Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik ránk a...

Jogosan haragszik ránk a sógórnőm? Nekem kellene bocsánatot kérnem?

Figyelt kérdés

A férje lassan 1 éve munkanélküli. Azóta sokat segítünk nekik, főleg étellel és gyerekruhával. Van egy 1,5 és egy 4 éves gyerekük. Folyton panaszkodnak, hogy nincs munka.


Sikerült szereznem egy munkát a sógónőmnek és beszéltem a bölcsi vezetőjével ahová a lányom jár, van náluk hely, októberben mehet a kicsi.


Ezt most elmondtam a sógórnőmnek, aki teljesen felháborodott, azt vágta a fejemhez hogy csak mert én olyan szívtelen, szar anya vagyok hogy bölcsibe adom a gyerekem, ő nem fogja követni a példámat és inkább éhen halnak, de 3 éves koráig otthon marad vele, ő nem kockáztatja meg hogy lelkibeteg lesz a gyereke meg hasonlók.


Teljesen kiakadtam, fogtam magam és eljöttem. A férjem nagyon pipa rá, azt mondta hogyha nem akar dolgozni akkor mostantól kaját sem adunk nekik.


A sógórnőm most engem utál.


Mit lehetne tenni?


2013. júl. 6. 19:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon rendes vagy,hogy így próbáltál segíteni rajtuk.Innentől én semmit nem adnék nekik,állítom,hogy nem a bölcsin akadt ki ennyire,hanem büdös neki a munka.Tudom,szörnyen hangzik,de én ilyenkor mondom,hogy meg is érdemlik a sorsukat.
2013. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%
A sógornőd egy ostoba liba, aki meg is érdemli a sorsát. A férjednek igaza van, ezek után nem segíteném őket semmivel, hátha akkor észhez térnek.
2013. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%
Sógornőd nem normális,ne adjatok nekik semmit majd észhez tér.Ne kérj bocsánatot neki kéne.
2013. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező! Bárcsak mindenkinek olyan rendes sógornője lenne, mint amilyen te vagy, én örülnék neked.:) Egyáltalán ne érezd magad rosszul amiatt, amit a sógornőd mondott, a magyar nők sokszor túlságosan is elkényelmesednek otthon a gyerekkel, ők úgy gondolják az a 3 év nekik jár, ha 3 előtt visszamennek dolgozni, akkor meg lelkibeteg lesz a gyerekük. Ugyan már, blablabla. Csak Magyarországon szokás ez a 3 éves otthonmaradás. Én külföldön élek és itt max 6 hónapig maradnak otthon az anyák, nem mondom, hogy ez is ideális, de itt a gyerekek nagyon könnnyen barátkoznak, talpraesettek és egészséges felnőttek lesznek többnyire. A sőgornőd nem olvas, tájékozódik eleget, vagy csak az olyan felfogású anyákkal folytat magvas eszmecserét, mint amilyen ő is, olyan szűk látókörű társaságban pedig nehéz horizontot szélesíteni. Én a helyedben már nem segítenék nekik többet, mert nem érdemli meg. Ráadásul milyen viselkedés az,hogy segítség-nyújtás után még így beszéljen valaki a másikkal, a tiszteletlenség és ostobaság netovábbja. Ne érezd magad rosszul, ha szorul a hurok körülöttük, majd szépen vissza fog menni dolgozni, de nehogy már másokon élősködjön. Jól csináltad kérdező, maradj olyan, amilyen vagy.
2013. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok. Nehogy bocsánatot kérj, azzal azt fogja hinni, hogy ő nyert, hogy neki van igaza. Nehogy... Nem neked kell gondolkodni, hanem neki elkezdeni használni az agysejtjeit.
2013. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
24%
Nem kelet volna a háta mögött intézkedni.
2013. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%
19. Ilyen munkát nekem is szerezhetne valamelyik sógornőm, biztos nem haragudnék meg érte. :D A sógornőd helyében kapva kaptam volna az alkalmon.
2013. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
57%
26os te hülye vagy..
2013. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

a sógornőd ostoba és lusta mint a zsák.

a gyerekeknek adj amit tudsz, nekik max a minimálisat.

undorító, h ilyen pofátlanul élősködnek rajtatok, és egy szintű segítségért nem hálálkodnak éjjel-nappal. más meg wc-t pucolni is elmegy, csak h eltartsa a gyerekeit...


akkora kamu duma ez a lelkibeteg lesz a gyereke. ezt mégis honnan szedi? vigye bölcsibe, apa otthon lesz vele ha elkap valami (valódi) betegséget, még a munkából sem kell kivenni szabit.

2013. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
73%
De ha a férj munkanélküli, akkor nem is kell a bölcsi és a gyerek sem lesz lelkibeteg. Szerintem rettentően felelőtlen a sógornőd...
2013. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!