Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek, mit jelent a szerelem?...

Kinek, mit jelent a szerelem? Mikor mondjatok azt, hogy "szerelmes vagyok"?

Figyelt kérdés
Honnan tudja az ember, hogy szerelmes valakibe es nem csupán csak melyen szereti az illetőt? Megbocsátás, elfogadás, alkalmazkodás, támogatás, együttérzés, egyetértés, kompromisszum,.... Mind kkövetelmény? Vele fogom leelni az életem, es biztos vagyok benne, hogy ő lesz a gyermekeim apja/anyja, vajon ez önmagában valakinek már lehet szerelem?
2013. júl. 27. 22:25
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Valóban, fiatal vagyok, bár ez is relatív! 26 vagyok, lassan 7 éve házas es két évvel ezelőtt született gyermekünk, majd nem sokára meg egy. Első két év hazassagunkbol talán mondhatom "szerelem", hisz pillangok repkedtek! Aztán ez elmúlt, am jött valami, ami sokkal bensosegesebb, mélyebb, de lepkek nélkül! A gyerekek "szerelem" gyerekek! :-) nem tudok es nem is akarok nélküle élni! Olyat nyújt nekem, amit más nem! Ám, nem tudom, hogy ez lenne -e a szerelem? Ragaszkodás, megszokás, szeretet = szerelem?
2013. júl. 27. 23:27
 12/27 anonim ***** válasza:

11: Ez egyértelműen az akkor, amire gyanakszol.

Ilyen fiatalon nem tudsz önálló, felnőtt partnert találni, mert Te Magad is félig gyerek vagy.

2013. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"a jellemevel elvarazsol"


Ez nagyon tetszik! Ha felnezek rá, tisztelem őt, becsülöm öt minden porcikammal.... Atalakulhat a lángoló szerelem, mély szeretette az idő múlásával? Es akkor is beszelhetunk meg szerelemről?

2013. júl. 27. 23:34
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem tini "betegség", ami érett párkapcsolatnál szerintem átalakul mély bizalommá, tiszteletté, hűséggé, szeretetté. A te elmondásod szerint nincs semmi baj a "szerelmi életeddel", csak máshogy kezded érezni a dolgokat. :) Irigyellek. ;)
2013. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Ilyen fiatalon nem tudsz önálló, felnőtt partnert találni, mert Te Magad is félig gyerek vagy."


Megmagyaraznad ezt, kerlek!

2013. júl. 27. 23:40
 16/27 anonim ***** válasza:
28%

15: Egész eddig ezt magyaráztam, avyg 5 hozzászólásban.

Mit tegyek hozzá?

Egy 19 éves, de még 26 éves ember sem kész személyiség.

A kész személyiség az, aki érzelmileg felnőtt.

Érzelmileg felnőttek tudnak nem egyméásra támaszkodó, pótszülői párkapcsolatot kialakítani. 19-26 évesen óhatatlanul pótszülőt keresel magadnak, mert még nem vagy felnőtt.

2013. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szeretet a szerelem velejárója persze, nem létezhet nélküle, nem lehetsz valakibe igazán szerelmes, ha nem szereted is. Szeretet nélkül a "szerelem" csak üres vonzalom, bármennyire is lángol. Ugyanolyan hamar ellobbanhat, ahogy fellobbant. Sokan keverik a kettőt.

Az első fellángolás elcsitultával is beszélhetünk szerelemről persze, a szerelem, mint minden érzés változhat úgy, hogy közben nem szűnik meg. A szeretet minden formája így működik: változik, változunk mi is.

De ezt mindenki maga érzi, hogy szerelemmel szereti-e a másikat.

2013. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy a szerelem az az érzés, amit először éreztünk, első alkalommal nagyon fiatalon, mikor hevesen kalimpált a szívünk, izzadt a tenyerünk, egyben volt a gyomrunk mikor megláttuk. Aztán jön a második, harmadik szerelem, de már nem annyira intenzíven, vagy ezek a tünetek nincsenek is, és hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ez nem szerelem. Szerintem a szerelem az az érzés, mikor legszívesebben testileg és lelkileg is szeretnél egyesülni a másikkal, mikor boldog vagy a másikkal, és el tudod fogadni a rossz tulajdonságaival együtt is, mikor úgy érzed, hogy ő a legtökéletesebb élőlény a világon, és életed végéig kívánod, hogy veled legyen.
2013. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nekem a szerelem egy katartikus érzés, amit NEM csak egy olyan ember tud kiváltani belőlem, akivel romantikus kapcsolatban vagyok. Sőt, nem csak ember.


Páran direkt félre fogják érteni, amit írok, de mindegy. Én pl. sokszor érzem azt, hogy "szerelmes vagyok" anyukámba. Ebben nincs SEMMI romantika vagy szexualitás, egyszerűen túláradó szeretet, rajongás, és a hitetlenkedés, hogy hogy lehetek annyira szerencsés, hogy az életem része. De már voltam könyvbe és dalba is szerelmes.

24/L

2013. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló (aki szerintem a 8. is)!

Ritkán olvasok itt ennyire tartalmas és ilyen magas érzelmi intelligenciaszintről tanúskodó választ, mint a Tied! Teljes mértékben egyetértek Veled! Én magam sem fogalmazhattam volna meg szebben. Most érdemes volt benéznem ide!

2013. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!