Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kellene ápolnom...

Miért nekem kellene ápolnom az apósomat? Annyira rossz lennék, amiért nem akarom befogadni?

Figyelt kérdés
Apósom megbetegedett és nem tudja ellátni magát. Anyósom dolgozik és nincs ideje őt ellátni, ezért a férjemmel megbeszélték, hogy majd hozzánk fog költözni és én ápolom, mert úgyis otthon vagyok a gyerekekkel. Mikor ezt így elmondták, megmondtam nekik, hogy szó sem lehet róla. Most én vagyok a rossz, amiért nemet mondtam. Nem is értem hogy gondolták ezt. Segítünk nekik épp eleget, ezt most a többi gyereküknek kellene megoldani.
2013. aug. 12. 18:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Én mondjuk a saját apámat sem bírnám ellátni ilyen téren, hogy pelenkázás, stb, sem anyámat.

Egyszerűen ilyenre képtelen vagyok, és ezen semmi sem tudna változtatni. Szóval az apósomat nyilván még úgysem látnám el...

2013. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%
Már bocsánat, de a kedves anyósod azért a felesége, hogy ő ápolja ne a menye...még ilyet nem is hallottam. Dobjatok össze pénzt, hogy otthon tudjon maradni, de semmi esetre sem a te dolgod ápolni.
2013. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Én # 8/12vel értek egyet. Attól függ...

Ha csak annyi lenne pl. hogy ne maradjon egyedül napközben, hátha adódik valami, bevette-e a tabit stb. akkor ok. Ez belefér még akár kisbaba mellé is az ember idejébe.


De pl. felfekvést kezelgetni, pelenka... Na nem! Se idővel nem bírnám, se lelkileg.

2013. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért is megy ilyenkor annyi vita, mert a kérdező mindíg lehagyja a lényeget.

Mennyire beteg az após, milyen szinten kell ellátni, éjjel-nappal maradna e? stb.

2013. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Én azért nem vállalnám el és a válásig is elmennék mert nem velem beszélték meg hanem eldöntötték a hátam mögött, hogy mit kell tennem. Nem vagyok senkinek sem a kapcarongya, hogy előrángasson és döntsön az életemről és az időmről. Ha engem kérdeztek volna meg akkor elvállaltam volna.
2013. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk, hogy mi baja van, mert orvoshoz nem akar elmenni. Már 2 hónapja csak wc-re kel ki az ágyból illetve mostanában oda se, csak az ágy mellé készített bilibe végzi a dolgát.

Egy 3 és két 1,5 éves gyerkőccel vagyok itthon. A szüleimnél lakunk. Igen, őket ápolnám, mint ahogy a nagymamámat is ápoltam évekig, de az apósomat, főleg ilyen feltételek mellett nem. 200km-re laknak tőlünk, nem tudunk hozzájuk csak úgy átugrani.

Ápolót nem tudunk fizetni, mert az albérletüket már így is mi álljuk, több nem fér bele.

2013. aug. 12. 21:50
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát így már csak azért se vállalnám, mert azt se tudja senki, mi a baja. Lehet, hogy egy félórás műtéttel megoldható gond lenne, de az is lehet, egyszer csak neked esne össze holtan a két gyerek szeme láttára, mert olyan a baja. Semmiképp nem mennék bele, először egy teljes körű kivizsgálás kórházban, aztán családi kupaktanács, megoldáskeresés. Ezek nélkül semmit.
2013. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kórházi kivizsgálás nélkül egy tapodtat sem. 2 hónapja alig bír felkelni és még csak el sem megy orvoshoz? És ezt a család normálisnak gondolja??
2013. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%
Anyósodék 200 km-re laknak Tőletek, Ti pedig a Te szüleidnél éltek a férjeddel. Az Anyósod elküldené a beteg férjét 200 km-re magától a Te szüleid házába, hogy Te, a meny ápold a bilibe csináló Apóst 2 pici gyerek mellett????!!!! Nem normális sem Anyósod, sem a férjed, de Te sem lennél az, ha vállalnád. Nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy az Anyósodnak terhes a férje állapota és le akarja rázni és keresni egy balekot, akire rásózhatja! A férjed pedig elsüllyedhetne szégyenében, hogy egyáltalán ilyen megfordult a fejében! Arról nem is beszélve, hogy a szüleidet egyáltalán megkérdezte valaki????? Ilyet még nem is hallottam, úristen!!:-((
2013. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy szemét igazad van. Apuka menjen orvoshoz anyos meg gondoskodjon az uráról ne a menye nyakába varrja.
2013. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!