Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én és 9hós kislányom nem...

Én és 9hós kislányom nem tudjuk boldoggá tenni a páromat! 3 hónapja meghalt a huga! Túlreagálom?

Figyelt kérdés
Az iwiwen ezt az idézetet írta magáról:"Se a Föld, se az Ég, se a zöld, se a kék, Se a Nap, se a Hold, Nélküled nem olyan amilyen volt"!Úgy érzem mintha mi már nem tudnánk Őt boldoggá tenni!Mintha nem nem számítanánk olyan fontosnak!
2009. okt. 26. 16:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd, hogy úgy gyászoljon, ahogy ő akar. Ne nehezítsd még az életét azzal, hogy túlreagálod a helyzetet. Érezze, hogy szereted, szerintem ennyi most elég.
2009. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Így van, a gyászfolyamat mindenkinél máshogy zajlik, hagyd őt, ne szekáld semmivel, állj mellette, és légy türelmes vele. idő.
2009. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Pont most hallgattam Eckhart Tollét, és erről beszél, hogy képtelen az ember boldognak lenni. Úgy általában. Valami , amire vágyott, beteljesül, megszerzi, eléri, egy ideig boldog, aztán újabb vágyak, elérnivalók, megszereznivalók jönnek elibénk. "Te csak várj, mint a bölcs szerelmes, aki tudja, hogy úgyis visszatérnek hozzá". Ezt Müller Péter írta. Tudod, az élet bonyolultabb, mint hinnénk, és a férfiak mások. Szóval, ahogy előző válaszoló is tanácsolta, te legyél boldog, semmi más nem lehetsz, csak boldog, a többi megadódik magától.
2009. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem a papagája hunyt el, a huga.. Szerintem nem azzal kéne foglalkozni,hogy ti milyen fontosak vagytok per pillanat neki, hanem méginkább megértőnek kellene lenned és támogatni.

Az édesapám júliusban hunyt el, öngyilkos lett, hiába vannak itt a többiek, a párom, stb., elég lehangolt vagyok még mindig, fáj, hogy elment és a közelgő Halottak napja még jobban megnehezíti.

2009. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek az előttem szólókkal.Ne haragudj rá ezért.3 hónap még nem hosszú idő a gyászhoz,bár nektek örökkévalóság lehet.Én a nagymamámat is a nagybátyáimat is több éve elvesztettem,de nincs olyan gondolatom velük kapcsolatban,hogy a hiányuk ne okozna fájdalmat.Míg élek fájni fog,és a férjednek is,csak halványul,de nem múlik el.
2009. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Legalább egy év kell ehhez, vagy több. Utólag, ha már kiheverte, nagyon hálás lesz, hogy ti mindig mellette voltatok! Hagyd sírni! Ne érezze, hoyg a boldogot kéne játszania!
2009. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Neked van testvéred? Szerintem nincs. Ha az embernek meghal a testvére, akkor vége a világnak. A házastárs/gyerek nem tudja ezt pótolni. Hagyd, hogy gyászoljon.
2009. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

Ez igaz amit az előttem szólók leírtak,de én akkor is úgy gondolom,hogy a saját fájdalmam miatt nem bánthatok másokat.Főleg nem a családomat akik a legfontosabbak a számomra.Sajnos én is tudom többszörösen is,hogy mit jelent elveszíteni egy szeretett személyt családtagot.Nekem a várandósságom elejét keserítette meg a gyász.Apukám halálos ágya mellett csináltam meg a terhes tesztet,és el sem tudtam neki mondani a jó hírt.

De ezért nem büntethettem a férjemet és a gyerekeimet.

Én azt javaslom,hogy beszélj a férjeddel,mondd el neki,hogy neked ez rosszul esik,hogy úgy beszél ír ki ilyeneket az iwiw-jére,mintha már senki nem lenne fontos a számára,mintha Ti nem is lennétek.Én megértem,hogy ez bánt téged,hiszen akit szeretünk arra pont ezekben a nehéz időszakokban van a legnagyobb szükségünk.És ezt nem úgy értem,hogy állandóan ajnározni pátyolgatni kellene Őt,mert ezt nem mindenki igényli,de valamilyen módon ilyenkor méginkább kifejezzük azoknak az embereknek a fontosságát akik a legközelebb állnak hozzánk.Egyébként nem akarlak elkeseríteni,de sok házasság nem éli túl a krízis helyzeteket,ilyenkor derül ki valóban megy-e együtt jóban-rosszban.Remélem a tiétek kibírja.

Sok sikert.

2009. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleim haltak meg!És igazából,nem a gyásszal van problémám,én is nagyon szerettem a hugiját!Hanem az idézet szövegét találom bántónak!Mintha mi nem lennénk neki,és az egyetlen hozzátartozója ment volna el!
2009. okt. 26. 17:24
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Hagyd , hogy a maga módján gyászolja... a testvér ugyan nem lehet "Minden", főleg ha családja van, de bizonyára nagyon lesújtotta és most úgy érzi, hogy "üres". Pár hét, 1-2 hónap ás túljut ezen. Te csak állj mellette és segítsd őt a gyász feldolgozásában!

2009. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!