Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mindenki egyetért abban, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki egyetért abban, hogy jó feleség lennék, miért nem akar mégse senki elvenni?

Figyelt kérdés

Három komolyabb kapcsolatom volt. Az első 18 évesen, ott hallottam először ezt a kijelentést, ám utána a srác szakított velem, mondván ő nem érzi azt a lángolást, amit kéne. Vele egy évet voltunk együtt.

A következő sráccal majdnem 5 évig jártunk, össze is költöztünk az első év után. Akkor még emlegette hogy megkérne, aztán ez elmaradt. Végül meguntam a várakozást és elhagytam.

A párommal bő fél éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Mindenki azt mondja, hogy hihetetlen, mennyire összeillünk. Ezt mi is érezzük. Az utóbbi hetekben viszont eltávolodott tőlem. Sokszor nem is beszélgetünk napokig, csak pár szót. Ő is észrevette ezt, mondta hogy változtat, de semmi nem változik. Egyre inkább úgy érzem, hogy ebből is szakítás lesz. Pedig ugyanazt szeretné, mint én: minél előbb házasságot és két-három gyereket. Néha beszéltünk is már erről.


Ha ez a kapcsolatom se jön össze, akkor komolyan nem tudom, mit csináljak. Akkor már okkal feltételezem, hogy nyilván bennem van a hiba. De mi? Szép vagyok, okos, házias, oké mondjuk a karrierem most épp eléggé romokban hever, de azon dolgozom. De ennek nem kellene ezt befolyásolnia, vagy rosszul gondolom?


Arra is gondoltam, hogy talán nem jó emberekkel vagyok együtt: a párommal tényleg 99%, hogy össze kellene házasodnunk, de ő nagyon maximalista és azt hiszem, úgy gondolkozik, hogy azért van néhány problémánk, és hátha talál olyat, akivel ezek nincsenek (ezek apróságok, amiket tudunk kezelni, és nem tartom valószínűnek, hogy talál olyat, akivel ennél kevesebb problémája lenne, mert ő elég nehéz eset, rengeteg tolerancia kell hozzá, ami esetünkben nem baj, mert én az átlagnál jóval toleránsabb vagyok, az előző barátnői mind hamar otthagyták, mert nem bírták elviselni).

Mindent összevetve ha ennek a kapcsolatomnak is vége lesz, akkor már őszintén nem tudom, mit teehtnék. Keressek mást vagy próbáljak meg változtatni magamon? Ez utóbbi felé hajlok, de MIT?


2013. márc. 24. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

"Szép vagyok, okos, házias,"


Elfelejtetted hozzátenni, hogy szerény is vagyok, akár az ibolya...

2013. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt a probléma elsősorban veled van.


Egyrészt 18 éves korod óta (mennyi is vagy most?) görcsösen a házasságon jár az eszed. Senki nem fog elvenni azért, mert "jó feleség lennél" vagy azért, mert jól megvagytok és állandóan rágod a fülét, hogy házasodjatok már.

Minden kapcsolatodra igaz az, hogy az elején még hajlottak volna ebbe az irányba, te ráizgultál a témára és le se lehetett róla kattintani. Csodálkozol, hogy nem akarnak elvenni?


Házasodni belső késztetésből kéne...azért, mert szeretitek egymást, azért, mert működik, azért, mert együtt akarjátok leélni az életeteket. 18 évesen hogy érezheted ezt? Sehogy. És most fél év után? Sehogy. És akkoriban egy év után? Sehogy.


A te bajod az, hogy te nem az adott férfit akarod, hanem a házasságot. És hidd el, érzik ezt. Erőlteted, nyavalyogsz, panaszkodsz, vergődsz, hogy vegyenek már el. Mindegy ki, csak vegyenek el... szerinted ki akar valakit így elvenni?

2013. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

HÁT ..ne legyél olyan rémült, negatív jövőképeket festő.

egy mese, arról, mit is szeretnék mondani:

[link]

Az oroszlán hátrál egy kicsit, mielőtt ugrani készül- a férfikanál ez a vonás a családalapításnál többnyire látszik. Legyél oroszlánszelídítő...

