Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengedjem a páromat nyaralni...

Elengedjem a páromat nyaralni a barátaival?

Figyelt kérdés

Nyilván nem szó szerint èrtem az elengedést, hiszen egy felnött, szabad emberröl beszélünk, csakhát beleestem egy olyan helyzetbe, amellyel nem tudok egyetérteni.


A lényeg: a párommal tavaly nyáron jöttünk össze, nem sokkal ezután ö elment egy hétre a barátaival kanbulizni a Balatonra, hiszen már rég le volt beszélve. Utána emlegette párszor, higy idén is megy, de 3 hónappal ezelöttig nem volt állandô munkája. Nemrég lett, tehát közölte, hogy megy.


A gond az, hogy nagyon eltéröen dolgozunk, tehát az elmúlt 3 hónapban kb heti egyszer, néha kétszer tudunk együtt aludni, egyébként egész hèten 5 percekre tudunk találkozni. Szóval, elég ideges lettrm, amikor közölte, hogy az EGÉSZ szabadságát a Balatonon tölti, ráadásul épp az utolsó napra esik az évfordulónk.


Kiakadtam, amiért az egész szabiját ott tölti a barátaival, miközben mi alog tudunk találkozni. Aztán azt mondtam menjen, de legyen szíves egy nappal hamarabb hazajönni az évfordulónkra, mire az volt a válasz, nehogy elvárjam már, hogy egyedül hazavonatozzon 300 km-t. Szóval nem, ö nem jön haza hamarabb, akkor inkább el sem megy, de amiért ilyen voltam, nem fogja velem sem tölteni a szabiját.


Annyit veszekdtünk emiatt, hogy azt mondtam végül, hozzuk elörébb egy héttel az évfordulót, ünnepeljük meg, ès menjen. Azóta öröm-boldogság van, de igazábôl nem tudom ezt elfelejteni neki, pedig próbálok magamnak èrvelni.


De fáj, mert meg se kérdezte, nem akarunk-e kettesben elmenni vhova a szabadsága alatt. Rendben, nekem nincs rá pénzem, mert a tandîjat is fizetnem kell, de ezt ö nem tudhatta. Elfogadom, mert ezekkel a fiúkkal csak èvi egyszer találkozik, nem kell szállást fizetnie, de fáj az, hogy amikor kompomisszumot ajánlottam, hogy menjen, de jöjjön haza kicsit hamarabb, hogy együtt is lehessünk, azt élböl elutasította.


Nem tudom, mit gondoljak, mert eszembe nem jutna, hogy nem szeret,most mégis úgy érzem, nem vagyok elég fontos. Nem érti, miért bántódtam meg, nem is akarja megérteni. Egyébként semmi baj nibcs a kapcsolatunkban, mindig azt êreztem, hogy odáig van èrtem, ezêrt esik rosszul.

6

Mi a véleményetek? Túlreagálom?


2013. júl. 14. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem vesz komolyan, nem vagy fontos neki. Olyan mindegy állapot....ez a legrosszabb.

Nekem már van annyi tapasztalatom, hogy tudjam, ha egy pasinak fontos vagy, kezét-lábát töri hogy veled legyen!

2013. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
53%
ez egy bunkó
2013. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem reagálod túl. Az enyém is pont most fog menni 5 napra, nem örülök neki, de hát ez van, de ettől függetlenül, biztos vagyok benne, hogy az évfordulónk fontosabb lenne neki, mint az, pláne, mert szeret mindent azon a napon megünnepelni, amikor van. A 1,5 évnél is majdnem kiakadt, amikor másik napot javasoltam a programunkhoz :D Meg hát tudja, hogy az nekem is fontos. Szerintem neki nem vagy eléggé fontos. Más helyzetekben, ezen kívül nem érezted ezt, vagy a mostani az első alkalom, amikor ilyen háttérbe szorultnak érzed magad?
2013. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Gondolkoztam, mit is mondhatnék, hogy ne sértselek meg? De nem találtam helyes szavakat, úgyhogy leírom, ahogy gondolom: ha ennyi eszed van, hogy még mellette vagy, meg is érdemled.
2013. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Én tavaly a barátnőimmel mentem egy hétre nyaralni, úgy, hogy a hét közepére esett a párom szülinapja. A lányok ezt nem tudhatták, mikor foglalták a szállást. Sehogy nem tudtam volna megoldani, hogy két helyen legyek egyszerre, de nem volt belőle probléma. A szülinapját a barátaival töltötte, amikor hazaértem, akkor pedig én is felköszöntöttem élőben is, mert telefonon persze beszéltünk aznap is. Vittem neki ajándékot is a nyarlásról, másnap pedig megsütöttem a kedvenc tortáját. Egy szóval nem mondta, hogy el ne merjek menni a szülinapján. Fordított esetben ugyanígy nem borulnék ki. Főleg egy évforduló miatt, ami nálam sosem jelentett nagy dolgot. Ha hétköznapra esett, akkor szinte eszünkbe sem jutott. Ha hétvégére, akkor elmentünk mondjuk vacsizni, de ez meg amúgy is szinte minden héten megvan. Különbözőek vagyunk, mi elég lazák vagyunk az ilyenekhez, van, akinél ez válóok. Neked kell érezned, hogy mennyire fér bele a kapcsolatotokba.
2013. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt már többről van szó annál, hogy belefér, vagy nem fér bele.

Mert jó, valakinek biztos belefér, hogy a párja a kevés szabadidejét, meg az évfordulójukat, esetleg később a gyerekük (ha lesz) szülinapját, vagy bármilyen családi ünnepet inkább a barátokkal tölti és akkor tökjó, mert senki nem érzi rosszul magát.

Csak itt arról van szó, hogy adott a kérdező, aki a párával szeretné tölteni a legtöbb szabadidőt, adott a párja, aki inkább a haverokkal és a kérdező hajlandó ebben kompromisszumra: a párja töltse a szabadságát a haverokkal, de az évfordulójuk legyen kivétel, azt töltse vele. Viszont a párja semmiféle kompromisszumra nem hajlandó, neki csak a saját szórakozása, meg a haverok fontosak ebben a helyzetben, a párja érzései nem.

Na, mármost ha én szeretek valakit, akivel nem vagyunk tökegyformák, mert általában nem vagyunk azok, a kapcsolatunk érdekében hajlandó vagyok kompromisszumokra. Pláne ha a kompromisszum azt takarja, hogy a szabadidőmben néhány napot ugyan töltsek már azzal, akibe elvileg szerelmes vagyok, bírjam ki a kedvéért kicsit a haverok nélkül.

Szóval itt egyértelmű a helyzet, sajnos.

2013. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
nagyon gyerekesen gondolkodtok mind a ketten.
2013. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Mind a ketten túlreagáltátok és a hülyeséggel hergelitek egymást.
2013. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem túlreagáltad egy picit. Szerintem ettől még ő szerethet téged, csak fontosak a barátai is. Nem fontosabbak, mint te, de most egy évforduló pl. nekem se jelent túl sokat. Ha a szülinapod lenne, az fontosabb lenne az én megítélésem szerint. Úgy gondolom, a végén egész jól megoldottad a helyzetet.
2013. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem reagálod túl,sőt,a helyedben átértékelném ezt a kapcsolatot.Nem azt kérted tőle,hogy mondja le a nyaralást,csak annyit kértél,hogy jöjjön egy nappal előbb haza.Ha igazán fontos lennél neki,és igazán szeretne,ezt nem érezné olyan nagy áldozatnak.
2013. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!