Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy felejtsem el mindezt?...

Hogy felejtsem el mindezt? Miért velem történik mindez? Anyunak mért nem tudom megmagyarázni, hogy ez nem jó?

Figyelt kérdés

Kicsi voltam,2 éves amikor a szüleim elváltak,aztán kiderült,hogy 6 hónapos voltam,amikor apu elköltözött,szóval szinte apa nélkül nőttem fel. Anya végig azt állította,hogy apa csalta meg anyát,aztán kiderült,hogy pontosan fordítva,és végül kiderült,hogy össze-vissza csalták egymást. Kb. olyan 12-13 éves lehettem,amikor anyáról kiderült minden. Az,hogy 12 évesen a legjobb barátnőm apukájával (akik családbarátok is) vesztette el a szüzességét,hogy 15 volt amikor elszökött a búcsúsokkal (elnézést) dugni,hogy tizennemtomhány gyereke lett volna. Abszolút nem jó anya. Hatan vagyunk testvérek,én vagyok a legidősebb (16/lány),de mindegyik gyerkőc csak fél testvérem,és ez fáj. Amikor még mamámnál laktunk,és megszületett öcsim,anya szinte semmit nem fogalkozott vele,mi keltünk hozzá mamámmal,az apja lemondott róla,azóta sem láttuk.Két év múlva megszületett hugom.Ugyanez,anya nem foglalkozott vele,mi keltünk hozzá.Ebben az évben kerültem fel elsőbe,négy éven keresztül kitűnő voltam.Amikor építették a házunkat,anya összeismerkedett az egyik kőművessel,akivel következő évben össze is házasodott.Eleinte minden rendben ment,egészen azon év szilveszteréig.Az embert nevelőapámként kezeltem,aztán elkezdett fogdosni.9-10 éves lehettem,még kis hülye fejjel nem tudtam mi ez,csak hogy jó,aztán rájöttem mindenre,ellenkeztem,de féltem,hogy megver,ahogy sokszor tette velem is,anyuval is.4 éven keresztül molesztált,végig titokban tartottam.Amikor elmondtam anyunak,kiröhögött,és ilyeneket mondott,hogy "a saját lányommal csalsz meg??" Iszonyú rosszul esett,soha nem kaptam tőlük szeretetet.Egy hónap után anya úgydöntött,hogy feljelentjük.Gondolhatjátok,milyen volt rendőri kísérettel nőgyógyászhoz menni,hál' Istennek nem sikerült annyira "bedugnia",szűz maradtam.Anya az igazságügyi pszichológusnál ellenem vallott,az ügyet lezárták.Anya még egy évig vele volt. Én elköltöztem otthonról,mamámhoz. Nem bírtam tovább az állandó veszekedést,hogy betegen engem küldtek pénzt kérni,boltba,ide-oda,hogy a három kicsi tesómhoz én keltem hajnalban tápszert csinálni,stb.,másnap meg mennem kellett suliba,hogy sokszor nem volt áram,anya a pénzt elcseszte,a gyerekekre is állandóan én vigyáztam,a tanulmányi eredményem is romlott.Idegileg kivoltam. Már több mint két éve lakok itt mamámnál,minden rendben van,azaz lenne,csak hát anya.Állandóan pénzt,cigit,kávét kér . Állandóan pasizik,éjszakára egyedül hagyja a gyerekeket,ha meg éppenséggel nem tud elmenni az aktuális pasihoz,akkor ő egyből öngyilkos akar lennNem érdeklem...Ha próbálok egy kicsit magamról beszélni neki rögtön magáról kezd el beszélni. Mostanában kicsit sokat vagyok rosszul,az én és mama megkérdezése nélkül intézett nekem vérvételt,meg mindenféle kivizsgálást.Én ugy vélem,nem most kéne úgy igazán az anyámnak lennie,és foglalkozni velem...vagy tévedek??

A másik meg apám...a mostani élettársaát úgy kezeltem mint a saját anyámt,hiszen törődött velem,egészen addig,amíg össze nem költöztek.Megváltozott apa is,és a nő is.Apa másoknak hitt,a pletykáknak,elvette a telefonom két hónapig nála volt (az oké,hogy ő fizeti rá a netet,meg ő vette,de tudtam hogy a net nekem a sulihoz kell),megbantott,de nagyon.Tudja,hoy mennyire érzékeny vagyok lelkileg,mégis ezt csinálta.Egy hete úgy határoztam,hogy elmegyek hozzá,és megbeszéljük a dolgokat.Hál Istennek mostmár minden rendben.

Ha én annó nem költözök ide mamámhoz,nem tartanék itt,ahol most tartok.A megye legerősebb,legkomolyabb gimijébe járok,egész szépen zártam az évet,oklevélleldicsérettel.A suli nem zenei jellegű,de működik az énekkar,ami mellesleg világhírű leánykórus.Büszke altos vagyok,nekem ez a mindenem.Imádok énekelni.

Senki nem fogja fel,hogy mennyire sérült vagyok lelkileg.Az a bajom,hogy túl őszinte vagyok,érzékeny.És túlságosan szeretethiányos. De ezen nem tudok változtatni. Miért nem tudok erős lenni?Miért én vagyok a hibás állandóan mindenért?? :( :(


2013. júl. 15. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiért sem vagy hibás, de anyudnak kár magyaráznod, mit szeretnél tőle, ő erre egyszerűen képtelen.

