Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg az exem új...

Hogyan győzzem meg az exem új csaját, hogy ne háborúskodjon, mert nincs rá oka?

Figyelt kérdés
18 éves koromban mentem hozzá a volt férjemhez, ő akkor 23 éves volt. Nagyon fiatalok voltunk, sokat hibáztunk. 10 éve elváltunk, de van egy közös gyerekünk. Köztünk nem rossz a viszony, nem haragszunk egymásra. Én azóta újra férjhez mentem, neki is van egy élettársa. Minden szép és jó is lenne, csak a csaj problémázik folyamatosan, és kezd az idegeimre menni. Azt még benyeltem, hogy megtiltotta az exemnek, hogy mikor jön a gyerekért, ne próbáljon bejönni, a kocsiban várja meg a gyereket a ház előtt. (Vicces volt, hogy később már minden alkalommal jött is vele ellenőrizni). Akkor már kicsit kezdtem pipa lenni, mikor a gyerek előtt hisztizett a volt férjemmel, hogy ne próbáljon velem találkozni. De most húzta ki a gyufát végleg. Elvitték a gyereket magukkal kirándulni. Elengedtem, nem olyan pici már. Összefutottam volt anyóssal, akivel jó a viszonyom máig is, és elmesélte, hogy a csaj panaszkodott a gyerekemre, hogy milyen rendetlen, fürdés után nem terítette ki a törülközőt, meg hasonlók. Ki voltam akadva. 11 éves, könyörgöm! Én tényleg rendes vagyok, tisztaság van nálunk és rend, de 11 évesen anyukám terítette ki a törülközőket, és ő öblítette ki a fürdőruhákat, ha pancsolni voltunk. Nem akarok kitolni a gyerekkel, hogy nem engedem el az apjához, mert imádják egymást, de már nagyon kezd elegem lenni a nőből. Nem tudom mit csináljak, de ez nem jó senkinek.

2013. júl. 26. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csaj ilyen nem fog változni. Én egy másik oldalról tapasztaltam meg ezt, az én egykori párom volt ilyen féltékeny az exemre. Ne jöjjön be, ne beszéljek vele stb. Amikor már azon vergődött, hogy ne hívjam fel az exem, hogy menjen délután a gyerekért mert én nem tudok, hanem anyámnak szóljak, akkor rávágtam az ajtót és kisétáltam az életéből. Ilyen és ehhez hasonló "apróságok" voltak korábban is. Tudtam hogy nem fog változni, nekem meg az fontosabb volt, hogy a gyerekemnek normális gyerekkora legyen. Másrészt iszonyúan zavart, hogy ennyire nem bízik bennem, mintha egy utolsó k. lennék aki csak arra vár, hogy az exe ráugorjon....

Tudom, hogy nem sokat segítettem, de a lényeg, hogy nem hinném, hogy változni fog.

Szerencsére az exem barátnői, két komoly volt azóta, mindketten normálisak voltak. Nem is tudom hogy lehet elviselni. Exem pl. nem tudott nem megkönnyebbülten fellélegezni mikor mondtam hogy szakítottam.

2013. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb utóbb az exednek is elege lesz ebből a nőből, mert olyan féltékeny, hogy az már beteges és az ilyen emberektől egy idő után mindenki elmenekül.
2013. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Es ha ezt megbeszelned a volt ferjeddel?
2013. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele, de azt mondja hiába veszekszik vele, nem ért a szép szóból.

Engem igazából nem érdekel, hogy utál engem, de attól már ideges vagyok, hogy a gyerek előtt cirkuszol, és azon már nagyon pipa vagyok, hogy milyen jogon szidja az én gyerekemet. Tudom, hogy nem tökéletes, de okos gyerek, nagyon jól tanul, versei jelennek meg az iskolai lapban. Mindig tisztán jár, szépen öltöztetem. A párom is sajátjaként szereti, mert kedves, illedelmes gyerek. Igaz, hogy rá kell szólnom mindig, hogy pakoljon el a szobájában, néha fel is kell emelnem a hangom, de melyik 11 éves gyerekre nem kell szólni? Ritkaság, aki magától rendet tart. Mondtam a volt férjemnek, hogy én magasról teszek rá, hogy kivel van, ő dolga, de a gyereket nem engedem bántani, és azt meg már most verje ki a kedves párja a fejéből, hogy én hagyni fogom, hogy elvegye a gyerekemtől az apját. Elég baj neki az is, hogy csak havonta 1x találkoznak.

2013. júl. 26. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
uramisten... ez már azért túlzás amit az a nő megenged magának. előbb utóbb meg fogja unni ezt az exférjed és kihajítja. hát ezt én se bírnám sokáig. talán nem tudja feldolgozni hogy az exednek nem ő volt az első felesége.:S de hogy még a gyermeketekre is megjegyzéseket tesz szánalmas... én tennék egy próbát, hogy áthívnám magamhoz a nőt és kedvesen elbeszélgetnék vele. arról nem Te tehetsz hogy neki semmi önbizalma nincs.
2013. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már írtam neki egy e-mailt, hogy ha legközelebb jönnek a gyerekért, akkor jöjjenek fel egy kávéra, szívesen látjuk őket a férjemmel. Annyit válaszolt csak, hogy talán majd egyszer. Mikor kimentem kikísérni a gyereket, ő ki sem szállt az autóból köszönni, csak a volt férjem vette át a táskát, amit pakoltam a gyereknek. Tudta mit vállal, mikor összeköltözött az exemmel, tudta, hogy volt nős, és van egy gyereke. Ha felvállalta így is, akkor most már ne akarjon problémázni. Az exem meg egy papucs. A gyerek mesélte, hogy apu csak forgatja a szemét, mikor a nő hisztériázik.
2013. júl. 26. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvastam múltkor is a kérdésed, már akkor is kiakadtam rajta. Ezt sajnos a férjednek kellene megoldani. Nekem most lenne az a pont amikor a sarkamra állnék és a gyerek érdekében kijelenteném, hogy itt a türelmem vége. Ha nem tud a gyerekkel normálisan viselkedni a nője, akkor nem viheti el. Látogatni jöhet. Apuka meg ha szereti a gyereket, akkor kénytelen lesz a sarkára állni. Sajnos amíg nem robban a bomba, addig papucs apuka meghúzza magát. Rá kell kényszeríteni, hogy kiálljon a gyerekéért.
2013. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!