Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat várok el a férjemtől...

Túl sokat várok el a férjemtől? Szerintem az lenne a minimum, hogy ezeket megcsinálja.

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk együtt, két kicsi gyermekünk van. Ő dolgozik, én még GYED-en vagyok. A szüleimnél építkezünk, rengeteget segítenek nekünk. A férjem munka után hazajön és lefekvésig a gép előtt tesped, a gyerekekkel beszélget kicsit és ennyi az itthoni tevékenysége. Rengeteg tennivalónk lenne még a tél beálltáig, például be kellene fejezni a belső szigetelést, hogy ne az udvart fűtsük, le kellene kenni az ablakokat, ajtókat, hogy ne menjen tönkre a fájuk de ő még akkor is csak a száját húzkodja, mikor arra kérem, hogy legalább a gyerekekre vigyázzon, amíg én megcsinálom ezeket a munkákat. Mindenre azt mondja, hogy ő fáradt, mert dolgozik, nekem meg itt lenne az egész nap. Most reméltem, hogy a 4 napos hétvégén kicsit tudok foglalkozni az építkezéssel, erre az előbb lelkendezett, hogy este lemegy a Balatonhoz a haverokkal és majd vasárnap este jön és úgy mellesleg megemlítette, hogy hétfőn jönnek az anyjáék látogatóba. Komolyan nem tudom, hogy mit gondol. Régen nem ilyen volt, de mióta összeházasodtunk és megszülettek a gyerekek teljesn megváltozott. Mit csináljak? Mit mondjak neki, hogy észhez térjen?
2013. aug. 16. 16:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Már számtalanszor kérdeztem, hogy mit gondol, mit szeretne, de értelmes választ nem kaptam. Ma rákérdeztem, hogy szerinte ki fogja befejezni az építkezést, ha nem mi, de most is elintézte annyival, hogy majd elkészül az is és ráadásnak megint megkaptam, hogy ne aggódjam már túl a dolgokat és ne idegesítsem még én is, ő anélkül is aggódik eleget miatta.
2013. aug. 16. 16:41
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vársz el tőle sokat, de ezt Te is tudod.

Mit mondj neki?


Azt, hogy NE MENJ EL! LEGYÉL ITTHON VELÜNK, MERT EGÉSZ HÉTEN NEM LÁTLAK SE ÉN SE A GYEREKEK. HÁROM NAP ALATT CSINÁLJUNK MEG AMIT CSAK TUDUNK EGYÜTT, ÉS UTÁNA NÉGYESBE MENJÜNK LE A BALATONRA.


Nyilván nem fog tapsolni örömében, sőt elmagyarázza majd, hogy a haverok milyen fontosak, meg hogy Ő milyen fáradt.

Erre az én válaszom annyi lenne, hogy megértettem.


EZ ESETBEN NE PÁR NAPRA CSOMAGOLJ BE, HANEM VIGYÉL MINDENT, HAZA TÖBBET NEM KELL JÖNNÖD. GONDOLOM HIÁNYOZNI NEM FOGUNK, EDDIG IS SZ..TÁL A FEJÜNKRE. CSÁ

2013. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Csak te tudod megmondani neki, ha valami nem tetszik. Állj elé és közöld vele, hogy ez így nem mehet tovább. Mit képzel, hogy ott hagy téged a gyerekekkel meg a tennivalókkal és elhúz a Balatonra. Az nem mentség mindenre, hogy dolgozik. Neked is van munkád, csak neked otthon. Meg egyáltalán? Nem viselkedik felelősségteljesen. Jár a pihenés, de nem a másik rovására!
2013. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ha mást nem, de a gyerekekkel sokkal többet kellene foglalkoznia.


Értem én, hogy dolgozik te meg otthon vagy, de én is voltam már dolgozó nő, GYED-en lévő anyuka és utána dolgozó anya, ebből a legfárasztóbb, legnehezebb munkám a GYED volt...

Értem azt is, hogy a munkában elfárad, pihenni akar, de neked sem 24 órában kell haptákban állnod. De ezt nem fogja megérteni sajnos... Ismerek dolgozó apukákat, akik meló után szaladnak haza, hogy a gyerekkel legyenek, az egyik még mosogatóvízbe se hajlandó dugni a kezét, de ettől függetlenül csodálatos apuka!


A te férjed tisztára olyan mint az enyém volt (régen ő sem ilyen volt), GYED alatt én is megcsináltam mindent ő meg egész este gépezett, csak amikor visszamentem dolgozni mert kellett a pénz, akkor utána ő sem vette ki a részét az otthoni munkákból és a gyereknevelésből. Rajtam volt minden teher, a teljes munkaidős állás, a háztartás, a gyereknevelés, minden.... Még ő volt megsértődve hogy nem ugrálom körül. Ott koppant, amikor féltékennyé akart tenni, hogy kapjam össze magam én meg ehelyett mondtam, hogy nem küzdök érte, nekem nem kell...