Mástól kell ellesned, milyen egy felnőtt nő. És vigyázz, nehogy a szeretethiányodat Te is pasizásba fordítsd. Anyud is itt szúrta el.

Előbb fel kell nőnöd (lelkileg erősödnöd) és ilyen előzményekkel ez soká fog tartani, de nem lehetetlen.

Jó éneklést, és szép nyarat!

2013. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, Drágám, sajnállak nagyon, és hidd el, tudom mit érzel. Mintha az én anyámról olvastam volna, annyi különbséggel, hogy ő nem szülte meg az innen-onnan összeszedett gyerekeit.Én is a nagyimhoz mentem, és ott is maradtam, míg meg nem halt.Anyám is meghalt, de nem is tudok rá anyaként gondolni.Maradj Te is a nagyinál, sajnos vannak ilyen életek, én profitáltam belőle, mert az én fiamnak annyi szeretet adtam, amennyit anya csak adhat, és nagyon jó gyerek volt, már felnőtt, és büszke vagyok magamra, hogy ilyen háttérrel is boldog családot építettem fel. Lépj túl anyádon, csak előre nézz!!!
2013. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiért nem te vagy a hibás! Ha azt mondják sem! Hogy is lehetnél? A felnőttek gyengék, rád vetítik azokat a tulajdonságokat, amik tulajdonképpen az övéik. Nagyon erős, okos kislány vagy, le a kalappal!

Nagyon sajnálom egyébként a körülményeid, elhiszem, hogy nagyon érzékeny, sérült vagy lelkileg, tudom milyen, én is sok mindenen mentem keresztül épp ebben a korban (azért ennyire durva dolgokon nem). Nagyon becsüllek, amiért ennyi tartás van benned, és büszkeség, biztos vagyok benne, hogy sok mindent megtanulsz azokból a dolgokból, amiknek kitettek téged, és hidd el, később mind csak a javadra fog válni.

Erős vagy és az is maradsz, és lesz majd olyan, ha most nincs is, aki épp ilyennek fog téged szeretni teljes szívéből! Én azt mondom, maradj mindig ilyen, ne zárkózz be, sok rosszat tapasztaltál a felnőttektől, családtagoktól, de adnod kell esélyt más embereknek is, hogy megismerjenek téged. Kitartást kívánok neked, és sose add fel a céljaid!

2013. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te jó ég... :( nagyon sajnálom! Anyáddal sztem ne foglalkoz mert nem normális.. Azokkal foglalkoz a családból akik rendesek. Támogasd a szereteddel a tesóid . :D sok erőt , kitartást kivánok!!
2013. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen máshogy, de sajnos én is sérült voltam (vagyok). Hányadtatott gyerekkorom volt nekem is. Szülők váltak, apámnál maradtam, nevelőanyák jöttek és mentek, apám vert, rettegtünk tőle, folytogatott, rugdosott, csúnyákat mondott rám, végül elhittem, hogy hüle vagyok, nem vagyok jó semmire...öngyilkos akartam lenni 15 évesen, csak nem volt hozzá merszem...szerencsére. Én 24 éves koromig tűrtem. 21 éves koromban ismerkedtem meg a párommal, 24 évesen mentett onnan ki, külföldre költöztünk. A távolság kezdte őket ráébreszteni, hogy valami oka van, hogy én olyan messzire mentem. Aztán kábé 26 éves koromban egyszer úgy hozta a sors, hogy párom meglátogatta apuékat és beolvasott nekik. Megtette hatását, elkzedtek rendeződni a dolgok. Közben én lelkileg felnőttem, megerősödtem, megedzett az élet. 27 éves voltam, mikor apu infarktust kapott, s ez végleg ráijesztett, megváltoztatta. Eljött hozzám ki külföldre, bocsánatot kért. Megbeszéltük, és őszintén mondom neked, lezártam a múltat, már nem vagyok sérült, és apuval végre jó a kapcsolatom.

Kívánom neked, hogy egyszer te is meg tudd beszélni ezt a szüleiddel (hidd el, én is azt gondoltam, hogy soha nem fog rendeződni a kapcsolatunk, nagyon durva volt, soha sem késő, semmi sem lehetetlen), s egy szép nap beteszed mindezt egy ládába, lezárod, a lakatkulcsot eldobod és 100 méter mélyre elásod és elfelejted hova ástad.

Én is, mikor elmesélem valakinek, hogy mi mindenen mentem keresztül gyerekkoromban, mindenki csodálkozik, hogy hogy lettem ennyire normális, hogy nem látszik rajtam (mondjuk nem vagyok visszahúzódó, vagy ilyesmi).Megmondom neked őszintén egészen addig a pontig, mig meg nem beszéltem apámmal a dolgot, én féltem tőle, s a gyerekkorom olyan hatással volt rám, hogy évekkel az elköltözés után is remegve kötöttem be a cipőmet, a kanalat is remegő kézzel emeltem a számhoz...és mikor megbeszéltem mindent apámmal és lezártuk a múltat, azóta nem remeg a kezem.

Le kell ezt zárnod magadban, addig nem fogsz nyugton élni.

Csak az a bökkenő, hogy ez kétoldali dolog, amíg nem nőnek fel a feladathoz a szüleid, addig nem tudod lezárni. Kívánom neked, hogy le tudd zárni a múltat!

Nagyon jó, hogy van egy dolog, ami érdekel, az sokat segíthet! A szeretethiányomat nekem a párom pótolta először, aztán most már a lányunk, mindenért kárpótolnak:D

2013. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!