Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon lakó egyetemisták...

Otthon lakó egyetemisták és/vagy szüleik, tőletek kérdeznék! Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, de maga az alapszituáció: itthon lakom a szüleimmel, mivel az egyetem tőlünk olyan 30-40 percre van, így nincs értelme elköltöznöm. Munkám nincs jelenleg, de már érdeklődöm itt-ott, hogy akadna-e valami részidős munka. Nincs sok órám hetente, szemináriumokon mindig ott vagyok, az előadásokat nem látogatom mind, mivel a tanár kb azt darálja le, ami a könyvben van, így inkább majd elolvasom a könyvet és úgy készülök a vizsgákra. Mivel a vizsgaidőszak december közepén-végén kezdődik, én személy szerint (ismerve magamat) nem látom értelmét, hogy már most neki üljek az anyagnak, a zárthelyikre készülgetek, de abból is már csak 1 lesz, az is két hét múlva, ami eddig volt, azoknál mind 90% fölé teljesítettem, szóval nem lehet rám mondani, hogy egyáltalán nem tanulok.

Mindezekből kifolyólag elég sokat vagyok itthon illetve esténként (nem minden este, mondjuk hetente 3-4-szer) összejárok a barátaimmal sörözni vagy csak összeülni beszélgetni vagy párommal találkozni (ill. vele néhány naponta délutánként is) :) és heti max 1szer bulizunk, de nem mondanám, hogy heti rendszerességggel.

Mindezeket beleértve azonban az idő nagyobbik részében mégis inkább itthon vagyok és már volt probléma abból, hogy semmit nem csinálok itthon. Ebben annyi igazság van, hogy nem takarítok itthon túl gyakran, de ha szólnak, megcsinálom, amire kérnek (értsd előszba, konyha, fürdő kitakarítása, időnként főzőcskézek, bár még elég kezdő vagyok, bevásárlás, szemetet kivinni stb stb). A szobámat kb. 4-5 hetente kitakarítom (ha egyszer nem áll benne a kosz és a por, nem érzem szükségét hetente átporszívózni meg letörölgetni a dolgokat), kb. rend is van általában. Természetesen ha vendég jön, teljesen kitakarítok és amit lehet, elpakolok, de nincs disznóól magam körül máskor sem. Egyetlen és tényleg egyetlen dolog, amit gyűlölök, az a vasalás, akármi más munkát elvégzek itthon, csak ezt nem, remélem ez megbocsátható bűn. :)


Szóval maga a kérdés vagyis inkább kérdések áradata :D. Ti, otthon lakó egyetemisták/főiskolások, mit kell otthon megcsinálnotok és mennyi szabadidőtök van? Mennyi időt töltötök otthon és mivel ütitek el? Vagy csak nekem sikerült olyan fősulit választani, ahol még (egyelőre) nem kell vért izzadnom így első év elején, hogy jól felkészüljek? (na majd ha jön a vizsgaidőszak

Ti szülők mit vártok vagy mit várnátok el a gyereketektől?

Illetve ha már én ilyen helyzetben vagyok (nem tudok mit tenni, így jött ki a dolog), szerintetek mit tudnék még itthon tenni, hogy ne érezzék úgy, hogy szinte semmit sem csinálok?

Ami nekem eszembe jutott: elkezdeném a gazdasági angolt tanulni (mondjuk nem tudom miből kéne, nyelvet nem tudtam felvenni a félévben sajnos :S) vagy a második nyelv szókincsét frissíteni (abból még sajnos nincs nyelvvizsgám és különtanárhoz se járok egy ideje, pedig lehet kéne, sőt biztos). Jogsit még nem akarok kezdeni, sportolni időnként szoktam, szóval ezek kilőve, ahogy pl. a tánc- vagy nyelvtanfolyamok is.


Várom a válaszokat. :)


2009. okt. 17. 23:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
7%

12:02

MARGIT, MAGA NORMÁLIS ???????

2009. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

07:36-es: köszönöm, igyekezni fogok!

10:08-as: ez valóban jó ötlet, csak ahhoz is szerencse kell, hogy egy jó lakást siekrüljön venni. De nem rossz ötlet!!

01:46-os: köszönöm, hogy leírtad! Át fogod értékelni a dolgaimat, de tényleg! :)


12:02-es: ez is egy módszer, de örülök, hogy nem te vagy az édesanyám/édesapám.