2013. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*jav.:férfiaknál :))
2013. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerinted a házasság valamiféle életcél? Szerintem ez így eléggé furcsa, hogy valaki azzal indít, hogy elvennélek, te vársz is a gyűrűre, aztán pofára esel, mert hiába vársz?

Mi lenne, ha úgy kezdenél bele egy kapcsolatba, hogy majd valamikor lesz házasság, ha jól kijöttök?

Ok, az első két kapcsolat idején még eléggé fiatalok voltatok, szerintem most értél abba a korba, hogy a pasik is feleséget akarnak, előbb-utóbb téged is megkérnek. De légyszi ne éreztesd azt senkivel, hogy azt várod, mikor kér meg. Normális esetben 1-2 év alatt, ha már 30-hoz közelítesz, úgyis téma lesz.

2013. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én is átmentem ezeken a szarakodásokon mint amin most te és tapasztalatból írom neked, hogy egy férfi akkor fog elvenni, ha igazán szeret és úgy érzi, hogy igen, te vagy AZ A NŐ. Ezek nem érzik ezt, ilyen egyszerű.
2013. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Ja egyébként az egy dolog, hogy okos és szép vagy. Ha súlytalan személyiség vagy, nincs benned semmi plusz, ami tűzbe hoz egy pasit, az is egy ok...
2013. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

nekem az írásodból úgy tűnik, h egy esküvőmániás, unalmas csaj vagy.


a férfiak többsége fiatal korban nem rajong a házasságért, és meghátrál, ha a nő erőlteti.

akadj le egy kicsit a témáról, fél év után még iszonyat korai ezen pörögni. ilyenkor még élvezni kéne a nagy szerelmes lila ködöt, éjjel-nappal csókolózni, szeretkezni, kirándulni, moziba menni, bulizni. sztem a párod is csak ezt szeretné egyelőre, te meg stresszeled a házassággal.


nekem nem szerepel a terveim közt az esküvő, ezt eddig mindhárom barátomnak elmondtam, ebből 2 ennek ellenére el akart venni :)

a férfiak a laza, életvidám, céltudatos nőket szeretik, és nem azokat, akik folyton a lagzi miatt görcsölnek.

2013. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
k.-ról nem volt szó, "unalmas" idézőjelben van- vagyis, hogy nincs unalmas ember (csak aki számomra nem érdekes, azt mondhatom annak)- egy család élete meg különösen nem az unalomról szól
2013. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az az érdekes, hogy egyáltalán nem vagyok esküvőmániás csaj. Az első kapcsolatomnál fel se merült bennem a dolog, csak a srác mondta, hogy jó feleség leszek, illetve a családja erőltette eléggé a dolgot.

A második kapcsolatomban konkrétan az volt, hogy közel egy éve jártunk, amikor mondta, hogy költözzünk össze, és ha működik a dolog, akkor még egy év múlva gondolkozzunk el a házasságon. Ettől akkor annyira megijedtem, hogy kidobtam a srácot, de aztán egy héten belül ismét együtt voltunk, mert addigra megnyugtattam magam, hogy nem kell félni. De aztán teltek az évek és nem történt semmi. Nem erőltettem a dolgot, igazából szóba se hoztam. A harmadik évben valóban sokat gondolkoztam rajta, de ezt nem mondtam neki. Az utolsó évben tulajdonképpen jobb is, hogy nem kért meg, mert akkor már neme mondtam volna.


A nagyon házasodhatnékot tulajdonképpen a párom hozta meg. Neki a mániája, hogy gyereket akar minél előbb. Én gyerekben még nem is gondolkoztam, de az az igazság, hogy bogarat tett a fülembe, egy ideig nagyon mondogatta, hogy milyen szép és okos gyerekünk lenne.. de gyerek csakis házasság után, szerinte. Nekem igazából mindegy, nem érzem, hogy összedőlne a világ, ha esküvő előtt születne, de mindegy.


A lényeg, hogy egyrészt persze kicsit bánt az, hogy meghozza hozzá a kedvem, aztán meg lehet, hogy visszalép, másrészt ennek kapcsán elgondolkoztam ezen a kérdésen. Lehet, hogy túlzottan alkalmazkodó lennék és ez zavaró?

2013. márc. 24. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!