

Érhető, hogy fél, de az nem, hogy semmi sem akar ez ellen tenni. Nem várhatja el, hogy kidobd a kutyáidat (ezt meg az nem érheti meg, akinek nincs háziállata)

2013. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
63%
A 13-as vagyok. Engem is harapott már meg kutya, mégis kutyás vagyok. Aki ennyire retteg, azt el kell vinni pszichológushoz /vagy kutyakiképzőhöz, ahogy írtam, ha csak a te kutyáiddal van baja/. De ha vki ennyire pánikol, tök mindegy, h mitől, azt kezeltetni kell. Mert mi van akkor, ha sétáltok a gyerekkel, és szembejön egy kutya? A félelem normális, de az irreális félelem már nem az.
2013. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
32%

Értsd meg, hogy fél a kutyáktól. És nem is kis pincsid van, hanem dobberman és bernáthegyi. Valószínűleg retteg. Én nem hiszem, hogy le tudná győzni a félelmét. Az ilyen kutyáktól még az is tart, aki egyébként odavan az állatokért.


Nemsokára anya lesz. Te elmégy dolgozni, ő ott fog maradni a csöpp babátokkal, és ki nem mer majd lépni a házból a bazi kutyáktól. Tényleg ilyen életet szánnál neki? Én megértem, hogy szereted a kutyákat. De szeresd ennyire a gyerekedet és az anyját is, és ne akard már rávenni erre. Nem lenne jó vége, hidd el. Ez kizárólag neked lenne jó, szerintem ez önzés.


Én nagyon szeretem a kutyákat, de kizárt, hogy ilyen típusú kutyákat tartsak a gyerekeim mellett. Vannak gyerekbarát típusok. Ezek nem azok. Azt is vedd figyelembe, hogy a nagytestű kutya csak azzal, hogy odadugja az orrát, feldönti az 1-1,5 éves totyogót. A legidősebb lányommal pont így jártunk. Nem tehetett róla a kutya. A gyereknek nem lett baja tőle, azt leszámítva, hogy azóta is tart a kutyáktól és nagy ívben kerüli őket.

2013. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
28%

16 -ra: Ha jól értem, a nő nem várja el, hogy kidobja a kutyákat. Elvan a szüleinél. A férfi akarja magához költöztetni. Győzze le a rettegését, és vigye a 3 kilós csöppjét a két bazi kutya mellé. 10-ből 9 nő nem lenne hajlandó erre, ezt lefogadom.


17 - Mi az irreális rettegés? Ha sétálsz és szembe jön egy kutya, egyedül, gazda nélkül, és te inkább átmész a másik oldalra, az irreális? Szerintem meg okos. Mivel a lány átmegy, ha a kutyák zárva vannak, tehát kordában tartva, így nem hiszem, hogy irreális lenne a félelme. Miből gondolod, hogy pánikol? Én azt sem hiszem, hogy csak fél. Fél és nem is szereti őket. Akkor vigyük azt is pszichológushoz, aki nem szereti a tökfőzeléket, jó? :)



---

Azért vegyük már figyelembe azt, hogy olyan kutyákról van szó, akik ha bármi miatt bevadulnak, olyan erejük van, hogy egy nő semmit nem tud csinálni! Engem harapott meg saját kutyám, és sosem feltételeztem volna róla, mégis. Ez benne van a pakliban mindig.


A kérdező meg a barátnője annak tudatában vállaltak gyereket, hogy ilyen szituációban vannak. Nem hiszem, hogy rá kéne venni a lányt bármivel is, hogy odaköltözzön. Ahogy a fiút se, hogy mondjon le a kutyákról, ha nem akar. Nem a legideálisabb helyzet, de pl sokkal jobb, mint amikor az apa mondjuk külföldön dolgozik.

2013. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
De az sem állapot, ha az apa külön lakik, meg anya is a gyerekkel.
2013. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!