Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek, mit jelent a szerelem?...

Kinek, mit jelent a szerelem? Mikor mondjatok azt, hogy "szerelmes vagyok"?

Figyelt kérdés
Honnan tudja az ember, hogy szerelmes valakibe es nem csupán csak melyen szereti az illetőt? Megbocsátás, elfogadás, alkalmazkodás, támogatás, együttérzés, egyetértés, kompromisszum,.... Mind kkövetelmény? Vele fogom leelni az életem, es biztos vagyok benne, hogy ő lesz a gyermekeim apja/anyja, vajon ez önmagában valakinek már lehet szerelem?
2013. júl. 27. 22:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az érzésekben és az emberi kapcsolatokban nem lehetnek követelmények.Ha felállítasz egy sor követelményt,akkor ezeket a partnered esetleg észre is veheti.És ekkor jönnek a problémák,ha észrevette:lehet,hogy maximalista és boldoggá akar tenni..akkor ő akar számodra úgymond a "tökéletes" lenni.Ez pedig nem fog sikerülni senkinek.Ennyi követelménynek NEM lehet megfelelni és vannak amelyiknek jobb is,ha nem felel meg a partner.Ilyen például az állandó egyetértés.Miről beszélgetnék vele,ha mindig egyetértene?Semmiről,mert tudom,hogy "ááá,úgyis egyetért,akkor meg?".És ezzel érvényét vesztette a kommunikáció,és életbe lépett ennek hiánya.A kapcsolat folyamatosan romlik.


De,hogy a kérdésedre válaszoljak a szerelem nekem azt jelenti,amikor a másik emberre ránézve rögtön elkap a mosolyoghatné meg a somolyoghatnék.:) És ha ő ugyanúgy szeretettel tud rám nézni,akkor őszintén,igazán,teljes szívéből szeret.Számomra ez a szerelem.Kicsit másabb érzés,mint a szeretet,mert a szerelemben a vonzalom is jelentős szerepet játszik,és ezzel együtt az is,hogy minél többet akarod látni,de nem akarsz tőle függeni,és nem akarod megfojtani..cserébe pedig igazából csak azt várhatod,amit te adsz/adtál.

2013. júl. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
Nekem a szerelem azt jelenti hogy amikor összekapunk a párommal vagy megbánt akkor sem akarom elhagyni.Még haragomban is a mellkasán akarok aludni.Amikor problémám adódik nem hagy benne egyedül segít és támogat is.Őszinte velem soha nem hazudik nekem.A hibáimmal és a kicsit felszaporodott súlyommal fogad el és büszke rám.Romantikus amikor kell.Nem csak a párom hanem barátom,lelkitársam,haverom,vőlegényem,férjem és majd a későbbiekben a gyermekeim apja.A ROSSZBAN A BAJBAN ÉS A JÓBAN IS EGYFORMÁN VELEM VAN!!!
2013. júl. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

20: Köszönöm, sőt a 6. is, és két későbbi is én vagyok.:)

Te férfi vagy?

2013. júl. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen, most olvastam a többit is és azokkal is egyetértek! :) Pedig komolyan mondom, hogy már-már szeretném azt mondani, hogy "igen, ezzel és ezzel azonosulok, ám e pontban vitatkoznék". De nem tehetem, mert olyan, mintha a soraid belőlem szólnának. Az a benyomásom, hogy Te is sokat dolgoztál/dolgozol önmagadon, hogy mindezt elérd!

Nő vagyok. Az az érzésem, hogy Te is, mert férfiaktól ilyen gondolatmenetet sajnos ritkán olvasok. (Tisztelet a kevés kivételnek!)

2013. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én meg pont nem értek egyet a 7-es válaszolóval, vagyis csak azzal a résszel, amikor a ragaszkodást a félelemmel azonosítja. Én nem tennék ilyen kijelentést, bár igen, előfordulhat, hogy félelemből ragaszkodik valaki a másikhoz. Mindazonáltal minden egészséges érzelemvilágú ember ragaszkodik valamilyen módon azokhoz, akiket szeret. Aki nem, az képtelem igazán mély érzelmek megélésére, vagy csak fél az intimitástól lelki szinten. Ez nem azt jelenti, hogy az illető egyedül életképtelen, csak hogy érzelmi kötelék, kapcsolat alakul ki a másikkal, ez automatikusan magával hozza azt, hogy ragaszkodunk ezekhez az emberekhez: lehetőleg tartjuk velük a kapcsolatot, bizonyos időt töltünk a társaságukban, amit élvezünk.
2013. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"amikor a ragaszkodást a félelemmel azonosítja."

Nem tudok róla, hogy azonosítanám.:)

2013. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
24: Igen, én is leány valék.
2013. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!