Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem mennyi beleszólásom van...

Nekem mennyi beleszólásom van abba hogy az egyik felmenő rokonunk (ill a testvére) háza ne kerüljön eladásra?

Figyelt kérdés
Szóval a családom egyik fele nem pesti(nagyszülői ág,anyum még ott született.)Testvére már itt Pesten. s abban a városban van a nagymamám testvérének egy háza. A nagymama testvérének van egy fia s feleség és gyerekek. (Korombeliek 27 vagyok,ők 25 és 23) Szeretném ha ez a ház megmaradna nekünk.A nekünk alatt a gyerekeket értem. A dédimamám házát már sajnos eladták s elfelezték a 2 gyereke közt. Igaz sok munka lenne vele mert a tető beszakadt,meg a rokonok nem tudnak vele érdemben foglalkozni mert elég betegesek,de mi örülnénk neki ha megmaradna mert akkor le tudnánk menni a városba oda pihenni és nem kellene nyaralásra kiadni pénzt (pl.)Tudom hogy a felújitás se lenne kevés.De megérné a befektetést,mert majdnem a központban van,főtérről nyiló kis utcában van.2wc-s,konyhás,emeletes házikó.Ja de a tető beszakadt,igy azt is meg kellene csináltatni... S van kis kertecske is de az betonos sajnos:(
2013. júl. 16. 16:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Talán mert nincs munkám jelenleg. Kis gyerekünk van(3hónapos. )
2013. júl. 17. 07:31
 12/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ti ha nem lenne rá szükség(mármint a pénzre amit esetleg kapnátok a házért) eladnátok?

Egyébként nem csak olcsoobb nyaralás miatt lenne jó.Hanem mert akkor ha megyünk a rokonokhoz akkor tudnánk ott lakni addig.

Egyébként kb 2-3 milliót érhet kb. (egyébként Cegléden van.)

2013. júl. 17. 09:06
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

El.

Lehet, hogy éppen nincs szükségük a pénzre (egyébként milliomosékon kívül kinek nincs?),

DE

egy felesleges ház akkor is csak viszi a pénzt.

Állagmegóvás, adó... felesleges stressz.


Te fenntartanál egy házat csak azért, hogy a rokonok évente X-szer igénybe vehessék?

2013. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is eladnám. Rengeteg pénzt elvisz: rendszeresen gyomtalanítani kell a kertet, különben megbüntetnek; mindig kell rá valamit költeni, vagy előbb-utóbb összedől; ha nincs is rezsi, minden szolgáltató felé kell fizetni rendelkezésre állási díjat, ez is jó sok pénz, ha egy évre vesszük. Ezen felül sok önkormányzatnál van adó is, és ha elhagyatott a ház, de van benne érték, még arra is fordítani kell, hogy betörésbiztossá tedd, azaz fizetni kell vagy egy riasztót, vagy egy biztonsági szolgálati felügyeletet.


Ez már több tízezres kiadás évente...

2013. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom hogy ennél jobban már nem tud lerobbanni:D:D Tetőrész beomlott, az emelet lakhatatlan... Az abban a városban lakó rokonok viszik nekik az ebédet,vagy kh-ban vannak. A konyhát nem használják, a wc és a fürdő olyan amilyen...
2013. júl. 17. 11:34
 16/19 anonim ***** válasza:

Még akkor is jól járnak, ha csak telekárban adják el, mert nincs rá több költség.


Egy fölösleges házat egész biztos nem tartanék meg csak azért, mert valami rokonnak kényelmes lenne évente pár napot ott tölteni (ingyen).

2013. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
"Ingyen" igen. De cserébe felújitanánk. Kb 50-60m2(kocsibeállóval) teljes beton telek van hozzá. Össz vissz egy fa van rajta és a bejárat mellett egy 1m2-es kis virágágyás.
2013. júl. 17. 15:58
 18/19 Makoscsiga válasza:

Én egy ilyenbe semmiképpen nem mennék bele. Mert ő azt mondja, hogy OKé, most nincs szüksége pénzre, te meg felújítod, és, mikor fel lesz újítva kiderül, hogy mégis szüksége van pénzre, és akkor kitör a balhé a családban, hogy mi lesz a beleölt pénzzel.


Kizárt dolog! Ha kell vegyétek meg, ha meg nincs rá pénzeket, akkor meg fájdalom, semmi közötök hozzá.

2013. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az lesz hogy megpróbáljuk összeszedni rá a pénzt s idővel megvesszük. Még úgyis lakják a rokonok. A halálukat meg nem kivánom.. Mondjuk lehet hogy találnánk jobbat is idővel,párom úgyis itt a kerületben maradna szive szerint. Még házat is itt venne..
2013. júl. 22. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!