2009. okt. 18. 13:12
 23/28 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre/fősulira jársz? Jó, hogy neked ennyi szabadidőd van... én mindig kb 6-8között érek haza, örülök, hoyg beesek az ágyba... aztán a tanulás se megy oylan könynen mint neked, úgyhogy szenvedek eleget. bocsi az offért...
2009. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Bocsi de az ilyen lusta dögök miat nem becsülöm az egyetemistákat. A többség téleg csak azért jár suliba hogy otthon meresze a seggét jó pár évig és még csak takaritani se hajlandó. Da ha esetleg rendet tesz maga körül akkor is a szülei tarttyák el és baszik melót keresni. A dolgozok meg fizethetik a suliját, a tandíját, a koleszt.
2009. nov. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
jó, azért ezt egyeteme válogatja, érdekes, régebben nem volt ez olyan nagy szokás, h munkát tanácsolnak az egyetemistának, és valljuk meg, valamilyen büfészaknál még elképzelhető, d eegy komolyabb pl. BME-s szaknál nem biztos, hogy tudna dolgozni, szal ez nem egészen van így
2009. nov. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én azt bírom, hogy a csóró munkanélküliekkel együtt sírnak, hogy jaj tényleg nincs munka, az egyetemistákat, meg tűzzel-vassal zavarnák el munkát keresni. Csak azt nem értem, ezek hogy gondolkoznak, ha olyan sem talál munkát, aki munkanélküli, "felnőtt" ember, akkor majd annak biztos fognak adni, akinek a hét és a nap legkülönbözőbb időpontjában vannak órái, amikor nem is tud bemenni, még, ha egy-egy óra is, plusz utazgatás a két hely között és máris jobban járnak, ha keresnek tovább, mint egy ilyet alkalmazzanak.


Mikor azt írják munka nappalisoknak, akkor általában az is benne van a hirdetésben, hogy évhalasztóknak. Köszike.

2009. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Ohh, most látom csak, hogy még néhányan megtalálták a kérdésemet. Nos, kezdjük az elején. Azóta találtam munkát, igaz éjszakai, de így ált. heti 3 alkalommal dolgozom. Teljesítménybéres, ha lehet így mondani, de sok mindentől függ, hogy kb. 4000 vagy 8000 forintot viszek haza 6 óra munka után.


tegnap 18:35 -- hja, büfészak, de engem ez érdekel, arról nem én tehetek, hogy csak ennyi órám van. Igen, a BME-n viszont még a ....t is ki tudják gyalulni az emberből... Kitartást neked! Ne aggódj, viszgaidőszakban nekem is lesz majd elég bajom! :)


tegnap 23:53 -- látom te nem sűrűn jártál akkor egyetemre. TARTTYÁK?? Kazinczy forog a sírjában... Plusz az utolsó 2 válaszolóval egyet kell értenem, sajnos nem kapkodnak a nappalis, még képzetlen egyetmisták után, aki 1 külföldi nyelvet mondjuk beszél társalgási szinten, akkor mit csináljon a diplomás, nyelveket beszélő, szakképzett, tapasztalt felnőtt ember? Ja, menjenek a gyorsétterembe hamburgert sütögetni? Csodálatos...


Mindegy. Szóval azóta dolgozom, tanulgatok és itthon is aktívkodom. Misson completed.

2009. nov. 23. 18:48
 28/28 anonim ***** válasza:

Leírom énis a történetem, csak kérlek ne szídjatok :)

II éves egyetemista vagyok, az egyetem a lakóhelyemtől 100 km-re van..eddig albérletbe laktam, de mivel nemjárok be előadásokra csak kötelezőkre, ezért jobbnak látom hha most decembertől hazaköltözök, és itthon tanulok, és naponta járok be... igymegsporolunk 30 ezer ftot havonta... DE mindemellett még költségtérítéses vagyok, diákhitelből fiezetem a tanulmányaim, de az a pénz szinte sajnos csak erre elég... a szüleim piszkálnak itthon h nemjárok suliba, mindemellett nemis tanulok...nem az eszemmel vana baj, hanem a mentalitásommal, iszonyú lusta vagyok sajnos, és megszoktam h minden az ölembe hullik, és nagyon nehéz... nemtudok felülkerekedni önmagamon... tudnátok nekemis pár tanácsot mitkéne tennem? Tudom... dolgozni... de itt nemsok lehetőségem van, és nemtudom h függne össze nekem a munka a tanulással, mikor igyis nehéz.... oltást nemkérek léci igyis szar:(

2009. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!