Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mennyire "kötelessé...

Most akkor mennyire "kötelességünk" támogatni őket?

Figyelt kérdés

Sajnálatos dolog történt a családban. Apósom nemrég életveszélyben került kórházba, műtötték, most már szerencsére úgy néz ki, hogy jól van, azonban nem mehet vissza többet dolgozni, rokkant nyugdíjas lesz (50 éves). Anyósom minimáébéren van, és velük él még Anyósom anyja is (az ő házában), akinek szintén a mininmál nyugdíja van. Sokat sírtak férjemnek telefonon, hogy most mi lesz velük.


Tegnap este a párom kategorikusan kijelentette, hogy x összeggel segíteni fogjuk őket havonta. Bizonyos szinten megértem, hogy segíteni akarja őket, de most komolyan életük végéig mi oldjuk ezt meg? Tudni kell, hogy mi sem keresünk valami fényesen, egy kis albérletben tengtünk eddig a kisbabánkkal. Egy éve jött egy olyan ehetőség, hogy kaptunk szolgálati lakást, és így félre tudjuk tenni azt az összeget, amit eddig albérletre költöttünk, így összejött egy év alatt egy kisebb összeg, amire ha még 2-3 év alatt összejön ennyi, akkor végre tovább tudunk lépni az eddig kilátástalannak tűnő helyzetből. Erre most kijelenti, hogy ezt az összeget mostantól nekik adjuk. Nem kölcsön, hanem segítésből.

Na mármost annyira nagyon nagy gázban nem lennének, ha kicsit változtatnának az életükön, de erről persze szó sincs, a szándék sincs meg.


1, egy hatalmas házban laknak egy kis faluban, amit fenn kell tartani. Persze eszük ágában sincs, hogy mondjuk lecseréljék egy kisebbre, amit könnyebb lenne fenntartani.

2, mindannyian dohányoznak, ami tudjuk, hogy mennyibe kerül egy hónapban 3 embernek...persze szóba sem került, hogy letennék.

3, anno megszokták, hogy saját disznó, tyúkok, kacsák voltak és renegetg hús volt midnig otthon. Most már nincs nekik, mégis ipari mennyiségben csinálnak meg minden kaját, képtelenek normális adagokat főzni, aztán vagy dobják ki a húst, vagy bezabálják rosszulétig, hogy ne kelljen kidobni. Szóvá is tettük nekik, azt hajtogatják, hogy ők egyáltalán nem is így. (3 embernek 4 kilóból főznek pörköltet, és midnen kajával így van).

4, az apósom azért minden nap átjár munka után a kocsmába meginni a magáét.


Szóval azt hiszem, hogy nem vagyok egy hárpia, aki megtagadja a segítséget, de most eléggé el vagyok keseredve és nem tudom, hogy hogy mondjam meg a férjemnek, hogy nem szeretném a jövőképünket feláldozni a szüleiért. Mégha látnám, hogy ők is midnent megtesznek azért, hogy behúzzák kicsit a nadrágot és jobban kijöjjenek, akkor azt mondom, hogy néha besegítünk kicsit (pl., ha valamit nem tudnak megvenni, akkor megvesszük, stb).

De az sem biztos, hogy ez a munka most, ami kettőnknek van, és amiből ilyen szépen félre tudunk tenni, az sokáig lesz, és most végre 6 év gürizés és szűkölés után el tudunk kicsit indulni...nem akarom ezt feláldozni.

Most nagyon önző vagyok?



2013. aug. 16. 22:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szülei ebbe bele sem gondolnak, hogy nekünk mennyi mindent elő kell teremtenünk az életben, mert anyósom abba a házba született, apósom odaköltözött, azóta ott élnek, soha nem kellett lakásra gyűjteniük vagy építkezniük, kocsijuk sincs, szóval soha semmilyen nagyobb tételre nem kellett megspórolniuk, a nagyszülők nyakán 4 fizetésből nevelték fel a két gyereküket. Soha nem mozdultak ki a falujukból, nem voltak egyszer sem nyaralni, mégsincs semmi tartalékuk.


Nekünk viszont a nulláról kell felépíteni az életünk, Budapesten élünk, lakást szeretnék idővel venni és nem életünk végéig albérletet fizetni, már az egyetem alatt megspóroltam egy kis autóra, azt fenn kell tartanunk, de idővel azt is szeretném majd jobbra lecserélni, a fiamat majd sportolni stb. szeretném járatni, szeretnék majd vele kicsit utazni, szóval vannak tervek, és próbálom minden erőmmel megvalósítani, de ez így nem fog menni, ha a szüleit is mi tartjuk el.

2013. aug. 16. 22:44
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha nektek kötelességetek támogatni őket, akkor nekik kötelességük, hogy ez ne jelentsen extra terhet nektek és ők is mindent megtesznek, hogy csökkentsék a kiadásait és nem a ti pénzetekből élnek úgy, mint azelőtt.
2013. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
szóval ők csak azt látják, hogy mi most viszonylag jól élünk (még így sem kiemelkedően, sőt...csupán nincsenek mindennapos gondjaink és tudunk kicsit félretenni), de abba nem gondolnak bele, hogy ez mennyi mindenre kell majd még!
2013. aug. 16. 22:46
 14/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szülők, és a párod sem látja be, akkor drasztikus lépés kell. Nem azt mondom, hogy váljatok el, de ha ebben nem juttok kompromisszumra, egy életén át szívni fogtok. Próbálj a párodra hatni a gyerekkel - hátha segít.
2013. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Kössenek valakivel eltartási szerződést a lakásért, biztos találnak rá jelentkezőt.

Igaz így örökség sem lesz de valamit valamiért.

2013. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Hát, örökség amúgy sem lenne sok, mert anyósomnak 5 testvére van, tehát a falu végi hát, ami amúgy sem ér szerintem túl sokat, 5 fele oszlik, és az egyötöd része a férjem és a testvére között feleződik.
2013. aug. 16. 22:56
 17/28 A kérdező kommentje:
Ráadásul mint írtam, viszonylag fiatalok és azért abban reménykedünk, hogy erről minél később lesz szó.
2013. aug. 16. 22:56
 18/28 A kérdező kommentje:
vagyis hat fele, és egyhatoda oszol még 2 felé
2013. aug. 16. 22:57
 19/28 A kérdező kommentje:
*oszlik...jajj késő van
2013. aug. 16. 22:57
 20/28 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyire fiatalok, akkor még jó sok (10)éven át kell őket támogatni! Én feltételekkel adnék nekik pénzt! Nem áldoznám fel a gyerekem jóllétet, mert anyósék pazarolják minden szarra a pénzt!
2013. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!