Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális viselkedés ez a 16...

Normális viselkedés ez a 16 éves lányomnál?

Figyelt kérdés

40 éves anyuka vagyok. A lányom 16 éves, de nagyon furcsán viselkedik néha. Olyan dolgokat csinál, mint egy 5-6-7 éves kisgyerek. Mikor elmegy lefeküdni, azt mondja, hogy "most a kisbaba megy aludni". Folyton azt kérdezgeti, hogy ő ugye még kisgyerek? Erre én azt felelem, hogy már nem kisgyerek, nem is kislány, de az én nagylányom. Úgy vettem észre, hogy ő nagyon nem akar felnőni. Mindig hangoztatja, hogy ő még legszívesebben babázna. Ráadásul aznap, mikor betöltötte a 16-ot, egész nap sírt, mondván, hogy ő már nem gyerek. Esténként is gyakran rajtakapom sírás közben. Én nem tudom, hogy ez miért van. Az ismerőseim körében a 16 éves kamaszok már felnőttként próbálnak viselkedni, buliznak, szórakoznak stb. Persze én nem tartom jónak, hogy a szülők már megengedik a 16 éves gyereküknek, hogy hajnalban jöjjön haza egy kiadósabb bulizásból részegen, de szerintem muszáj lenne elmennie néha a barátnőivel moziba, koncertre vagy egy kicsit kikapcsolódni. Örülök, hogy még nem próbál meg felnőttként viselkedni, nem lázad annyira, de 16 évesen ez azért kicsit fura viselkedés. Nem gyerekes, nagyon is értelmes, érettebben gondolkodik, mint az átlag, de mintha a legnagyobb fájdalma az lenne, hogy már nem kisgyerek. Pszichológust semmiképp nem szeretnék igénybe venni. Hasonló korú gyerekek szüleinek a véleményére lennék kíváncsi, hátha tudnak nekem valami tanácsot adni.

Előre köszönöm a válaszokat.


2009. okt. 26. 15:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

Igen, így ahogy írod. Hagyd őt, ne javítsd ki! Menj bele a játékba!Rá fog jönni, hogy nem kell megállítania az idő kerekét, hogy jó lesz így, ha felnő. De neki kell ezt megérezni. Hagyd őt, hoyg visszamenjen egy kis energiáért a régmúltba, mikor még minden olyan egyszerű volt.


esetleg egyszer-kétszer ülj az ágya mellé, s mondj te is mesét, mint kicsi korában! mesélj te is róla. Talán így megnyílik, s elmondja, ha csalódás érte, vagy fél. Ebben a formában, mintha nem őróla volna szó. Sokszor könnyebb úgy.


Énszerintem valami fiúügy lehet, vagy éppen mellőzöttség a fiúk részéről, s ő hátralép. Vagy a nagybetűs Élet miatt szorong, mert amiatt én is, így 40 fölött.

Ezek csak az én tippjeim.

2009. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
fél a változásoktól.én is félek :) 18 éves nagy kislány létemre úgy viselkedem néha mint egy 13 éves..:) de nekem ez így jó.nem tudom elfogadni hogy gyorsan telik az idő. a lányod is ilyen lehet. nincs vele semmi baj..
2009. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp szakember segitseget javaslom,a hello kitty trendi dolog,az eperkés cucc trendi dolog,nyafka kislányt JÁTSZANI trendi dolog,de sirdogálni a szobában nem az,és nem is normális! Apáról nem beszéltél,mi a helyzet otthon,köztetek?
2009. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem láthatott valami elrettentőt a felnőtt életről?
2009. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%

Nincs vele semmi baj, szerintem. A parommal mi is 30-on tuliak vagyunk megis gyerekeskedunk,ha ismeretlenek elott csinalnak az eszunket, azt hinnek, hogy megbolondultunk. De elvezzuk!

Igaz a 12 eves lanyunk neha nagyokat nez rajtunk :)

2009. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább benne él a napi gondokban. Mi biztatót láthat ma egy serdülő lány, amiért meg kívánna nőni? Max. a szabad szerelem, meg a bulizás. A többi mind elrettentő.
2009. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen fél,hogy felnőtt lesz.Teljesen normális a lányod.Örülj hogy ilyen! Majd egy kis idő múlva kinövi.
2009. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

Tök normális.

Sőt normálisabb,mint sokan.

Rájött,hogy lassan felnő és kiesik majd a gyermekkorból,amikor esti mesére alhat el,betakarod nehogy megfázzon,megkened a kenyerét stb.

Szerintem is öleld át,főzzél neki kakkaót(mi a lányommal sokszor a kanapén leülünk egymással szemben egy takaró alá,kakózunk,teázunk,megbeszéljük az élet nagy dolgait,vagy csak a hanahmontána új részét!


Valaki itt írta,hogy úgy kell átölelni a gyereket,hogy erővel szabadítsa ki magát...nem tudom én nem vagyok híve az újhullámoknak.Az ölelés az puha és megnyugtató,az energia meg le van sz...-va.

2009. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja a lanyodnak, latszik, hogy sok oszinte szeretetet kapott mindig is. Nekem volt egy ilyen fiatalka munkatarsnom, csinos volt, bulizott, tanult, dolgozott, de annyira babas tudott lenni, ott nyafogott, cica hangon beszelt az irodaban, olyan volt, mint amilyennek te leirod a lanyodat. Meg 19 evesen Teddy macikkal volt tele a szobaja, es agyba kapta minden aldott reggel a kavet az anyukajatol. Egy szem lanyka volt. De emellett egy vagany, belevalo, divatos, modern, bulizos csajszi. A lanyod teljesen normalis!!!
2009. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is pont ennyi idős a lányom, és lehet hogy lepontoztok, de én nem tartanám normálisnak, ha így viselkedne. Utánajárnék ,mi lehet az oka, esetleg még pszic. -hoz is elvinném.
2009. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!