Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak esetén mikortól tesz vmit a rendőrség?

Figyelt kérdés
Tudom tudom, mikor vér folyik. De ha szemmel látható sérülések vannak rajtam? Vagy az nem bizonyít semmit? És, ha azt mondom, hogy állandóan iszik és mikor kijönnek, akkor is épp ittas állapotban van, az változtat az ügyön? Előre is köszönöm a segítséget!
2013. júl. 16. 19:38
 1/10 anonim válasza:
97%
Ilyenkor már nyugodtan szólhatsz nekik!!!!
2013. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

nem kell megvárni,amíg vér folyik,ez hülyeség

a kék -zöld foltok is könnyű testi sértésnek minősülnek.el kell menni látleletet vetetni,aztán azzal be a rendőrségre,és feljelentést tenni

nem tudom mik a pontos körülmények,de a távoltartást is ki lehetne vizsgálni

2013. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
El kell menni orvoshoz látleletet vetetni, ez azért nem bemondásra működik.
2013. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ez ilyenkor hogy megy? Tehát csináltatunk egy leletet az orvossal, aztán bemegyek a rendőrségre, elmondok mindent és rögtön kijönnek? Biztosan elég az orvosi lelet? Nem mondhatják azt, hogy a sérülés bárhonnan származhat? És, ha a rendőrök elviszik utána is kiengedhetik nem? Szabadlábon védekezés, miegyéb miatt. Bocsánat a sok kérdésért, de nem szeretném a helyzetet rontani azzal, hogy nem vagyok mindenben biztos.
2013. júl. 16. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan azért kell az orvos, mert ő megmondja, hogy kamu vagy sem a verés.
2013. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Házi orvosnál vetess látleletet, és vidd be a rendőrségre.


Az ittas állapothoz mindenkinek joga, ez önmagában semmit jelent.

2013. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"De ha szemmel látható sérülések vannak rajtam? "


Majd az orvos eldönti, hogy magadnak csináltad-e, hogy lecsukasd a pasidat, vagy sem!!

2013. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem akarom lecsukatni a pasimat. Csak felmerül bennem, hogy sérüléseket bárhonnan szerezhet az ember.
2013. júl. 16. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Írj e-mail a nane-nak, ott kérdezz szerintem, ők ismerik ezeket a dolgokat. Kérdezz bátran, sőt tízig fel is hívhatod őket. Azért mondom, hogy hozzájuk fordulj mert ők pontosan ismerik a menetet.

[link]

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

2013. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Mindenképpen látleletet kell vetetni,és bármennyire félsz is a családon belüli erőszak egy súlyos bűncselekmény.A BTK 137.paragrafusának 6.pontjában már büntetendő.Ez már és egy tanú és a Te vallomásod már elég ezt bebizonyítani.Sok szerencsét,hidd el minden rendben lesz!!!!!!! :)
2013. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!