Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Hogy bírjátok az idegbeteg...

"Hogy bírjátok az idegbeteg apátok mellett? 2"?

Figyelt kérdés

Volt már egy ilyen kérdésem, hogy megértsétek a storym olvassátok el az előző kérésem is: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Itt a folytatás:

Féléve tettem fel a fenti kérdést, azóta természetesen semmi sem változott... Voltak nyugodtabb időszakaink, de időről időre felbukkannak a különböző problémák.

Ma újabb "kilóméterkőhöz" érkeztünk, ami után úgy döntöttem lépnem kell. Ehhez szeretném a tanácsotokat kérni.

Éppen az ebédlőasztalnál ültünk, és most sem tudott kulturáltan, emberhez méltó módón enni. Tényleg nem bírom mostmár az ilyen dolgait tolerálni ezért megjegyeztem, hogy örülnék, ha nem az edényből enne...

Erre -teljesen váratlanul ért a dolog, nem számítottam rá - megütött. Ököllel. A fejemet.

Szörnyen fáj a fejem azóta (a lelkemről most nem is beszélek), azon gondolkodom, hogy talán elkellene mennem kórházba, "kivizsgálásra". Felért egy kisebb agyrázkódással... Szerintetek menjek, vagy hagyjam a dolgot?

A másik dolog amin gondolkodom az, hogy milyen jogi lépéseket lehetne tenni? Feljelentsem-e a saját apámat (akit már nem tekintek annak egy ideje) vagy ezt is csak úgy nyeljem le megint (nem ez volt az első alkalom), ahogy anyám tette mindig is??? Elegem van belőle! (19L)


u.i: Nagyon nagyon köszönöm aki elolvassa és ad valamilyen tanácsot!!!


2013. júl. 7. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Jogi lépéseket látlelettel tehetsz. Azt pedig még ma intézd el, minél előbb. Az esetleges sérüléseid holnapra már jóval kevésbé lesznek láthatóak.

(Anyádról is megvan a véleményem, de az most nem ide tartozik.)

2013. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző:

Milyen véleményed lehet szegény anyukájáról?

Hogy van egy idegbeteg állat férje, és nem mer elválni tőle?

Mert fél, hogy agyonveri?

Ismertem olyan családot, ahol nem történt fizikai bántalmazás, de az apa stílusa, viselkedése olyan volt, hogy mindenki tartott tőle.


Kérdező, mindenképpen menj el szerintem a körzeti dokihoz, és kérj leletet.

Bár nem tudom, ha apádat feljelented, utána lehet, még nagyobb állat lesz Veled szemben.

Nem is tudom mit lehetne vele szemben tenni, pont nemrégiben volt, hogy volt egy család, a fiaik értelmesek voltak, egyetemre jártak, de az apjuk ivott, otthon lógott rajtuk, mindenkit terrorizált, tiszta idegroncs volt már tőle mindenki.

Ezt megelégelte az egyik fiú valamilyen veszekedés alkalmával, és megölte az apját egy baltával, majd bedobta a kútba. Természetesen a rendőrség kivonult, a fiú értesítette őket, de azóta se tudom mi a fejlemény. Majd megkérdezem az ismerősömet, mert pont abban a faluban lakik ő is, és ismeri őket.

Nem tippeket szeretnék adni, eszedbe ne jusson ilyesmi, mert még Téged bántana az az állat.

Sajnos a mai jogrendszer alapján addig nem tud tenni senki semmit, amíg nem történik valami...

2013. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"...valami..." Ez a gond, manapság már csak akkor veszik komolyan az embert, ha vér folyik... Rendszerint túl későn. Mindegy.


Elsőnek írom: Anyám a legjobb ember a világon, aki a legnagyobb hibát követte el!!! És nem tudja visszacsinálni, amit hidd el ő sajnál legjobban. Senkinek nincs joga megvetni, én sem teszem...

2013. júl. 7. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Irány a doki, és csináltass látleletet minél előbb! Egy ilyen féregnek(már bocs) börtönben a helye!!
2013. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak annyi a bajom vele, hogy 3 gyerek életét veszélyezteti. Soha nincs olyan, hogy nincs hová menni. Ha a vadbarom agyon akarja verni, azt bármikor megteheti, nem csak.akkor, ha elköltöznek tőle. Ez már most kimeríti a családon belüli erőszak fogalmát. Ha anyuka hallgatólagosan beleegyezik ebbe, akkor még bűnrészes is.

Sarkítsuk egy kicsit a helyzetet: odaköltöznél-e valakihez csak azért, hogy legyen hol laknotok, ha tudnád, hogy a tulaj rendszeresen fizikai és lelki erőszakot fog alkalmazni veled és (a történet kezdetekor még) 3 kiskorú gyerekeddel szemben? Na ugye...

(#1 voltam).

2013. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!