Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek ebben a...

Hogy döntenétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vagyok együtt a párommal. Neki van már egy 4 éves gyereke, szerelem volt első látásra részemről és részéről is. nagyon jól megvagyunk, kezdek hozzászokni, hogy hozzá tartozik még egy pici élet is, minden rendben. Én a szüleimmel élek jelenleg (23 éves vagyok), ő külön a gyerekével. A helyzet, hogy több mint valószínű teherbe estem tőle. Sajnos valami hiba csúszott a számításba, mert nem tervezett gyerek. Rendesen a megszokott időben menstruáltam, azonban szokatlan volt (3 napig tartott, első nap barnás) soha nem fordult velem ilyen elő, ezért vettem egy tesztet, ami pozitív lett. Természetesen tud róla, és nagyon szeretné, hogy ha megtartanám a babát. (holnap csinálok még egy tesztet, biztos, ami biztos alapon, és utána a teszt eredményétől függetlenül elmegyek nőgyógyászhoz is)

A problémám ott kezdődik, hogy nem tudok hozzászokni a gondolathoz, hogy lehet hogy van bennem egy új élet.(nem készültem fel ilyen hirtelen, ekkora változásra) Nem tudom eldönteni, hogy mi legyen a sorsa. Mivel a szüleimmel élek jelenleg, természetesen az ő véleményük is számítani fog, de első sorban, saját magammal kell megbirkóznom. Szeretném is a babát, meg nem is. Fenntartásaim: attól függetlenül, hogy biztos vagyok az ő érzéseiben és abban, hogy mindenképp szeretné a babát, rengeteg ellenérv sorakozik fel bennem. Van munkám (kitudja meddig), viszont neki egyelőre, csak alkalmi munkái vannak. Novembertől tanfolyamra fog járni. Soha, nem laktunk még együtt és nem tudom, hogy ha bevállaljuk a babát, összeköltözünk és később esetleg vmi gond lesz, akkor mit fogok csinálni? Szüleim hogy állnak a dologhoz, mert rengeteg segítségre lenne szükségünk az ő részükről és a párom szülei részéről is. (se saját lakás, vagy albérlet ugye (amit nem is tudom, hogy ha elköltöznénk ,akkor tudnánk e fizetni 2 gyerek mellett) Apám korábban felajánlotta, hogy ide költözhetnénk hozzánk, de nem szeretnék az ő nyakukon élni, viszont elképzelhető, hogy a saját talpunkon egyelőre nem tudnánk megállni. Tudom, hogy hibásak vagyunk mindketten, erről nem szeretnék "kioktatást" olvasni, de ha így alakult, ti mit tennétek a helyzetünkben? elvennétek egy életet vagy bevállalnátok?


2009. okt. 17. 22:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Bennem is felmerült, hogy másfél hónap az kevés, és hogy a "szerelem első látásra" történetekből még sok minden lehet. Egyik kiegészítenivalóm, hogy szerintem nem számít sem ellene, sem mellette, hogy 23 éves vagy. Ez nem feltétlenül kevés, nem sok és nem is feltétlenül a legideálisabb, ez "csak" 23 év ás kész. A másik, hogy igen, nagyon döntőnek néz ki a helyzetből a szüleid válasza, mert ha esetlegesen máshogy alakulnának a dolgok, a megszokottnál nagyobb terhelés hárul rájuk. Azt biztosan megmondják, hogy ez ezetben számíthatsz-e rájuk. De vajon ők mi alapján tudnának dönteni a Te életedről, ami a Te felnőtt döntésed kellene hogy legyen? Ők ugyanígy, ahogy a válaszok sokasága, karakterüktől függően a saját válaszukat adják, ahogy ők tennének a Te helyedben... Ettől függetlenül, 20 év múlva még bánhatod, hogy rájuk hallgattál (mert megtartottad vagy mert elvetetted) vagy szinte "szerencse" alapon - szerencsére nem hallgattál rájuk!

Az igazság az, hogy nem tudsz mit tenni, mivel még nincs saját egzisztenciád, muszáj figyelembe venni a véleményüket... de próbáld meg a felnőtt énedet elővéve Te dönteni!! Hogy ne rájuk hárítsd majd a felelősséget...

