Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a leghelyesebb,...

Szerintetek mi a leghelyesebb, ha a férj néha megveri a nejét, de nélküle a nő nem tudna a gyerekekkel hová menni és megélni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 14:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, ezért szerncsére nem kell senkit hívogatnom, vagy anyaotthonba mennem. Egy ismerős van hasonló helyzetben, aki ugyan nem kért segítséget, de kíváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak erről a dologról. Tehát egyfajta közvéleménykutatás volt. Hát elég érdekes kép alakult ki bennem a kommentek alapján az emberek hozzáállásával kapcsolatban. Sajnos az érzéketlen, tudálékos kommentelőkből volt több és kevesebb volt azokból, akik tényleg hasznos tanácsokkal tudtak volna ellátni egy ilyen cipőben járó nőt. Ezek alapján nem csodálom, hogy sokan nem mernek segítséget kérni. Külön kedvencem volt az a kommentelő, aki nem tartotta lehetségesnek, hogy valaki önhibáján kívük is kerülhet ilyen helyzetbe.
2013. aug. 10. 18:57
 22/29 anonim ***** válasza:
91%

Azokból a kommentekból akik együttéreznek nem lehet megoldást kapni.

Az érzelem mentes kivülálló, higgadt fejjel tud ésszerűbben látni.

Te kérdező- mire számítottál?

Ha nem vagy képes befogadni a kommenteket ne irjál ide.

2013. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem együttérző kommentekre vártam, ezt hol láttad, hogy ezt írtam? A segítő szándékú és az együttérző kommentek nem ugyanazt jelentik. És képes vagyok befogadni a válaszokat, ezért írtam róluk összegzést, ha nem vetted volna ézre. Azt meg ne te döntsd el, hogy hová írhatok és hová nem. Ha nem tetszik a kérdés, ne válaszolj rá.
2013. aug. 10. 19:51
 24/29 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vannak rossz tulajdonságaim, viszont felneveltem egy gyereket NORMÁLIS, körülmények között, nem vert az apja sosem, nem szenvedett hiányt semmiben, ha majd te ugyanezt elmondhatod, akkor oszthatsz engem, meg a többit, aki csak jó tanácsot adott. Ennyi!
2013. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Jó tanácsot? Épp ez, az, hogy kevesen voltak, akik jó tanácsor adtak volna. Te voltál, aki idejöttél és jó tanácsok helyett elkezdtél osztani, meg okítani, hogy veled sosem fordulhatna ilyen elő, csak azzal, aki nem előrelátó, olvasd már vissza mit írtál. Hol volt abban jó tanács? Egyébként honnan tudod, hogy én hány gyereket neveltem fel, vert-e a férjem valaha is és mit mondhatok el magamról?
2013. aug. 10. 20:35
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Szia, komolyan azt hitted, h itt értelmes válaszokat fogsz kapni? Jobb lett volna, ha google-on rákeresel a családon belüli erőszakra, és az igy kidobott szervezeteket kérdezted volna. Itt és a netes egyéb fórumokon sok a troll, és a könnyen ítélkező ember.
2013. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül ízért írtam ki, hogy értelmes válaszokat kapjak, szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetben, csak kíváncsi voltam az átlag hozzáállásához. Elég elkeserítő lett az eredmény. Mindenesetre én is azt tanácsolom, mint te, azoknak, akiknek ilyen problémája van, ne ilyen fórumokon akarjon megoldást találni, itt csak még jobban belerúgnak egyet.
2013. aug. 11. 12:21
 28/29 A kérdező kommentje:
*azért
2013. aug. 11. 12:21
 29/29 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem itt nem az átlag magyar véleményét kapod. Ide két dologért járnak az emberek (legalábbis ebbe a kategóriába): panaszkodni, és másokat kioktatni (hátha az illető kioktató önmagát ilyenkor jobb embernek érzi magát annál, aki a kérdést feltette). Ez alapján már eleve az egy szűrő, hogy kik kattintanak alapból rá a kérdésedre. Innentől viszont nincs is értelme általános következtetést levonni a reakciókból, hiszen a mintád egyértelműen torz. Szóval megnyugtatlak, az átlag magyar ember nem feltétlenül igy gondolkodik a témáról.


Az egyébként igaz, és ebben osztom az itt megszólalók véleményét, hogy gyereket csak akkor kéne vállalni, ha annak a körülményei is adottak, és ennek egy komoly eleme a pénzügyi háttér. Ebben az országban sokan azért nem vállalnak annyi gyereket, vagy egyáltalán gyereket, mert előre felelősen felmérik, hogy nem olyanok a körülményeik (szerető család, pénz, lehetőségek stb.). Sajnos azonban bőven vannak olyanok is, akik érzelmek alapján döntenek, vagy sodorja őket az élet, és velük _nagyobb eséllyel_ fordulnak elő ehhez hasonló történetek. :(

Szerintem a többiek is csak ennyit akartak mondani. Nagyon nehéz segíteni olyankor, amikor már ekkora a baj. :(

2013. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!