Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond, miért vagyok...

Mi lehet a gond, miért vagyok elégedetlen?

Figyelt kérdés

Azért ide írom ki a kérdést, mert szerintem itt kapom a leghasznosabb válaszokat.


Minden rendben kéne hogy legyen. Elvégeztem egy nagyon jó egyetemet, kiváló eredménnyel. Több jó állásajánlat is vár rám. Évek óta jó kapcsolatom van, kisebb nagyobb nehézségekkel, de szerintem ez normális. Családom mindenben támogat, szeretjük egymást. Sok barátom van, sok programom. Bármit megvehetek magamnak, elmehetek bárhova, eddig igaz a szüleim pénzéből tettem ezt meg, de miután állásom lesz haamrosan, jo fizetéssel, többé nem szorulok rá senkire sem, magamnak is megteremthetem mindezt.


Elvileg minden tökéletes. De mégsem. Hajszolom a sikert, a luxust, a programokat, de valami nem jó. Alig egy hónapja lett meg a diplomám, de már hiányzik a kihívás, ugyanakkor mégis tartok egy kicsit a jövőtől talán.


Mit kéne tennem? Miért elégedetlenkedem mindennel?


23/N.


2013. aug. 8. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
túlpörögsz. tulhajszolod magad. detto nálam is ez van és érzem hogy felemészt. de közben szükségem van rá. még nm jöttem rá hogy állhatnék le:) pedig nekem még olyan jo dolgom sincs mint neked:)
2013. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Arra neked kell rájönni, hogy mi hiányzik az életedből..és arra is, hogy ha azt a valamit megkapnád/elérnéd, akkor azzal tényleg minden tökéletes lenne?

Lehet, hogy épp az a bajod, hogy mindened meg van és nem kell küzdeni semmiért sem. A tökéletes unalmas lehet :)

2013. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De én nem bírom ki, ha nem a maximumot érem el valamiben. Tanulásban például. Vagy a legjobb nyaralást szeretném legtöbb programmal, de megvalósul és megint új élmény kell. Már a tanulás is hiányzik. Egy nap hiába csinálok sok mindent, ha este 8kor hazaérek, már unatkozom, hogy holnapig nincs semmi. Most is szarul vagyok. És az is szar, hogy pár barátom és az egyik tesóm féltékenyek rám. Mert tényleg nem nagyképűségből, de eddig minden úgy sikerült egész életemben, ahogy szerettem volna, csak szerelmi kudarcom volt pár, de évek óta az is oké. Azt hiszem jobban szeretnének, ha sikertelenebb lennék.
2013. aug. 8. 21:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jó dolgom van. De hogy legyen az, hogy értékelni tudjam? Mert most a cél minél jobbnak lenni mindig mindenben. De mindig ezzel vagyok elfoglalva, ezért nincs általában problémám. Mert nem hagynám, hogy rosszul teljesítsek valamiben. Ha igen, addig nem nyugszom, míg jó nem leszek.
2013. aug. 8. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy ez már beteges.pedig tök jo dolgokat irsz de ha ez kikészit kakor már betegség.
2013. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az készít ki, hogy sokszor üresnek érzem a világot. Mert nem tudom mi az értelme igazán az életnek. Mindig előre menni, szerintem, és másokat meg magamat boldoggá tenni. De ha általában sikerül ez, akkor üljek le szívjak egy cigit és élvezzem, hogy jó? ez megy is egy darabig. de megint hiányérzet jön.

illetve az rosszul esik, hogy néhányan úgy érzem, eltávolodnak tőlem amiatt, hogy nekem minden flottul megy. meg van aki azt mondja, hogy csak azért, mert mindent megadtak nekem. ez igaz is, de aki ezt mondja, hiába volt monjduk szarabb anygi helyzetben, én jobban teljesítettem, nem voltam k..va, stb. ezt nem a szüleim vették meg. nem tudtak fogást találni rajtam, ezért azt mondták ilyenkor, hogy majd meglásd a gimiben, egyetemen, de ők még rosszabbak lettek, csúsztak a sulival, elrontották a kapcsolatukat, ilyesmi. és én odáig jutottam, hogy ezekkel az emberekkel már nem szeretek lenni, mert mindig megbántanak, mindenért én vagyok a hibás. de hiányoznak.

2013. aug. 8. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy mesterképzést, vagy fogj valami nagy dologba, ami kihívást jelent. De ha elkezdesz dolgozni, lehet, a munkád is olyan lesz, hogy tele lesz kihívásokkal.
2013. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és irigyeid mindig lesznek, mert az emberek többségének nem jó az élete.
2013. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vállalj gyereket?!...meglátod fel fordul az életed,és nem úgy lesz minden ahogy Te akarod.A gyerek igazi kihívás,de megéri :)


Ne haragudj,de egy kicsit öntelten írsz magadról.

Lehet lepontozni.

2013. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy baj van veled? Miért tartod problémának, hogy este még van energiád pörögni, hogy nem unod a tanulást, hogy szereted a kihívásokat, hogy úgy érzed képes lennél a világot is megmozgatni?

Miért lenne ez baj? Nem az.

Azért érezheted üresnek a dolgokat, mert nem teszed őket a helyére. Neked nem kell olyannak lenned, mint másoknak. Nem kell nyugodtan ülnöd a fenekeden, nem kell megelégedned azzal, amit elértél és nem kell beérned kevesebbel, mit a tökéletes - hiszen tudod magadról, hogy képes vagy elérni ezeket, megtenni ami kell. Akkor miért sajnálkoznál azon, hogy képes vagy rá? Nem kell mindig teljesnek érezned magad, hiszen éppen az visz előre, hogy valami még hiányzik (nem anyagi dolgok), valami még nem úgy van ahogy kellene.

Írd le egy papírra, hogy mik azok a dolgok, amiket most negatívnak tartasz magadban, vagy amit a többiek annak mondanak. Hasonlóan, mint ahogy most is leírtad, csak sorban, írj össze mindent.

Utána egyenként gondold végig, hogy az valóban negatívum-e vagy éppenhogy pozitívum, csak másoktól hallod így. Gondold át, hogy mit eredményezett az a tulajdonságod, mennyiben akadályozott vagy éppen mennyiben segítette, hogy elérd amit elértél - vagy segítsen a jövőben elérni.

Ha pozitívum, akkor kezdj egy újabb oszlopot azzal, hogy "értékeim, erősségeim:" és írd át oda. Ha negatívum akkor írd be egy "hátrányaim, nehézségeim" oszlopba. Meg fogod látnimennyire kevés lesz abban a másikban. Talán csak annyi, hogy tévesen értékeled magadat és a tenniakarást,a fejlődés vágyát ürességnek ézred.

2013. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!