Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a gyermekem...

Mit tegyek, hogy a gyermekem anyja végre belátóbb legyen?

Figyelt kérdés
Már többször írtam ki ide kérdést gyermekelhelyezés témában. Kaptam hasznos tanácsot is, sajnos nem vált be, úh már teljesen kikészülök a helyzettől és a tehetetlenségtől. Azért írok ide, hogy hátha segít, ha kiírom magamból. Kb. 3 évvel ezelőtt a cég, ahol dolgoztam, 350km-re odébb költözött, és hívtak magukkal engem is. Mivel jó állás volt, úgy döntöttünk közösen, hogy maradok a cégnél, költözöm velük én is, és majd a párom a gyermekünkkel jönnek utánam. Közben úgy alakult, hogy szétmentünk, így ők aztán nem költöztek, én viszont a munka miatt nem mentem vissza, mert rengeteg adósságot halmoztunk fel, amik terhe az én vállamat nyomta. A gyerektartást kezdettől fogva fizettem. A láthatás eleinte úgy oldódott meg, hogy amikor hétvégén tudtam menni (max. havonta egyszer), akkor hol ismerősöknél, hol rokonoknál aludtam, és arra a pár napra el tudtam hozni a lányom. Közben lett egy kapcsolatom, így szerettem volna, ha a lányom a téli szünetben már eljön hozzánk, és nem nekem kell mások nyakán tölteni ezt az időt. Ebbe az anyja már nem ment bele, kijelentette, hogy ilyen messzire nem hozhatom magammal a gyereket, és be is adta a gyermekelhelyezés iránti kérelmet. A gyermeket természetesen nála helyezték el, a bírónő rövidre zárta a történetet, hiába mondtam, hogy a kéthetente hétvégét nem tudom megoldani, ő mégis ezt határozta meg, de még a telefonos kapcsolattartást sem szabályozta. Így aztán teljesen az anya jóindulatára vagyok bízva, mikor, mennyi időre engedi el a lányom, mert szerencsére azt nem tiltották meg, hogy elhozzam magamhoz. Eddig maximum két hétre engedte el hozzám, holott ő volt, h 3 hétig kint volt külföldön, és én ezt csak utólag tudtam meg. Most nyáron elhoztam volna 4 hétre, és ebbe eleinte bele is ment, majd minden kifogással tolja az elhozatal idejét. A gyámügyön sem tudtak semmi jóval kecsegtetni. Sorry, h ilyen hosszú lett, köszi annak, aki elolvassa, és megírja a saját véleményét, tapasztalatát.

2013. júl. 13. 11:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Az a baj,hogy ezeket a nőket egyáltalán nem érdekli a gyerekük,mert nem a gyerek érdekeit nézik,hogy pl a gyereknek jó lenne az apjával is tartania a kapcsolatot,hanem a saját sérelmük meg gyűlöletük az apa iránt erősebb,mint a szeretetük a gyerek felé.

2014. dec. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!