Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne a lányomat...

Mit tegyek, hogy ne a lányomat hibáztassam?

Figyelt kérdés

Július 25-én megszületett a kislányunk, már nagyon vártuk, de így 3 hét elteltével úgy érzem, hogy tönkre tette az életemet, mert a párommal sem olyan a kapcsolatom, mint szülés előtt és senki nem veszi észre, hogy velem mi van, mindenki csak a picit látja, meg azt, hogy párom mennyire fáradt, mégis én vagyok az, aki 3-4 órákat alszik naponta, mert hasfájós a pici.

Tudom, hogy egy kicsit önző vagyok és valószínű, hogy ezért esik rosszul, hogy nem én vagyok a középpontban, de mióta megszültem, úgy érzem, hogy párom sem néz semmibe, meg sem hallja, ha beszélek hozzá, nem figyel rám és a gyerekkel sem foglalkozik annyit és úgy, mint ahogy az szerintem egy apától elvárható (három naponta egyszer egy öt percet foglalkozik a gyerekkel, aztán bámulja a tv-t)

Biztos bennem van a hiba. Szerintetek mit tegyek, hogy ne a gyerek igya meg a levét az én hülyeségemnek?



2013. aug. 16. 22:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ha meg elmondom neki, hogy mi a problémám, azt mondja, hogy én mindig cseszegetem, és nem hagyom békén
2013. aug. 17. 09:07
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Ne gyűlöld magad, nem csak neked vannak ilyen gondolataid. Kicsit beszélgetned kéne hozzád hasonló korú babával otthon lévő anyukákkal és rá fogsz jönni, hogy menyire sokan éreznek még így.

Amúgy az elkövetkező pár hétben bőven elég, ha szépen gondozod a babát, mert nem emiatt lesz maradandó lelki károsodása, hogy 3 hetes korában nem tudtál felhőtlen boldogságban lubickolni, amikor 3 óránként kelsz hozzá este.


Én a helyedben elmondanám a páromnak, hogy hogy érzek. Lehet, hogy ő is gondolt már ezekre, csak nem meri kimondani. Ülj oda mellé, bújj hozzá, szeretgesd kicsit őt is. Ezzel párhuzamosan megpróbálnám felvenni a kapcsolatot más anyukákkal. Ha a gyereknevelés kategóriába is írsz, akkor valószínűleg többen és hatékonyabban sietnek a segítségedre.

2013. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az, hogy valaki szeretne gyereket és hogy lélektanilag, személyiségfejlődésben is megért-e már rá, 2 abszolút különböző dolog. Itt lesz szerintem a probléma gyökere.
2013. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy olyan dologra vállalkoztatok, amire még nem voltatok egészen készen. Sokszor előfordul egy kapcsolatban, hogy egyes pontokon megijed egy-egy fél. Biztosan nem gondolta a férjed, hogy ez ilyen lesz, hogy erre vállalkozik és nem feltétlenül lehet erre egy embert felkészíteni. Ez mindenképp hideg zuhany, mert kettő helyett hárman vagytok, már soha nem is lesztek igazán csak ketten és egy gyerek rengeteg olyan törődést igényel, amit nem lehet skippelni. A legtöbb dolog az életben addig jó, amíg az ember tudja, hogy ki tud lépni belőle. Egy kapcsolat akkor van kőbe vésve, amikor gyerek születik. Mert két ember el is válhat, de a következmény, a gyerek mindig ottmarad.


Az, hogy a családod nem törődik veled, hogy a férjed kutyaszarnak kezel... nem igaz, nem is igazán gondolod így. Tudnod kellene, hogy nem igaz, csak van egy depressziós hang a fejedben, aki erről győzköd téged. Ez egy agyi hiszti, majd túl leszel rajta és rájössz, hogy nem igaz, csak a hormonok.

Te azt látod, hogy a férjed semmibe vesz, de ő mit lát? Hogy van egy gyereke, hogy a kapcsolata megváltozott a feleségével, és ez neki nagyon ijesztő. A helyében legszívesebben én is a tévé előtt ülnék egész nap, de persze ezt nem szabad. Mindkettőtöknek le kell győznötök a mumusotokat. Próbáld meg megbeszélni vele.

2013. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem szülés utáni depresszió.

Teljesen jogos, hogy elfáradtál. Teljesen új helyzetben vagy, ráadásul magadra vagy hagyva, mert férjurad tesz az egészre.

Nekem is rosszul esett, hogy amikor megszülettek a gyerekeim, már a kutyát nem érdekelte, hogy VELEM mi van, hogy ÉN, hogy vagyok. Mindenkit csak a gyerekek hogyléte izgatott. Ez javarészt most is így van, pedig már 5 évesek. Mondhatni hozzászoktam.

Volt, hogy full betegen kínlódtam, de akkor is csak azzal foglalkoztak a körülöttem lévők, hogy mit főzök a gyerekeknek, meg jaj nehogy elkapják tőlem. HA rólam kérdeztek, akkor az egyetlen dolog ami érdekelte őket, hogy mikor megyek vissza dolgozni.


Nem önzőség, hogy szeretnél kicsit pihenni te is.

Ülj le a pároddal, családoddal, és beszéld meg velük.


Szerintem nem depressziós vagy, csak kimerült és csalódott. Nem a baba miatt, hanem a férjed hozzáállása miatt.

2013. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem könnyű dolog amin átmész.Új helyzet ez neked és a férjednek is.Egy baba érkezésével mindig van egy kis káosz.Át kell rendeződni a szerepeknek dolgoknak és ez nem megy könnyen.

Legyél türelmes magaddal a pároddal.

Hidd el pár hét mulva sokkal könnyebb lesz.

Ha tudsz néha kapcsolodj ki,biztos nagyon fáradt vagy.


4 gyerekes anyuka

2013. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!