Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő vagyok ezért?

Elítélendő vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyereket. Ennek több oka is van:

a gyerekkel sok gond van, pl:betegség; nem fogad szót, hazudik, szemtelen, pimasz, stb.(Jó, tudom, ez mind nevelés kérdése. De mit érek én a jóra neveléssel, ha mondjuk a nagyszülők elrontják.);

de ott vannak az anyagiak is.


Aztán nagyon félek a szüléstől (pl:fájdalmaktól, gátrepedéstől, varrástól).


Még egy ok: nem értek a gyerekekhez (aranyosak meg minden, de nem igazán kötnek le; úgymond nem tudok mit kezdeni velük). Szóval nem igazán vonz az anyaság.


Szerintem ez már nem is fog változni.


28/N


2013. júl. 9. 14:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
74%

14:17 ez mind nagyon szép és jó, de nem mindenkinél működik. Plusz, a gyerek nem egy olyan dolog, hogy hát egyefene kipróbálom mert a gyakorin valaki azt mondta, hogy neki is megy. Aztán ha neki nem jön össze akkor mit csinál a gyerekkel? Sok nőnek igenis nem jön az anyaság mert nem arra született. Régen sem azért szült mindenki mert az olyan hűdejó volt. Ha ez így lenne akkor minden család tökéletes és boldog lenne, hisz a szeretet úgyis magától jön, és nem lenne annyi félresikerült gyerek.

Kérdező egyáltalán nem vagy elítélendő, viszont különbséget kell tenni aközött aki lelki problémák miatt nem akar gyereket és aki őszintén csak azért nem akar, mert egyáltalán nem vágyik rá. Én pl nem akarok gyereket és akkor sem akarnék ha a szülés lenne a világ legélvezetesebb dolga és rögtön egy 20 éves zseni állna előttem nevelés nélkül.

2013. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
67%

Ha elítélendő vagy, akkor én is, mert én sem akarok gyereket.


1. Ki nem állhatom őket, idegesítenek.

2. A szüléstől én is félek, de ez az egyes pont után mindegy is.


Egyébként nem értek azzal egyet, hogy minden nevelés kérdése. Engem pl. alig neveltek, 14 évesen az utcákat jártam, stb., mégsem kallódtam el, míg más, akit elhalmoznak mindennel, van rá figyelve, stb. iszik, cigizik. Szóval ha egy gyereknek nincs meg a maga esze és befolyásolható, akkor könnyen rossz útra téved...

2013. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Én is 28 vagyok, férjnél vagyok 4 éve...de összesen 9 éve vagyok együtt a férjemmel. Mégsem akarok gyereket. Egyrészt mert soha nem izgattak a gyerekek. A kisbabák sem. Másrészt nem rettegek a terhességtől a szüléstől...és a felelősségvállalástól. Én SZABADON akarom élni az életemet, nem elvárások, felelősségek és különböző (társadalmi, családi stb) nyomások által vezérelve! 28/nő

2013. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a "nem" nem kellett volna... :)
2013. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő, de hogyha feltetted ezt a kérdést, mégis izgat a téma, nem?

A pároddal kell majd megbeszélned, biztos találsz olyat aki szintén nem akar. Miért kéne ezért elítélni? Szerencsére szabad akaratod van.

2013. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2013. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!