Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden kapcsolatban van...

Minden kapcsolatban van mélypont, törés, akár súyos csalódás. Mit tettetek, hogy túllendüljetek?

Figyelt kérdés

Akár a legelején, a közepén, első pár nap után, hónapok, évek elteltével...bármikor történhet valami.

Hogy sikerült átvészelni, melyikőtök és mit tett ennek érdekében?


2013. júl. 4. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte beszélgetések, közösen próbáltunk megoldást találni a problémákra, megpróbáltuk kideríteni az okokat, az ok-okozati összefüggéseket, és belátni ha valamelyikőnk vagy mindkettőnk hibázott valahol, valamikor.

Szerintem egy kapcsolatban elengedhetetlen a problémák megbeszélése és a kommunikáció. Ez az alapja mindennek.

2013. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nekem sok kompromisszumot kellett kötnöm, hogy visszatérhessen a veszekedések előtti boldogság. Meg mi azért eléggé fiatalok vagyunk, rövid idő alatt is sokat változunk (jellemileg), szóval utóbb már kiderült, hogy korábban is nekem volt igazam, és ezek a kompromisszumok csak átmenetiek voltak szerencsére. Mindkettőnknek engedni kellett, illetve az is szerepet játszott azért szerencsére, hogy tulajdonképpen szerettük/szeretjük egymást, és az eltávolodás (és a rövid ideig tartó szakítás, mert eddig is eljutottunk), semelyikünknek se volt jó, és szép lassan rájöttünk, hogy egymás nélkül egyszerűen nem tudtunk létezni, annyira egymásnak vagyunk teremtve, hogy egyszerűen nem éri meg veszekedni és ezt tönkretenni (újra).

De borzalmas időszakokat éltem, éltünk át. :( Hónapokig tartott.

2013. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2,5 év után jöttek a problémák. Sok munka miatt sajnos eltávolodtunk egymástól, nem voltak közös programjaink, 2 naponta veszekedtünk semmiségeken, éldegéltünk egymás mellett mint 2 barát, kevés szex stb.

Hogy túllendüljünk ezen nagyon sokat beszélgettünk, átbeszéltük, hogy ki miken tudna változtatni, próbáltunk időt szakítani, hogy kettesben is legyünk, kiránduljunk. Megleptük egymást vacsorával, kedves sms-ket küldözgettünk egymásnak.

Nálunk ezek segítettek, bár kellett kb 3-4 hónap, hogy túllendüljünk a nehézségeken, de sikerült. Jobb lett a kapcsolatunk, tudtuk ha ezt megoldjuk akkor mindent áttudunk vészelni együtt.

2013. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen most,az utóbbi pár hónapban adódott egy mélypont,iszonyú sokat szenvedtünk,rengeteget sírtam,azt hittem,nem élem túl.Most sikerült rendeznünk a dolgot,kellett pár nap,míg elgondolkodtunk a dolgokon,és egy kis magány.
2013. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éve volt az első, most a második. Most mondjuk nem olyan durva, mint 2 éve, amikor is szakítottunk. De aztán megpróbáltuk megbeszélni, közös programokat szervezni, én is változtattam a viselkedésemen és ő is. Most lényegében ugyanez, bár most ő nem akart szakítani, csak összevesztünk, én mondtam, hogy legyen vége, de igazából én sem gondoltam komolyan. 3 hét múlva megyünk pl. nyaralni, ez mindig sokat segít. Meg megbeszéltük, hogy nem az a megoldás, hogy rögtön szakítani kell, hanem meg kell beszélni a dolgokat és helyrehozni. 2 éve is sikerült, most is jó lesz, mert alapvetően szeretjük egymást és ez a lényeg.
2013. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De olyan volt pl., hogy úgy éreztétek, nem is szeretitek a másikat...és mégis kitartottatok és jobb lett?
2013. júl. 4. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, nálunk volt ilyen, az én és a párom részéről is. De sikerült újra egymásba szeretnünk, bár tenni is kellett érte.
2013. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mármint konkrétan, hogy nem szeretem, vagy ő nem szeret sosem éreztük, csak hogy nem vagyunk egymásba szerelmesek.
2013. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk most van ez:/

A barátom depressziós, és úgy érzi, nem tud szeretni, nem kívánja a szexet (nem csak velem, hanem egyáltalán), nehézkes neki együtt lenni valakivel. Én is azt hittem, hogy nem élem túl, amikor szakítani akart. Azóta szerencsére rájött, hogy szeret és most küzdünk.

2013. júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jaj, bárcsak én is...mi is... Úgy félek...

Szurkolok, hogy menjen nektek is tovább...

2013. júl. 4. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!