Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy apám ne...

Mit tegyek, hogy apám ne terrorizálja lelkileg a fiamat?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 éves.Egészen öt éves koráig laktunk a szüleimnél,pokol volt az életünk,a gyereké is.Apám szokása a lelki terror,amit mi felnőttek tudunk kezelni,de a fiam mindent a lelkére vesz.Öt éves koráig csak a veszekedéseket hallotta senki nem állhatott meg apám előtt,ő ezt szóvá is tette minden nap.Három éve elköltöztünk,de a dolgokon ez mit sem változtatott.Apámnál ugyan az a műsor,csak most már a gyereket bántja.Ha már egy hétig nem látja elkezdi mondogatni:Őt senki sem szereti,a gyerek sem,nem látogatjuk stb.Ez persze ebben a formában nem igaz leheteőségenkhez és időnkhöz mérten látogatjuk őket.A dologhoz hozzátartozik,hogy van egy lányunokája is a hugomtól,Ők sem laknak messzebb mint mi,de ők még csak nem is telefonálnak,a lánykát meg már egy hónapja nem is látták.A hugomat és a férjét még régebben.Ma a szó szoros értelmében kizavartam az apámat a házunkból.Beállított ide (még reggeliztünk a gyerekkel),hozta a szokásos dumáját,is (mien régen nem láttalak mért nem jösz papához,talán nem szeretsz?)A gyerek azt sem tudta mit mondjon,hiszen egy hete találkoztak,csak hebegett- habogott.Ezután ahelyett hogy a gyerek iskolai dolgairól egészségéről kérdezett volna neki fogott sértegetni mért nem megyünk hozzájuk,nem is érdekel mi van anyámmal ,nagyanyámmal stb.Tegyem hozzá szerdán voltam náluk.Miután a sértegtésemet abba hgyta megint a gyereknek folytatta a mondókájat.Na ekkor szált el az agyam és rendőrséggel fenyegetőzve kitessékeltem a házunkból.Erre ő megfenyegetett a gyerek előtt,hogy megöli magát stb.A gyerek sírva fakadt .Hogyan tudnám kezelni ezeket a dolgokat,anélkül hogy a gyerek lelke sérülne?Ha tudtok adjatok tanácsot.Köszönöm.
2009. okt. 18. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni,de amit itt így leírtál,szerintem a gyerek lelke már sérült,ha nem is sokat.Senkinek sem jó,még egy felnőttnek sem,ha minden nap veszekednek előtte.Egy gyereknek mge pláne NEM jó.Úgyhogy szerintem már sérült a lelke valamennyit...De az biztos hogy nem picit.
2009. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, szörnyű, hogy a nagyszülő így viselkedjen egy kisgyerekkel.

Vélenyem szerint az apád mentális nem teljesen egészséges. Nem sértésnek szánom, de az írásodból számomra úgy tűnik. Ha valaki azzal fenyegetőzik egy kisgyerek előtt, hogy megöli magát... hát, én biztosan nem engedném többet a gyerekem közelébe. Szegény kisfiad már így is össze van zavarodva, nem tudja, mit kezdjen a nagyapjával. Ne hagyd, hogy még nagyobb károkat okozzon a kicsi lelkében. Apád fenyegetőzni fog, megpróbál majd ezzel-azzal zsarolni (lásd. megöli magát), de Ti már egy új család vagytok és felelősséggel tartozol a kisfiad egészségéért. Nemcsak a testi, a lelki fejlődéséért is, a nagypapa pedig nincs jó hatással rá. Apád felnőtt ember, aki felelős a döntéseiért. Hanem képes megváltozni és igazi nagypapaként viselkedni, szerintem nincs helye a kisfiad életében.

2009. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Küld a gyereket másik szobába ha elkezdi a hülyeségeit az a hülye(már bocs de nem normális dolog ilyet csinálni) és mond meg apádnak ha ezeket a dolgokat nem fejezi be akkor nem láthatja a gyereket.A fiadnak meg mond meg hogy ilyenkor csak egy kicsit zizis a papája.Az enyim nevet amikor ezt mondom:D
2009. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Már volt rá példa hogy eltiltottam tőle a gyereket,de ez csak ideig óráig tart.Gondolnom kell az anyukámra és a ngymamámra is,ők sosem jönnek hozzánk,(nagymamám beteg,anyukám meg nem hagyhatja magára).Előbb -utóbb csak kell hozzájuk mennünk,hogy lássák a gyerkőcöt,de apámat nem tudjuk kikerülni.Hacsak nem akkor megyünk mikor a kocsmában időzik.Nem haragszom az apámat ért jelzőkért,tudnék én cifrábbat is mondani.A zi-zi kifejezés ő rá már nem érvényes,az az idő már elmúlt.
2009. okt. 18. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Az apád depressziós, valószínűleg alkoholista is, vagy afelé halad, erre biztos megvan az oka, a házassága se lehet valami jó egy beteg anyóssal a házában, őt is lehet sajnálni, nem egészséges. Fel akarja magára hívni a figyelmet, pláne ezzel az öngyilkossági fenyegetéssel, lehet, hogy egyszer még meg is teszi, esetleg úgy, hogy ez azért ne sikerüljön. Tulajdonképpen kezeltetni kellene, de gyanítom, hogy ez nem fog megtörténni. Viszont ettől még a ti életeteknek nem kell tönkremenni, nem kell magatokat feláldozni érte. Látogasd te, ha akarod, de a gyereket ne vidd. Lehetőleg szoktasd le róla, hogy nálatok bejelentés nélkül megjelenjen, és tudatosítsd benne, hogy csak akkor van nálatok helye, ha nem csinál cirkuszt, ha elkezd veszekedni, rögtön zavard el. Szemét hasonlat, de idomítva, mint a kutyát. Amikor mégis ott van, gondoskodj valami közös családi szórakozásról, játék, kártya, dominó, bármi, ami kellemes, vagy tanítsa a gyereket valamire, amit tud, pl barkácsolni vagy bármit a ház körül, szóval hogy ne legyen idő és mód veszekedésre. Bizonytalan és egy biztos családi melegre, szeretetre van szüksége, csakhát nem tudja, hogy pont az ellenkezője felé mozdul.
2009. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy felnőttként tudjátok kezelni... akkor nem értem, hogy mi a kérdés!

Amit szerintem tehetsz: beszélj apukáddal, hogy beszéljen máshogy, mert a fiadnak ez nem jó. Ha megérti, és változtat, akkor jó, ha nem akkor kevesebbet kell látogatni.

2009. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én személyszerint nem beszélek apámmal,mert ugy-is tojik arra mit mondok.A férjem mondta tegnap miután hallott a dologról,hogy beszél vele.Tudom hogy nekem kellene megtenni,de már annyit szenvedett az egész család,hogy nem akarok újabb balhéra okot adni.Én 16 évig éltem így,bennem is nyomot hagyott.A másik papa nagyon klasz a fiammal,ő sosem teszi szóvá ha esetleg ritkábban látja.Legalább van egy normális papája a fiamnak.Mégegyszer köszönöm mindenkinek ,szép napot!
2009. okt. 19. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg négyszemközt mondd, hogy ilyen hozzáállással annyit sem fog látni benneteket, mint eddig.
2009. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!