Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket ez nem idegesít?

Titeket ez nem idegesít?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában nagyon-nagyon jellemző, hogy ha a valamiről valaki véleményt kérdez, sorra érkeznek az ilyen válaszok, hogy:

nem gondolok róla semmit

nincs véleményem

nem érdekel

ő dolguk, ki vagyok én hogy megítéljem (vagy hogy egyáltalán saját gondolatom legyen róla)

jó-jó értem én hogy nem szólunk bele más életébe, de nem is kérte ezt senki. véleménye meg csak van mindenkinek, és, mivel ez volt a kérdés, nem értem miért nem lehet leírni. ha meg nem akarja leírni, akkor nem fölösleges beírni válaszként, hogy: "most erre én nem válaszolok mert nincs közöm hozzá"? és főleg nem értem, hogy ezek a válaszok (amik éppen semmire se válaszok) vannak 100% közelébe pontozva. kinek hasznos ez? ha meg valaki mégis le meri írni a saját véleményét, hogy mondjuk: én is így csinálnám/csináltam, vagy nekem ez így nem menne pl. akkor is kötelező azzal a fix monológgal kezdenie a válaszát, hogy: "a kérdésben leírt módszerrel sincs semmi baj, ha nekik jó.. blabla, ismeritek a szöveget" mert ha nem írja oda, akkor letépik a fejét, hogy nem elég toleráns és elfogadó


2013. aug. 7. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A kérdés az, hogy "kinek mi a véleménye róla"

akkor bizony elfogadható válaszok azok hogy

- nincs véleményem

- nem gondolok róla semmit

- ő dolguk, ki vagyok én hogy megítéljem

- miért kell beleavatkozni más ügyeibe etc..

ezek is mind vélemények ha úgy vesszük.. Végül is jó válaszok mert a kérdező pont ezt kérdezte.. Azt hogy a kérdezőnek ez nem tetszik.. nos akkor legközelebb írja oda , hogy csak azok írjanak akik szeretnek pletykálkodni, vagy szeretnek mások magánéletében kutakodni, és örömmel kibeszélni vadidegenek a hátuk mögött...

Minden válasz még ha az hogy "nincs véleményem" egy vélemény nyilvánítás..

Mi a gond vele???

2013. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem idegesít. Az én kérdéseimre sosem jött még ilyen válasz, bár én nem is szoktam olyan kérdéseket kiírni, amiknek nincs más célja, mint valaki(ke)t jól kibeszélni, hogy milyen szörnyen viselkedik.
2013. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért szoktam ilyesmit írni, mert már néha elegem van abból, hogy önálló, felnőtt emberek vadidegenektől várják a megoldást a problémáikra! Mert már lassan semmi konkrét kérdést nem olvasni itt, csak ilyeneket, hogy "Miért hagyott el?" (honnan tudjam???), "Nem baj-e, hogy mi így csináljuk?" (hát nekem aztán nem...), meg hasonlók...

Az egész gyk lassan pszichológiai szaktanácsadássá alakul át, elvétve találni normális kérdést. Ha választ akarnak kapni valamire, akkor kérdezzék meg. Ha meg ki akarják sírni a bánatukat, akkor arra megvannak az illetékes helyek...

2013. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben a kategóriában legtöbbször nem igazi véleményt kérnek, hanem az övékkel megegyezőt. A kategória miatt. Ha megkérdezném, hogy ki mit gondol a Hupikék Törpikékről, lenne egy csomó vélemény, vita, stb., nem lenne személyes.


Viszont ha valaki azt kérdi "Nektek is furcsa, aki külön alszik / nincs gyereke / rövid a haja / nem húslevest eszik vasárnap? Mit gondoltok?" Ilyenkor magában a kérdésben benne van a válasz, a kérdező maga is az egyik táborba tartozik, így nem tud elfogulatlan maradni.


Tehát olyan, mintha azért tennék fel ezeket a kérdéseket, hogy legyen kivel fikázniuk az általuk lenézett dolgot.

2013. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem sokkal jobban idegesít, hogy a hasznos válasz gombot itt rendszeresen összekeverik a facebook like gombjával. De ez fullos szolgáltatás, mert itt van unlike is. Jeeee
2013. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!