Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hisznek munkakerülőnek...

Miért hisznek munkakerülőnek a szüleim?

Figyelt kérdés
A szüleim munkakerülőnek hisznek,mivel nem találtam magamnak munkát azóta,mióta alig 3 hete (!) befejeztem az egyetemet.A diplomaátadó után első dolgom volt felkeresni a munkaügyi hivatalt,hogy nyilvántartásba vegyenek,állásajánlatot viszont tőlük sem kaptam.Rendszeresen kapok álláshirdetéseket a környékről,de egyik munka sem olyan,amire alkalmas lennék,mert vagy a végzettségem nem olyan,vagy nincs megfelelő munkatapasztalatom.Elhatároztam,hogy jelentkezek katonának,persze szüleimnek ez sem tetszik.Mióta itthon vagyok,készülök a fizikai alkalmasságira,emellett nyelvet tanulok,művelem magam,tehát egyáltalán nem töltöm haszontalanul az időmet.Nem mondják ki nyíltan,de utalnak rá és éreztetik velem,hogy munkakerülő semmirekellőnek tartanak.
2013. júl. 16. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Akkor se**fejek. :)

NE stresszelj. Van diplomád, nyelvvizsgád. Ők mit tudnak felmutatni?

2013. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert amikor ők voltak annyi idősek mint most te, nem létezett munkanélküliség. Ha valaki nem dolgozott, az azért nem tette mert nem akart dolgozni.

Nem értik meg, hogy ma már nem így van.

2013. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt, a diplomám se valami keresett, de 2 hét után már munkakerülő lusta ingyenélő disznó voltam.

Ma sajnos ez van, még egy tapasztalattal rendelkező jó szakember is nehezen kap munkát.

Ha katona szeretnél lenni akkor menj, azzal az a bajuk, hogy katona leszel, most meg az, hogy "semmi" sem vagy. Melyik jobb?

2013. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nem vagy alkalmas, nyugodtan jelentkezhetsz. Ha nem is vesznek fel, legalább a szüleidnek mondhatod, hogy ma is hány helyre jelentkeztél. Így ők is látják, hogy nem munkakerülő vagy.
2013. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na nálam ez pont ugyanígy van! Bár nálam csak anyám meg a nővérem b***ogat! Mintha olyan könnyű lenne munkát találni! Munkaügyibe már rég beregisztráltam én is, egy munkaajánlatot kaptam, de hiába küldtem el önéletrajzomat, még csak nem is reagáltak semmit! Tanfolyamok indulNÁNAK, de nincs elég ember, pedig a szintfelmérőn megfeleltem! Szóval kérdem én, mi a f***t várnak még a szülők???!
2013. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barátom anyja is ilyen. Egyszerűen nem érti, hogy nem azokban az időkben élünk, amikor ő még fiatal volt. Azt hiszi, ma is úgy működik, hogy ha az ember akar dolgozni, akkor kapkodnak érte, még az egy érettségivel plusz szakmával rendelkező szakmunkások után is, hogy gyere fiam, itt egy állás. Amikor meg barátomnak lett melója, akkor meg ócsárolja, hogy ez de keveset fizet. Most meg az is a baja, hogy távmunkában dolgozik neten, és hogy ez nem tisztességes meg normális állás, csak azért, mert nem kell elbuszozni vhova. Pedig egy rendes, bejelentett munkáról van szó, nem mlm meg telemarketing meg ilyen szarok.
2013. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten utálom, ha valaki azért pattog, mert idősebb. A szülők megteszik, mert ők "neveltek fel", pedig sokszor lehet joguk sincs kioktatni téged, hisz ki tudja? Őket is ugyanúgy az ő szüleik segítettek így vagy úgy! Szóval előbb mindenkinek saját magán kellene elgondolkodnia, hogyan él,vagy élt, aztán pattogni!
2013. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A büntetés-végrehajtásban is van felvétel, esetleg megpróbálhatod azt is, ha a honvédség nem jön össze.
2016. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!