Miután kiraktam, kimondták a válást utána jött azzal, hogy már megérti hogy milyen nehéz volt nekem, de az én hibám!!!!!! hogy nem voltam vele erőszakosabb... Ja persze, amikor kiborult a bili, akkor én voltam a hisztérika, akinek biztos megjött vagy csak fáradt, de pihenésképp menjek el a Tescoba vásárolni...

2013. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát...én ebben a pasiban mélységesen csalódott lennék. Nincs kedve a munkához, egyszerűen lusta. Ezt még meg is értem, mert mindenki gyűlöl 0-24-ig egyfolytában a kötelességeivel foglalkozni, de az, hogy sz@rban hagy téged, nagyon durva. De az az igazság, hogy ehhez igazából intelligencia kell, hogy megértse, hogy te hiába vagy otthon egész nap, meg sem állsz, nincs pihenőd, sokkal több munkád van mint neki és a saját igényeidet teljesen félre kell tenned. Ez sokkal nagyobb feladat, mert önzetlenség kell hozzá, erre a férjed lehet, hogy nem lenne képes. Én már rég kiábrándultam volna belőle. Csak igazából az a baj, hogy mindig akkor jön elő a férfiak igazi énje, amikor kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz, vagy látja, hogy bedőlsz a meséinek és ez nálatok pont két gyerek után jött ki, ami meg már szívás.
2013. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát... bármily furcsa is, de én azt vettem észre, hogy néha sarokba kell szorítani a pasikat. :D


Tényleg , ilyenkor minél jobban kérsz valamit, annál jobban nemérdekli, végül már csúszol mászol előtte, és te leszel a hibás.

Nem fenyegetőzni kell, hanem cselekedni. Úgyhogy, ha van a kezedben bármi, amivel meg tudod szorongatni a grabancát, hát ne sajnáld. De lényeg az, hogy ne üres szavakat puffogtass, hanem konkrét változást helyezz kilátásba, és azt tartsd is be. Akkor is, ha drasztikusnak tűnik.

És ne legyen lelkiismeretfurdalásod, és ne érezd magad rosszul, ha pl azt kockáztatod, hogy elhagy. Lényeg, hogy erősebb legyél mint ő, akkor a te döntésed érvényesül.


ÉN pl azt mondanám neki, hogy érezze jól magát a balatonon, és utána hétfőn mehet is az anyjáékhoz. Hozzátenném még, hogy a zárat lecseréltetem, tehát feleslegesen ne jöjjön, mert neked más dolgod lesz, mint őt várni. Ezt akkor mondanám neki, miután összepakolt, és kikísértem. Aztán ajtót rácsukni és mehet.

2013. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ha tényleg fontos vagy neki, ezen elgondolkozik (szerintem). Bár reagálhat többféleképp: hisztizhet, próbálhat benned lelkiismeret furdalást kelteni... ilyenkor arra gondolj, hogy ez mennyire gyerekes reakció, tovább próbálja hárítani a felelősséget. Ezt meg is mondhatod neki.

Én akkor engedném vissza, ha látom, hogy megértette miről van szó, és nem próbál sumákolni.

2013. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleimnél építkezünk"


Ki? Te és a szüleid? Mert a férjed ezek szerint nem.

Ő háztartási alkalmazottnak kiszolgáló személyzetnek néz téged.


Ha visszamész dolgozni, gondolod, akkor vissza fog változni? A fenéket fog. Majd ha hazaérsz a munkából, akkor te nem a számítógép elé fogod magad bevágni, hanem kezded a 2. műszakot.


Az ember azért házasodik, hogy társa, családja legyen, nem azért, hogy valakit kiszolgáljon.


Hétfőn jön az anyósod? Mi a probléma? A férjed ma kitakarít és főz neki, te pedig menj el valahova.

2013. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Mondd meg a férjednek, hogy nem fogsz kitakarítani, mire jön az anyósa, mert ő bulizni megy és magadra hagy a nagy munkában. És ki se takarítanék, mire jön az anyós, minden ott állna a kupiban, hagy legyen csak büszke a férjed magára, meg az anyós is arra, hogy milyen egy lusta trehány embert nevelt.:)
2013. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Simán őt hibáztatnák ebben az esetben is.

A pasik nagyon jók akkor, ha mentségeket kell találni arra, hogy miért nem csináltak meg valamit.

Ha elharapóznak a dolgok, nálam eddig semmi nem működött, kivéve ha kész tények elé állítottam az illetőt. Legyél erős, tudatában annak, hogy nélküle is boldogulsz. tisztázd magadban, hogy mit nem szeretnél, illetve mit szeretnél. Majd adj egy olyan "pofont" az illetőnek, hogy ne legyen lehetősége sunnyogni. Vagy él családapaként, vállalva a felelősséget, vagy nem. És utána is keményen tartasd be a szabályaidat. Ez persze nem szigort jelent, és hogy rátelepszel, csak egyfajta határozottságot, és eltántoríthatatlanságot arról, hogy neked milyen elképzeléseid vannak a kapcsolatról.

2013. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!