Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a családom?...

Hogyan győzzem meg a családom? Kérlek, olvasd el!

Figyelt kérdés

Probléma a következő. Panel lakásban lakunk. Eddig simán fenn tudtuk tartani, de közben jelentős változás állt be anyagi helyzetünkben.

Arra gondoltam , adjuk el ezt, meg egy pici panellakásunkat, és a kettő árából vegyünk egy kertes házat. A családom szereti ezt a lakást, jó beosztású , tágas, kényelmes.

A fő gond, ha esetleg 2-3 éven belül el tudjuk adni, hova megyünk, amíg a másikat is eladjuk, illetve találunk megfelelő házat. Meg főleg, hova tegyük a rengeteg bútort, cuccokat? Én is félek, de sajnos, a későbbiekben nekünk csak nehezebb lesz, nem fogjuk tudni fenntartani ezt a drága lakást.

Szerintetek hogyan lehetne megoldani ezt a kérdést?


2013. ápr. 17. 13:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És mi volna, ha a kicsi lakásba költöznétek, és a nagyot eladnátok?
2013. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az nagyon kicsi. Meg az is panel, közös költséget, fűtést akkor is fizetni kell. Meg aztán a gyerekeink, unokáink ha jönnek, ott nem férnének el. Kertes házat szeretnénk, ahol annyit fizetünk, amennyit valóban fűtünk, nincs közös költség, Itt spórolni nem lehet, az a legnagyobb gond.
2013. ápr. 17. 13:39
 3/22 anonim ***** válasza:
Adjátok el először a kicsit, majd ha azt megvették, akkor a nagyot... Erre nem gondoltatok? :S
2013. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a családi házaknál egy csomó olyan költség van, amire egy lakásban élő ember nem gondolna. Költözzetek egy jól kialakított, tégla építésű lakásba. De itt is vegyétek figyelembe, merre néz a lakás, mivel történik a fűtés, a szomszédban laknak-e.
2013. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy családi ház fenntartása drága dolog. És itt nem csak a rezsit kell alapul venni, hanem minden korszerűsítési költség csak rátok hárul (pl. kémény bélelés, tetőjavítás, ...)
2013. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
És annak volt igaza, aki mondta, hogy a picit adjátok el előbb. Egy kis lakás amúgy is hamarabb elkel, mint egy nagy. Egyébként tudtok a két panel árából házat venni?
2013. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen , ezt tudom, mert előtte éltem családi házban. A gázfűtéses tégla lakáson már gondolkoztunk, de az is nagyon drága a mi városunkban, ráadásul sok garázs nélkül kapható. Szóval ezen is gondolkoztunk már, de eddig a kertes tűnik a legolcsóbbnak. Egy gáz-vegyes tüzelésű kazán, esetleg egy-két cserépkályha vagy kandalló beépítése ...szóval még gondolkozunk a lehetőségen, de most az eladás, illetve a költözésig a bútorok elhelyezése a legfőbb gondunk. A férjem inkább ezek miatt ódzkodik, csak nem tudom már, mivel tudnám meggyőzni.
2013. ápr. 17. 13:48
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól értem, a családod meg te költöznétek a terv szerint EGY házba. Ezt nem tartom jónak, mert rövidesen elöjönnek azok a problémák, amik a szülök és a felnött gyerekek, illetve azok társai között mindennaposak. Szóval ha összeköltöztök, akkor garantált a veszekedés a családtagok között és többé senkinek sem lesz lehetösége ezen, meg az együttlakáson változtatni.
2013. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A gázos tégla egyáltalán nem olcsó, mi abban lakunk, 2 szobásban, és ha nem akarsz fagyoskodni, bizony odafizeted a gatyádat is télen gázszámlára. Anyukámék jóval kevesebbet fizettek a panelprogramos, szabályozható fűtésű lakásukra, mint mi a gázosra. Mindig néztük a számláinkat, onnan tudom. Írod, hogy unokák vannak. Szerintem meg maradjatok a lakásban, mert idősödtök, ilyenkor inkább mindenki szabadulna a családi háztól, és lakásba költözne. Felénk így van.
2013. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem a gyerekeinkkel, Isten őrizz:) Ők már külön élnek a családjukkal, csak mi ketten a férjemmel költöznénk. A két lakás a mienk, de szerintem a gyerekek öröklésnél is jobban járnának a házzal, az mindig eladható.

A környék is fontos, egy csendes kertvárosi övezetben gondolkozunk. Jelenleg a belvárosban lakunk, egy igazán jó környéken. Csendes, gyönyörű park, nagy terek, nem ilyen "belelátunk egymás szájába" típusú panelról van szó. Nagyon szeretünk itt lakni, csak a fentiek miatt szeretnénk eladni ezt a lakást.

2013. ápr. 17. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!