Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja azt a család,...

Miért mondja azt a család, hogy rosszul döntöttünk és majd "rossz vége lesz"? Miért nem értik meg, hogy ez nekünk így jó?

Figyelt kérdés

4 gyerekünk van. Nem így terveztük, de így jött össze. A férjem jól keres, én is jó pénzt kapok mivel korábban dolgoztam meg a gyerekek között is. Most úgy döntöttünk, hogy építkezni fogunk, ezért én nem megyek vissza dolgozni az építkezés végéig, vagyis úgy 1-1,5 évet anyaságin lennék. Ráadásul a férjemet váratlanul előléptették, ez sok túlórával és tanfolyammal jár, semmit nem tud segíteni a gyerekek körül és a háztartásban.


A barátok, rokonok szerint ez nagyon rossz döntés, biztos elválunk én meg egyedül maradok a 4 gyerekkel és segélyért kell kuncsorogni meg hasonlók. Nem vagyunk hülyék, ismerjük a kockázatokat, igyekszünk is bebiztosítani magunkat.


Ti mit gondoltok? Tényleg olyan érthetetlen, hogy nekünk ez így most sokkal könnyebb lenne és ezt tartjuk a legjobb megoldásnak?


2013. júl. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Az igaz, hogy sok kapcsolat megy rá, ha az egyik fél alig van otthon és nem segít (vagy nem tud) a gyerekekkel!
2013. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőhöz vegyük hozzá, hogy az építkezés is egy tipikus kapcsolat buktató.


Nézd, csináljátok ahogy nektek jó. Ha minden tanácsot megfogadtok mindenkitől, akkor a végén nem is lesz életetek, csak a rokonság fog zsinóron rángatni. Valóban megvannak a helyzet veszélyei, de ha előrébb akartok jutni, akkor néha be kell vállalni nehéz szitukat is.

2013. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Nézd én sem láttam eddig túl sok házasságot ami túlélt egy építkezést......őszintén a sok pénz és energia amit belefektettek túl nagy a várható haszonhoz viszonyítva. Minden ami most van, jó kapcsolat, jó állás, megfelelőanyagi helyzet PILLANATNYI állapot SAJNOS.Persze én drukkolok nektek.

Nem vagyok a helyedben, de inkább keresnék egy megfelelő méretű házat és egyszerűbb lenne a folytatás. Mint anyagilag, mint energetikailag.De persze ez a Ti életetek és biztosan jól felmértetek minde téyezőt.

2013. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés kapcsolat éli túl azt normálisan, ahol az egyik fél függő helyzetbe kerül sokáig. Erős kapcsolatnak kell lennie, akkor sikerülhet. De ha valamelyikőtök bizonytalan akár egy kicsit is, akkor fennál az esélye, hogy ilyen nagy mepróbáltatásokra rámehet a kapcsolat.
2013. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én örülnék ha építkezhetnénk, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak. Sok irigy kutya! Ne hallgass senkire! Ha boldogok vagytok, márpedig négy gyerek után azt gondolom igen, akkor mindent bele! Legyetek boldogok sokáig!
2013. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett végül? Építkeztetek? Jól alakultak a dolgaitok? :)
2014. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!