Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?

Miért csinálja ezt az anyukám?

Figyelt kérdés
Nyár van,a barátaimmal elszoktunk menni fürödni,biciklizni és eddig szüleim mindig megengedték hogy kettőkor menjek el otthonról.De most anyukám (3-ig dolgozik) aztmondja hogy megkellvárnom míg hazaér.Ezenkívűl óránként hívogat hogy holvagyunk,mitcsinálunk,kivelvagyok meg ilyenek.Ez kezd zavaró lenni hiszen egy másik korombeli ismerősöm szülei nem csinálják ezt.Szerintetek miért van ez?Hogyan mondjam meg a szüleimnek hogy ez igy nem lesz jó nekem?

2013. júl. 25. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig bízott benned akkor biztos tettél valamit amivel ez a bizalom megingott vagy valakitől hallott valamit rólad.
2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert ha 18, akkor túlzás mindig rádtelefonálni. Ha 16, de még soha nem kapott füllentésen és példás a magaviseleted a suliban, akkor is túlzás. Egyébként az anyukák aggódnak és szeretetből tesznek ilyeneket. Ha a barátaiddal nem viselkedik így az anyukájuk, akkor ez azt jelenti, hogy a tied a legszeretőbb közülük :) Az teljesen oké, hogy megvárd míg hazaér. Különben is magas az UV sugárzás és a hőség a déli órákban, kár elmenni otthonról:)

Egy anyuka vagyok, természetesen:)

2013. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.14éves fiú vagyok,elég érettnek és megbízhatónak érzem magam.Egyébként apukámnak is van valami baja velem mert szinte mindenért leszid,kiabál stb.Sőt,még meg nem történt dolgokért előre szid.
2013. júl. 25. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokminden lehet:

1. Talán okot adtál arra, hogy kicsit szorosabbra fogják a gyeplőt.

2. Megtudtak valakiről, valamit a baráti társaágodból, és az gyengítette a bizalmat.

3. Anyud látni akar elmenetel előtt, vagy szüksége van a segítségedre: boltból cipekedés mondjuk.

4. A szüleidet érte valami megrázkódtatás (rokon, ismerős betegsége, balesete bármi) amitől aggódóbbak lettek.

Próbálj előbb ezeken a lehetőségeken elmélkedni.

2013. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak aggódik érted... Bár egy picikét túlzásba viszi, igaz, de nem akar rosszat neked. 3-ig tényleg ne menj nagyon sehova, mert nagy a hőség, nem beszélve a magas UV sugárzásról.

Én is szoktam menni biciklizgetni, de én dél körül kifejezetten gyűlölök itthonról kimozdulni, mert kibírhatatlan a meleg és utálom, ha forr a fejem. Így inkább itthon, a hűvösben besegítek a házimunkákban és megvárom, míg kicsit hűl a levegő. Olyan 5-6, esetleg 7 óra fele szoktam elmenni a barátnőmmel futni és biciklizni.

Azt pedig, hogy folyton ellenőrizget, valami kiváltotta az édesanyádból. Valamit tettél, mondtál, ami miatt elveszítetted a bizalmukat. Ezen dolgok tisztázására a legmegfelelőbb módszer egy nagy, családi beszélgetés. Üljetek le együtt vacsorázni és miközben esztek, megbeszélhetitek a dolgot szép nyugodtan.

Mondd el nekik, hogy te nem érted, mi a problémájuk, nem szeretnéd, ha mindig hívogatnának téged, kíváncsi vagy rá, miért csinálják és hallgasd meg az álláspontjukat, hátha felhívják a figyelmedet olyan dolgokra, amit nem vettél észre és legközelebb odafigyelsz rá. :)


Sok sikert! :)

14/L

2013. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nőni kezdtél, és a szüleid már előre rettegnek, hogy mikor "bolondulnak meg a hormonjaid" és "kezdesz el lázadni" És ezt próbálják megelőzni, hozzáteszem nem a legjobb módszerekkel :)

Ja, és lehet hogy tényleg lekezdtek megbolondulni a hormonjaid, és egy kicsit túlreagálod te is a dolgot. Na ez a kettő együtt adja a legnagyobb veszekedéseket ilyen korban:)


Magyarázd el nekik ugyanilyen szépen, kulturáltan, ügyesen, mint ahogy ide is leírtad. Tényleg szépen fogalmaztál! Csak ismerve a szülőket, ne mond el, hogy a másik srác szülei milyenek. Erre minden szülő ugrik és az lesz rá a válasz, hogy "nem érdekel a másik gyerek" (bezzeg ha meg te csinálsz valamit, akkor azonnal előveszik, a "másik gyerek bezzeg nem csinál ilyet" című dumát) :)

2013. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!