Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mennyire "kötelessé...

Most akkor mennyire "kötelességünk" támogatni őket?

Figyelt kérdés

Sajnálatos dolog történt a családban. Apósom nemrég életveszélyben került kórházba, műtötték, most már szerencsére úgy néz ki, hogy jól van, azonban nem mehet vissza többet dolgozni, rokkant nyugdíjas lesz (50 éves). Anyósom minimáébéren van, és velük él még Anyósom anyja is (az ő házában), akinek szintén a mininmál nyugdíja van. Sokat sírtak férjemnek telefonon, hogy most mi lesz velük.


Tegnap este a párom kategorikusan kijelentette, hogy x összeggel segíteni fogjuk őket havonta. Bizonyos szinten megértem, hogy segíteni akarja őket, de most komolyan életük végéig mi oldjuk ezt meg? Tudni kell, hogy mi sem keresünk valami fényesen, egy kis albérletben tengtünk eddig a kisbabánkkal. Egy éve jött egy olyan ehetőség, hogy kaptunk szolgálati lakást, és így félre tudjuk tenni azt az összeget, amit eddig albérletre költöttünk, így összejött egy év alatt egy kisebb összeg, amire ha még 2-3 év alatt összejön ennyi, akkor végre tovább tudunk lépni az eddig kilátástalannak tűnő helyzetből. Erre most kijelenti, hogy ezt az összeget mostantól nekik adjuk. Nem kölcsön, hanem segítésből.

Na mármost annyira nagyon nagy gázban nem lennének, ha kicsit változtatnának az életükön, de erről persze szó sincs, a szándék sincs meg.


1, egy hatalmas házban laknak egy kis faluban, amit fenn kell tartani. Persze eszük ágában sincs, hogy mondjuk lecseréljék egy kisebbre, amit könnyebb lenne fenntartani.

2, mindannyian dohányoznak, ami tudjuk, hogy mennyibe kerül egy hónapban 3 embernek...persze szóba sem került, hogy letennék.

3, anno megszokták, hogy saját disznó, tyúkok, kacsák voltak és renegetg hús volt midnig otthon. Most már nincs nekik, mégis ipari mennyiségben csinálnak meg minden kaját, képtelenek normális adagokat főzni, aztán vagy dobják ki a húst, vagy bezabálják rosszulétig, hogy ne kelljen kidobni. Szóvá is tettük nekik, azt hajtogatják, hogy ők egyáltalán nem is így. (3 embernek 4 kilóból főznek pörköltet, és midnen kajával így van).

4, az apósom azért minden nap átjár munka után a kocsmába meginni a magáét.


Szóval azt hiszem, hogy nem vagyok egy hárpia, aki megtagadja a segítséget, de most eléggé el vagyok keseredve és nem tudom, hogy hogy mondjam meg a férjemnek, hogy nem szeretném a jövőképünket feláldozni a szüleiért. Mégha látnám, hogy ők is midnent megtesznek azért, hogy behúzzák kicsit a nadrágot és jobban kijöjjenek, akkor azt mondom, hogy néha besegítünk kicsit (pl., ha valamit nem tudnak megvenni, akkor megvesszük, stb).

De az sem biztos, hogy ez a munka most, ami kettőnknek van, és amiből ilyen szépen félre tudunk tenni, az sokáig lesz, és most végre 6 év gürizés és szűkölés után el tudunk kicsit indulni...nem akarom ezt feláldozni.

Most nagyon önző vagyok?



2013. aug. 16. 22:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%

Ez elég sz'r ügy! Náluk párom keresztanyjáék kerülnek állandóan bajba, már annyiszor segítettünk nekik, hogy össze sem tudom számolni.

