Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szomszéd (49) meghalt. A...

A szomszéd (49) meghalt. A felesége és a huszonéves gyerekei másnap elutaztak nyaralni Olaszországba. Mit gondoltok erről a hozzáállásról?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 22:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem rég vesztettem el a nagyszüleimet. Én is elutaztam pár napra, mert nem bírtam a szánalmas vigasztalásokat. A többségről tudtunk, hogy nem is ismerték igazán őket, csak azt akarták látni, mi hogy szenvedünk és csak valami szaftos témát akartak, mint te itt most.

Most majd mindenki ezen fog csámcsogni.

Csak azt nem értem, mi közöd van neked hozzájuk?

2013. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%
Azt azért nem hiszem, hogy másnap elutaztak, mert intézni kell a temetést meg mindent. Amúgy nem mindegy az neked? Biztos azért mentek el, hogy ne kukkold őket egész nap.
2013. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%
Külföldön élek, tavaly elhunyt a sógorom (gyomorrák) amikor felhívtam a nővéremet, hogy részvétet nyilvánítsak és megkérdezzem tudok-e bármiben segíteni, az első szava az volt, hogy hadd jöhessen el hozzám egypár hétre, mert megbolondul bele, hogy ott van egyedül, ahol eddig ketten voltak.. Semmi joga háborogni, vagy ítélkezni senkinek más gyásza vagy látszólagos közönye felett! Én láttam, hogy az én erős testvérem majdnem összeroppant idegileg, holott meglehet, hogy a kívülállók szemében nyaralni ment ő is... :(
2013. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
Így gyászolnak.
2013. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az anyukám halt meg nem rég, rá egy hétre meg elmentem nyaralni(oké, nekem be volt fizetve és számít a pénz), mert annál minden jobb volt, hogy itthon bámuljam a 4 falat meg sírjak egész nap. Arról nem is beszélve, hogy jöttek azok az öregasszonyok "részvétet nyilvánítani", akiket nem is ismertünk csak maximum látásból, de olyanok mint a dögkeselyűk. Én csak a Balatonra mentem, de sokkal jobb volt ott, néha pár percre el is tudtam vonatkoztatni attól ami történt, nem hiszem, hogy ettől rosszabb ember lennék.


23N

2013. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
30%
.
2013. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a magánügyük. Amúgy meg nincs arra törvény, hogy csak a négy fal között, otthon viselhetjük a gyászunkat.
2013. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Hat... Tudod, h mindenki mashogy gyaszol... XDDD
2013. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%
Hát elég fura, mert a halála napján egészen biztos, hogy nem tudtak mindent elintézni a temetéssel kapcsolatban, nem gondolom, hogy normális lenne, hogy rögvest elutaztak. Még ha nem is akarják mindenki előtt mutatni a gyászukat, és ezért menekülnek el máshova egy kicsit, akkor is fura, hogy nem intéznek el mindent a temetéssel kapcsolatban, és csak utána mennek. Addig hűtik a holttestet, vagy mi?
2013. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%

"Tavaly az egyik távoli (nagyon távoli) férfi rokonom temetésén voltam. Mindenki kiakadt hogy a feleség pezsgővel a kezében, tarka ruhában jött el. Nem sokáig volt ott, csak öntött egy pohár pezsgőt ivott, és a pezsgőt poharat bedobta a sírhelybe azzal a szöveggel, hogy "tudok én mulatni ha van rá okom!" majd elment. Mindenki háborgott kiakadt... De senki nem tudta hogy mi volt az ok. Később egy jó baráttól tudtam meg, hogy a kedves, derék rokon aki a külvilág szemében tökéletes volt az otthon a családját terrorban tartotta, ha menekülni akart késsel fenyegette őket. Így meg is értem a viselkedését."


Bármilyen ember is volt, ez akkor is primitív viselkedés. Max. nem kellett volna elmenni, ha tényleg ilyen "szép" ember volt az úr. Remélem, legalább rendes francia champagne-t ivott a "kedves" hölgy, nem pedig valami pezsgőnek csúfolt lőrét, vagy netán habzóbort...

2013. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!