Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyám normális?...

Szerintetek anyám normális? Hogy lehet ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve együtt vagyok a barátommal. Tudni kell róla, hogy 1-es típusú cukorbeteg, szóval inzulinfüggő. Kellő odafigyeléssel nincs semmi gond. Szerdán elmentünk fürdeni, este pepig nálam aludt. Alig evett aznap, inni is csak sört ivott, úszott is, elfáradt . Este pedig elfelejtettük megmérni a cukrát. Elaludtunk és arra keltem, hogy szalad le lépcsőn, kiabál, elvesztette az eszméletét. Anya is felkelt, nagyon megijedtünk. Rossz volt így látni. Adtunk neki cukros vizet, magához tért, de zavart volt. Először nem ismert fel minket, össze-vissza beszélt.kihívtam a mentőket, megvizsgálták, jobban lett, de bent tartották. Fél évente egyszer fordul elő ilyen rohama. 3 év alatt én most láttam először.


Anyám meg másnap azt mondja nekem, hogy gondolkozzak el, hogy vele akarok-e maradni és életem végéig ezt csinálni??


Hogy lehet ilyet mondani? Hagyjam el csak azért mert beteg? Hozzáteszem, hogy anyám szociális gondozó, szóval bármikor láthat még ilyet..


Szó mi szó, mindketten nagyon megijedünk. De emiatt biztos nem hagyom el a barátom. Anya tudja mennyire szeretem, kicsit meglepett és szarul érintett ez a bejelentése.


19N


2013. júl. 26. 15:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%
Abban a tökben vannak a problémák, ami a nyakadon van. Én inkább az anyádat sajnálom:)
2013. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

az én sógorom is cukorbeteg és sosem felejtkezik el róla. A probléma az h a te pasid simán elfelejti megmérni a cukrát meg ilyenek, az én sógorom órára pontosan eszik és méri, inzulinozza magát, mert ez nagyon nem játék!!


Az h a pasid felelőtlen az a baj, bár anyukád tök feleslegesen mondta ezt mert úgyis csak a rosszindulatot szűröd le belőle pedig igaza van, h olyan mellett aki magára se képes figyelni elég nehéz dolgod lesz főleg később gyerkekkel

2013. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

21. Értelmesen nem tudsz érvelni, akkor minek írsz? :D


22. Hidegen hagy a sógorod.

2013. júl. 26. 18:30
 24/34 anonim ***** válasza:
82%
Értelmesen érvelni csak olyan emberrel szemben lehet, aki meg is érti:) Már kezdem érteni az anyádat, a barátod sem lehet egy észlény... Zsák a foltját:D
2013. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nem ismersz, szóval ne ítélkezz. Én sem ismerlek (Hál'istennek) ezért én sem ítélkezem. A kérdésre a választ megkaptam. Nem kérek több "értelmes választ" Főleg nem tőled. Különben jelentelek.
2013. júl. 26. 18:42
 26/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem ítélkeztem. Szimpla megállapítás volt:) Ha boldogabb leszel tőle, jelents...
2013. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Az én férjem is 1-es típusú cukorbeteg, naponta általában 4x adja be magának az inzulint. Tény, hogy nagyon oda kell figyelnie a vércukorszintjére, ami változást is eredményez az életében (nem eszik meg nyáron "csak úgy" egy fagyit, hanem kiszámolja, hogy belefér-e ebéd után vagy nem, stb.). Vele is előfordult már, hogy leesett a vércukorszintje, pedig nagyon odafigyel rá. Tudom, hogy nagyon ijesztő tud lenni az ilyen, mert veszélyes. Nekem a saját nagymamám(aki szintén cukorbeteg) tette fel ugyanazt a kérdést, mint Neked anyukád. Nem rossz szándékból, elmagyarázta, hogy szereti a párom, de gondolkozzak el azon, hogy mennyi felelősséggel jár ez az egész: nekem is vigyáznom kell a férjemre, neki megfelelően kell étrendet kialakítani és betartani nagyjából az időpontokat, ösztönözni és ellenőrizni, hogy beadta-e az inzulint, vagy mérte-e a cukrát (én akár össze is vitatkozom vele ha kell, mert egyszer volt már olyan, hogy ha nem nyaggatom, hogy mérje meg a cukrát, akkor nem tudjuk meg, hogy nem jó szinten van). Sokat olvastál biztos a témáról, tudod, hogy nekik több esélyük van bizonyos betegségekre stb., ha ez bekövetkezik, akkor is ki kell tartani a párunk mellett és ápolni őt, ilyenek. Szóval szerintem anyukád csak jót akar Neked, azt hogy tudd, mire vállalkozol. Ne haragudj ezért rá, mondd meg Neki, hogy tisztában vagy a következményekkel és mindennel együtt szereted a párod. Minden jót és ne idegeskedj fölöslegesen, mert "felmegy a cukrod" :)

2013. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. júl. 26. 19:17
 29/34 anonim ***** válasza:
Szereted őt, figyelj oda rá, ka kell veszekedj vele hogy ttartsa be a napi rutint!
2013. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
92%

idén múlt 14 éve, h cukorbeteg vagyok, és egyszer sem kerültem ájulásközeli állapotba, pedig már átéltem egyet s mást. lehet azért, mert nekem elég tág határok közt mozog az optimumtartományom, de volt már 1.6, és 32.4 is a cukrom. nem mondom, h nem éreztem meg, de el tudtam látni magam h jobban legyek.


a párodnak a nem cukor a baja, hanem az, h nem figyel oda magára. ha fél évente 1x elájul az nem sok jóval kecsegtet, mert ilyenkor az agysejtjei is károsodnak, és azt az Isten se adja vissza neki.

a páromnak elég azt mondanom, h szarul vagyok, már hozza is a tejet kérdés nélkül. ha nem otthon vagyunk, akkor a föld alól is kerít :)

ha nem eszik, akkor kevesebb inzulint adjon be, és mérjen 3 óránként. sörözni én is szoktam ritkán, bár inkább alkoholmenteset.


gondolj bele, ha egyszer a közös gyereketeket viszi sétálni és akkor ájul el, mert nem figyelt oda magára... ez nem játék.

2013. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!