Mégsem képesek beosztani a pénzt. Volt olyan, hogy eladósodtak a rezsivel, de több százezer forintig. Felajánlottuk nekik, hogy egyenek nálunk minden hétvégén péntektől - vasárnapig, és a hétvégi kajapénzt költsék az elmaradásra. Azt hiszed javult ahelyzet?? A végén még mi voltunk a majmok, mert javasolni próbáltuk, hogy hogyan kéne beosztani a pénzt. Tudom, nálatok más a helyzet, de a férjem nálunk is hajthatatlan volt, s most sajos fordult a kocka, nekünk is jól jönne az a pénzt amit arra költöttünk, hogy őket segítsük. Soha nem fogjuk viszontlátni a pénzünket.

Ha erről beszélgetünk a férjemmel, mindig arra lukadunk ki, ha ez szóba kerül, hogy hagyta volna, hogy az utcára kerüljenek? Nyilván nem, de bizony feltételekhez kell szabni az ilyet!

2013. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem hogy önző vagy. Azt mondod nincsenek akkora bajban. Nem lehet úgy előre haladni, ha valaki mindíg kirúgja a lábad. Néha ha nagy baj van, persze, segíthettek, de azt a pénzt amiből az életeteket akartátok felépíteni, odaadni csak úgy....nem tetszene!!
2013. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%
Mennyi a kiesett pénz? Vagyis az apósod rokkant nyugdíja és fizetése különbsége? Annál többet akar adni nekik a férjed? Egyébként nem te vagy önző, hanem ők. Mi lenne ha ti nem lennétek?! Kicsit lejjebb kéne adni az igényeikből. A férjeddel beszéltél erről a 4 pontról? Én a helyedben feltételeket szabnék.. Segítenék nekik, de csak ha változtatnak. Vagy esetleg szálljatok be a rezsibe, számlákba, de pénzt biztosan nem adnék így. Még a saját szüleimnek se, ha így állnak a dolgokhoz...
2013. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%
Először nekik kell áldozatot hozni! Tényleg az asztalra kellene csapnod!
2013. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%
Egész biztos nem jönnek ki a pénzükből? Előbb próbálják meg,az általad említett dolgokkal mind spórolhatnának. Mond meg a férjednek, hogy majd visszatértek a kérdésre 3-4 hónap múlva, akkorra azért már kiderül sok minden. Ha rögtön elkezditek nyomatni a pénzt, meg se próbálják majd beosztani ami van. Azért egy házasságban meg kellene beszélni egy ilyen dolgot, ha közös kassza van, nem csak bejelenteni, hogy ezentúl így lesz. Ha végképp nem ért egyet a férjed, hozd fel te meg ugyanannyit beteszel a fiadnak, mondjuk hasamra ütök lakáskasszára, lényeg ne lehessen hozzáférni, aztán majd csak belátja, hogy hiányozna az az összeg, nem tudom vmit találj ki, mert beláthatatlan ideig pénzelheted őket. Persze más lenne a helyzet, ha tényleg rászorulnának, de akkor is kettőtök döntése kellene, hogy legyen.
2013. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy pontosan mennyi a különbség, de jó ideig elég jól keresett apósom, tehát szerintem nem kap keveset. Szerintem, ha ezeken változtatnának, kb. ugyanúgy jönnének ki. A férjem most megsértődött, hogy mi az, hogy nem akarok segíteni a szüleinek. De én is ezt mondtam, hogy majd ha azt látom, hogy ők is midnent megtesznek, akkor majd besegítünk, ha rászorulnak. De akkor sem hiszem, hogy havi rendszerességgel pénzt kellene utalnunk nekik, max. néha bevásárolni vagy ha nagyobb kiadás van, abban segíteni. Nehogy már komolyan életük végéig mi tartsuk el őket úgy, hogy mi meg nem tudunk tovább lépni!
2013. aug. 17. 11:39
 27/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem az a megoldás hogy akkor te is félre teszel. Akkor még kevesebb pénzből tudtok gazdálkodni. Beszéld meg a férjeddel hogy nem az a probléma hogy nem akarsz segíteni. Hanem hogy anyósék nem is erőltetik meg magukat hogy jobban kijöjjenek anyagilag..
2013. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
mi tortent azota veletek? :)
2016. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!