Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok gyereket ebben...

Ti vállalnátok gyereket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
évek óta együtt vagyunk és nagyon szeretjük egymást (idő kérdése és esküvő)DE nagyon nagy a korkülönbség köztünk ami eddig nem volt baj csakhogy ő nagyon szeretne babát szinte mióta megismerkedtünk és eddig türelmes is volt,de már ő lassan 45 és egyikünk szerint sem lenne jó ha még későbbre halasztanánk viszont én még fiatalnak érzem magam az anyasághoz és egy gyerekhez érettebbnek kéne lennem szerintem,ő azt mondja hogy megoldjuk majd belejövünk meg ilyenek. meg most olyan spontán életünk van így,szóval eszünkbe jut hogy holnap leugrunk a hegyekbe vagy bárhova és senki nem tart vissza viszont egy babával már nem lennénk ilyen rugalmasak. Ő ezt megérti és nem is erőlteti de látom rajta hogy tényleg szeretne és később én is,csak már nem igazán kéne halasztani... tudom hogy jó apa lenne és mindenben segítene de attól is félek hogy mivan hogyha a baba miatt eltávolodunk egymástól,nem lesz időnk meg energiánk egymáshoz és mi lesz ha ezért a kicsire lennék mérges? szeretném ha boldog lenne mert tudom hogy szomorú emiatt persze nem mondja de látszik rajta és olyankor olyan dühös vagyok magamra hogy miért vagyok ilyen önző de félek hogy rossz döntést hozok és nem akarok ártani senkinek sem. mit csináljak? :(
2013. júl. 21. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem vállalnék, sőt hozzá sem mennék. Már itt kiütközik az, hogy mások a céljaink gyerek téren. Ő már lehet, hogy kapkod lassan vén fejjel, de te ráérsz még. (legalábbis, ha 25 alatt vagy) Itt most kb. vagy szülsz vagy vége és hagyod, hogy találjon mást, aki idősebb és szívesen szülne szinte azonnal.
2013. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy tudnánk egymás nélkül... nem haragszik rám emiatt és azt mondja nem baj hogy nincs közös gyerekünk tudom hogy megérti de olyan bűntudatom van már mikor meglátok egy babát úgy sajnálom :(
2013. júl. 21. 23:15
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

Igazad van, hármasban nem lehet szép - vagy még szebb - az élet. A gyerek csakis eltávolíthat két olyan embert, aki őszintén szereti és támogatja egymást.

Nyilván nem tudod, milyen ritka, amikor pasi jön elő azzal, hogy legyen gyerek, különben megbecsülnéd. Megértem, hogy szereted ezt a kényelmes, rugalmas életet, ha úgy érzed, valaha is mérges tudnál lenni a kicsire olyan miatt, amit fent írsz, ne vállalj gyereket. Viszont gondolkodj el azon, kell neki is majd apa, aki felneveli, és nem kerekesszékkel kíséri iskolába, mert járni már bot nélkül nem tud.

Ahogy gondolkodsz, amit írsz, tényleg még be kell nőjön a fejed lágya.

2013. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát, tapasztalatból mondom, hogy a gyermek érkezésével gyökeresen megváltozik majd az életed. Nem lesznek csak úgy kiruccanások, nem lesznek éjszakai mulatozások (már ha voltak) nem lesznek csendes meghitt éjszakáitok jó sok éven keresztül.

Ha ezt nem vagy képes elfogadni, és attól félsz hogy az életed más lesz, minden meg fog változni (még a kettőtök kapcsolata is gyökeres változáson fog keresztül menni) akkor ne vállalj gyereket. Nem csak a gyerek lesz a hibás a szemedben hanem a párod is.. akkor úgy fogod érezni, hogy ő erőltette rád..

Másrészről viszont itt ütközik ki a nagy korkülönbség. A párod már nem sokáig húzhatja az apasági kérdést ha megakarja élni a gyermeke diplomaosztóját.

Azért vedd figyelembe a korát..Szerinted milyen érzés lesz majd a születendő fiadnak vagy lányodnak, hogy 15 évesen legalább 70 éves apja lesz (már ha élni fog).. A nagyapjának kéne ennyi idősnek lennie nem az apjának..

2013. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
31%
Egy gyerek csak is és kizárólag boldogságot adhat!!!Persze gyökeresen megváltozik az életed,de meg éri,mert nincs annál boldogabb pillanat mikor megszületik a gyereked,és rád mosolyog!!
2013. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Időpont ma 00:18

Az igaz, hogy csodás érzés amikor a gyermeked rád mosolyog, de nem minden ilyen szép, és jó.. Ott lesz a sok szaros pelenkacsere, az idegesség, hogy fáj valamije de nem tud még beszélni, a tehetetlenség hogy nem tudod mikor mi a jó neki.. A kegyetlen felismerés, hogy bár boldog vagy hogy van gyereked, de egyre távolabb leszel a párodtól mert mindketten az álmatlanságtól a pénz kereséstől kezdtek stresszesek, fáradtak lenni..

Az állandó hajsza, rohanás, az állandó éber figyelem.. Évekig.. Lesznek napok amikor a gyerek mosolya már nem fog felvidítani, főleg amikor rájössz, hogy el lett kényeztetve, és 5 évesen manipulál. Mosolyog ha eléri a célját, és dühöng ha nem..

Szerencsére nekem ilyen gondjaim nem voltak, de több ismerősöm, barátom, és idegen szülőkön látom a káoszt..

2013. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
25%
Hát nekem is van gyerekem tudom mivel jár,de szerintem megéri a sok koszos pelust és álmatlan éjszakát,arra meg hogy miért sír úgy is rá jössz,mert az anyai ösztön segít!!!A páromra lehet kevesebb kicsit az idő mint annak idején,de így is van bőven mit együtt töltünk,pedig Ő is és már Én is dolgozok!A gyerekemet pedig nem úgy neveltem,hogy megvegyek neki mindet ami szem,szájnak megtetszik!!Mégis boldog vagyok!
2013. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
"Hetya" látom új vagy még itt... ez egy anonim oldal, nem a Facebook, itt nem szükséges boldognak hazudni magunkat mindenáron... ez az a hely, ahol ŐSZINTÉN beszélünk, még a gyerekvállalásról is. Minden anya besokall néha és ha ez a fiatal lány csak vonakodva, bűntudatból, a párja miatt egyezne bele a szülésbe, abból komoly bajok lennének kettőjük, sőt, hármuk között.
2013. júl. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Elképedve olvasom a válaszokat....

Nekem is van gyermekem, fiatalon is szültem, idősebb is volt a férjem 18 évvel, mégsem bántuk meg életünk egyetlen pillanatát sem. Ugyan úgy utazgattunk gyerekkel is, nem maradtunk le semmiről, nem frusztrált a pelenkacsere, az éjszakai sírás, hanem örömünket leltük, és leljük a mai napig is a fiunkban. 20 éves, egészséges lelkületű, komoly, megfontolt fiú, aki tiszteli, szereti a szüleit, konkrét céllal lépked előre az életben, jövőre már tiszthelyettesként fog végezni.

Mellesleg egy 40-45 éves férfit vénnek kikiáltani blődség, az én 60 éves férjem pedig nem hogy bottal járna, de minden reggel 7km-et fut....

2013. júl. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
51%
Köztünk is van 11-év és fiatalon is szültem,de nem bántam meg!!!!!!Nem tudom milyen anya az aki be tud sokallni a saját gyerekétől!!Erről ennyit!!!!
2013. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!