Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a leghelyesebb,...

Szerintetek mi a leghelyesebb, ha a férj néha megveri a nejét, de nélküle a nő nem tudna a gyerekekkel hová menni és megélni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 14:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
19%

Az, hogy alaptalan verés nincs, az legfeljebb annyiból igaz, hogy mindig félelem és bizonytalanság van benne az erőszakot alkalmazó fél részéről.


Egy kapcsolatot nem lehet függésre alapozni, mert mindegy, hogy kik a felek, előbb-utóbb hasonló problémákat, konfliktusokat szül az egymástól való függés. Arról nem is beszélve, hogy ilyen helyzetben maga a kapcsolat, és a szexualitás sem lehet kellemes.

2013. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Csak úgy vállalok,- és válltam is!- gyereket, hogy tudtam, van félretett pénzem, akármi adódhat.És itt nem a menekülésre gondolok, de egy komolyabb betegség, egy elromlott mosógép, akármi jöhet. Itt látszik a felelőtlenség.Most ugye, amikor jól jönne egy kis pénz egy albira, vagy akármire, nincsen és tűrni kell.
2013. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
Az a leghelyesebb, ha néha megveri!
2013. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Hu, itt mindenki milyen előrelátó és bölcs. Örülök, hogy mások sosem kerülhetnek ilyen helyzetbe, csak a naiv, butuska nők, akik nagyon is rászolgálnak a verésre. Megáll az eszem...Azért kíváncsi vagyok a válaszolók hány százaléka férfi.
2013. aug. 10. 16:22
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
A moralizálás helyett - ha tényleg szeretnéd megoldani a helyzetedet - kérlek reagálj az anyaotthonos és a krízisvonalas felvetésre, mint tényleges segítség, kiút lehetősége.
2013. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Nőnek születtem, ennél fogva előrelátó, és bölcs vagyok, igen. Ez adott mindannyiunkban, csak van aki nem ismeri fel.Gondoskodó, takarékoskodó, odaadó, ez mind genetikailag megvan mindannyiunkban, csak van aki nem tud vele bánni, nem ismeri fel.én 17 évesen rájöttem erre, és most 20 évvel később sem csalódtam magamban.
2013. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
16-os, akkor kívánom, hogy jó szokásaidat tartsd meg és nem kerülhetsz ilyen helyzetbe, valamint örülj neki, hogy ennyire intelligens vagy. Persze te nem tudod, hogy ki milyen körülmények között nött fel és élt, illetve kinek milyen lehetőségei voltak, de ítélkezni azt nagyon tudsz. Azért ne képzeld magad olyan tökéletesnek, a két kommentedből is fel tudnék sorolni elég sok negtív tulajdonságot, amivel sajnos ragyogó elméd mellett rendelkezel.
2013. aug. 10. 16:35
 18/29 anonim ***** válasza:
68%
Vazze, tényleg valami megoldást is keresel, vagy csak osztani jöttél ide a népet?
2013. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A segélyvonal meg az anyaotthon is megoldás lehet. Próbálj meg minél előbb valami munkát találni (gondolom, erre te is rájöttél)esetleg valamilyen rokonhoz nem tudtok menni? A te életed, te látod a lehetőségeket. Később csak rosszabb lesz.
2013. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek? Van bölcsi a közelben, ahová be tudod adni? Ha igen, keress el állást keresni és menjen a gyerek bölcsibe, abból egy kis szobát, esetleg garzont ki tudsz bérelni. Egyedülállóként sok támogatás jár, ezeknek alaposan utána kell nézni.

Beszélj rokonokkal, barátokkal hogy be tudnak-e fogadni átmenetileg. Így azonnal el tudsz menni a férjedtől, nem kell megvárni míg munkát és bölcsit találsz.


Vannak támogató szervezetek, egyházak. Keress rá a neten, ők biztosan tudnak olyan tanácsot adni, ami több hasonló helyzetben lévő nőnek a megoldást jelentette.

2013. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!