Olvasni olyanról, hogy fiatalon, tizenévesen bevállalta, és bár elváltak, a gyereket nem bánta meg soha, és fordítva is (bár leginkább a gyerek oldaláról, hogy ő mindig érezte, hogy nem kívánt gyerek volt). Van olyan ismerősöm, aki 3 hónap együttjárás után, 17-18 évesen döntött úgy, hogy megtartja, még az iskolát se fejezte be a fiú (se), csak ígéretek voltak, és ma 3 gyerekük van, boldogok együtt, minden a legjobban alakult! Ellentétére is van elég példa.

Az az igazság, hogy ebből bármi lehet, így és úgy is elsülhet, ebből "normálisan" senki sem tudja megmondani! A helyedben elmennék egy jó léleklátóhoz (akiben tutira megbízol a róla hallottak/tapasztalataid alapján), vagy többhöz, és a szüleid válaszán kívül (hogy vállalják-e a segítséget) ezt is figyelembe venném! Ha tudod, percre pontosan mikor születtél, és a párod is, az astro.com-on van egy angol/német nyelvű horoszkóp, és van párhoroszkóp is. Nekem a párommal kapcsolatomra nagyon igazak az ott leírtak. Ha nem tudod, azt hiszem asztrológus tudja "pontosítani" az életetekben bekövetező események idejéből, és az alapján lehet megnézni. Lehet, hogy sokan nevetségesnek találják az ilyesmit, de normál módon nem látni a jövőbe, és ezek legalább valami irányt adnak, hatásokat, amilyen irányú lehet a kapcsolatotok, hosszú távú-e vagy nem, milyen nehézségekre lehet számítani, miben passzoltok, és persze mindenhogy tőletek függ, hogyan alakítjátok.

A mindhármótoknak legjobb döntést kívánom! :)

2009. okt. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

ha tényleg hosszú távon tervezel bevállalnám a helyedben.

Hisz gondold el,mondjuk4-5 év múlva mit éreznél,ha együtt élnétek,nevelnétek az Ő gyermekét,azzal a tudattal,hogy a KÖZÖST eldobtátok.Kinek lenne ez jó.

Az meg ,hogy neveli az ilyen pici gyermekét,azt jelenti,hogy jó apa.Ha nem is maradnátok együtt,akkor is számítana neki a gyermeke.Mi is itt a kérdés?

2009. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ha nem kartál volna még gyereket, akkor normálisan védekezni kellett volna!!

Vannak emberek, akiknek éveket kell várni egy babára, Te meg azon gondolkozol hogy elvetetsd e????Egy bab, az áldás-nem véletlenül fogant meg nálatok ez a baba.

És ha valami komplikáció előfordul, és kihatna a jövőbeni fogamzásodra???

Szerintem ne vetesd el.

Gondolj arra is, hogy tényleg xév múlva is még együtt lennétek, nevelnétek az ő kislányát, és neked milyen sz.r lenne az a tudat, hogy lehetne egy közös babátok is???

2009. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Azt itt senki nem mondhatja meg,hogy mit tegyél. Nincs jogom azt mondani, hogy ne tartsd meg!!! Csak annyit mondhatok, hogy nagyon mérlegeld a helyzetet.
2009. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
szia.Mi történt?Megtartottad a babát?Jól vagytok?írj puszi
2010. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A baba elment, megtartottuk volna, fél éve külön váltak útjaink, öt évet töltöttünk együtt....akit érdekel
2015. ápr. 12. 14:44
 17/18 anonim ***** válasza:

En örülök, h megirtad, nagyon erdekes törtenet... Ennyi ev utan visszaolvasni az akkori "okoskodasomat" sem semmi :) (...amivel most is egyetertek, ezen az oldalon az elsö.)

Valahogy muszaj dönteni, es biztos nagyon jol döntöttel, majd az elet magatol is megoldotta... Visszafordult a kis Lelek... talan valamit tanitott...

2015. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. máj. 1. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!