Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet akkor, ha egy nő...

Mi a helyzet akkor, ha egy nő szeretne még várni a gyerekvállalással, de a férfi már nagyon szeretné?

Figyelt kérdés

Több pszichologus cikkeit is olvasgattam. Mindenhol írják, hogy ha egy nő szeretne gyereket, de a férfi még nem, akkor finoman puhítsák a nők a férfit, mert megenyhü, fog vágyni az utódra.


De mi van akkor, ha fordított a helyzet, ha a férfi akar gyereket, a nő meg még várna? Ezekre azt írják nagyon sok helyen, hogy nem szabad erőltetni a témát, abból semmi jó nem származhat.


Akkor az mért fair, ha a nők "puhítják" a pasit??



2013. aug. 6. 14:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos bármennyit is fejlődött a világ, még most is a nő élete változik meg teljesen egy gyerek születésével, nem a férfié. Anno nálunk is ez volt a helyzet, a párom már gyereket akart, én még vártam volna 1-2 évet. Nem sokat, mert én is családot akartam, de kicsit jó lett volna még a saját életemet élni, a "karrieremet" építgetni, vagyis a munkámmal foglalkozni, amiért olyan sokat tanultam.

Nálunk a férjem sikerrel járt, meggyőzött. Eredetileg 4 gyereket terveztünk, ebből ma 3 van, de a harmadik már nem az ő kedvére, hanem az enyémre lett. Azt hiszem akkoriban úgy gondolta, hogy megszületnek a gyerekek, a háztartás nagyrésze, a gyereknevelés többsége az én dolgom lesz, mellette folytatom a munkámat amint lehetséges, társasági ember leszek, villogok majd mellette amikor kell a barátai előtt.

Na ebből az lett, hogy ő továbbra is minden percét a munkájának szentelte, az enyém maradt a háztartás, a gyereknevelés. Azt gondoltam megegyeztünk előre, hogy a család így működik, én mivel otthon vagyok ezt a részt végzem, ő mivel dolgozik, az anyagiakat. Előtte elmagyaráztam neki, hogy azért húzódozom, mert tisztában vagyok vele, hogy meg fog változni az életem és soha nem fogok tudni már úgy élni gyerekkel, mint előtte. Elmondtam, hogy tudom, ez felelősség és komolyan kell csinálni, a gyereket nem lehet betenni a polcra, onnantól 2 helyett 3, 4, 5 emberről kell együtt gondolkodni vagy 20 évig. Ez feladatmegosztást kíván és tisztában kell lennie azza, hogy ettől én is meg fogok változni. Azt állította elfogadja és szeretné ha anya lennék, az ő gyerekeinek az anyja.

Anya lettem, nem csak fizikailag, hanem lelkileg is. Megváltoztam, ahogy sejtettem, már nem akarok karriert, nem érdekel, hogy milyen diplomám van, szívesebben vagyok a gyerekeimmel, mint az irodában vagy akár buliban.

Neki viszont nem tetszett, hogy megváltoztam. Mikor anya lettem, már nem volt érdem a gyerekszülés, csupán egy olyan ember lettem aki itthon van és nem dolgozik. Olyannak akar most, amilyen a gyerekek előtt voltam. Megpróbáltam, újra munkába álltam, jól is kerestem. Egy hajszálnyival sem értem többet a szemében, mint előtte, mert ő közben sikeres karriert épített (amiért nagyon keményen meg is dolgozott) és sokkal nagyobb a fizetése. De nem lettem a munkától strandra járó, bulizni vágyó csinibaba, maradtam anyuka, akinek fontosabb, hogy otthon legyen a gyerekeivel. És most ott tartunk, hogy ő élte mindig is azt az életet, amit megkezdett a diplomázásunk után - csak van otthon 3 gyereke és egy felesége, akiket eltart. Nekem viszont van a 3 gyerekem, de nincs férjem, mert nem vesz emberszámba, hiszen nincs karrierem, nincsenek ambícióim a munkában. Ott tartunk, hogy bármikor veheti a kalapját és leléphet egy másik nőhöz, akit csak azért tart többre, mert mindig előrrébb tette a munkáját, mint a gyerekét, vagy olyanhoz, akinek még nincs is gyereke.

Mindez nem panasz, hiszen én választottam az életem, csupán magyarázat, vajon miért is húzódozik még a párod a gyerekszüléstől. Mert ez látható körben a családoknál, eleinte nagy a boldogság, majd a nő magára marad a gyerekekkel, mikor már nem lesz olyan fiatal, nem lesz olyan szép és nem lesz olyan érdekes, mint volt a gyerekek előtt. Ettől fél talán és ezért szeretné kicsit tovább megtartani a mostani állapotot.

Nekem is ígérte a férjem, hogy bármi lesz is, bármiképpen is változzam meg, szeretni és akarni fog engem. Ott követtem el a hibát, hogy ezt nem kértem tőle írásba. Ha adhatok tanácsot, akkor az ígéreteidet írd is le neki és beszéljétek meg mire akar még várni és mennyi ideig. Talán van olyan célja, amiben segítheted, hogy hamarabb elérje, vagy nem is olyan hosszú az az idő, amit még várni szeretne. Addig megtehetnétek sok mindent, amire később egy gyerek mellett már nem lesz időtök, lehetőségetek. Járjatok szórakozni, uszodába, társastáncra, meccsekre, főzzetek csak szórakozásból. Közben beszélhetnétek arról is, melyikőtök mit gondol arról, hogyan fog majd megváltozni az életetek, ha már hárman lesztek és kinek mi nem teszenet, mit kellene elkerülni. Talán hamarabb vállalkozik az anyaságra, mint gondolnád, ha azt nem érzi sürgetésnek és ki tudjátok beszélni a lehetőségeiteket, az esetleg felmerülhető nehézségeket.

2013. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel a folytatás:

Sajnos kiderült, hogy ő nem akar kisbabát, így elváltak útjaink 2,5 éve. Azóta lett egy gyönyörű párom, aki mindennél jobban vágyott a babára. Fél éve pedig megszületett a kislányunk :)

2016. dec. 16. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!