Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon a...

Hogy mondjam el otthon a szüleimnek, h félcigány a barátom, akiről még nem tudnak? Eléggé a téma ellen vannak.

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 22:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát ez az, h nagyon nagyon jól megvagyunk, csak a szüleimmel van a probléma... tudom, h kiakadnának és azért félek mert tudom, h nekik lesz rossz érzés...
2013. aug. 17. 11:11
 12/26 anonim ***** válasza:
31%
Ha van eszed lelépsz tőle. Én is jártam egy ilyennel, kicsinált minden téren, ha nem vagyok észnél, qrva lettem volna a 4-es úton. Nincsen kivétel, mind egyformák, a vér nem válik vízzé.
2013. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor is ha szeretem?... Akkor hogy lépjek le? Elég nehéz, legalábbis énnekem
2013. aug. 17. 11:23
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

1 válaszoló vagyok, és mélységesen kikérem magamnak/magunknak a családom nevében, hogy nincs kivétel! Igen, aláírom, hogy több az ilyen, de igenis van kivétel! De látom semmivel sem vagyunk előrébb, mint a század elején-közepén, hogy genetika címszó alatt ítélünk el embereket. Szerintem felháborító a hozzáállásotok. De azt pl. elfelejtitek, hogy félvér a fiú...akkor a másik oldal nem is számít? A "becsületes magyar"? mert persze minden magyar az kivétel nélkül, ugye?

A Nagypapám egy cigány putriból emelkedett ki olyan körülmények közül, hogy ....tudjátok. És felépített magának Budapesten egy becsületes, normális életet. Tanult, szeretetben, becsületben nevelte fel a gyerekeit, másokat megszégyenítően sokat dolgozott. És nem ismerek nála jobb embert! Szerethetőbbet, békésebbet, önfeláldozóbbat. Könnyű látatlanban elítélni másokat úgy, hogy semmit nem tudtok róla. Vagyis de, pont azt, hogy tanul, normális körülmények között él.

Az agresszió pedig nem genetika, hanem neveltetés, szocializáció kérdése elsősorban! A ti szegénységi bizonyítványotok, amiket itt leírtatok. És meg merem kockáztatni, hogy egyikőtök sem mondaná meg rólam, hogy félcigány vagyok. Egyetemen tanítok és mellette egy színházban dolgozom, a magyar kultúrát ápolom. Van egy kisfiam, akit a legjobb tudásom szerint nevelünk a férjemmel (aki amúgy szintén felvidéki magyar :)). De itt persze alapvetően ítéltek el, csak mert leírtam a származásom. Gusztustalan és mélységesen elkeserítő ez számomra!

2013. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%
És kérdező, eszedbe ne jusson az itteni hozzászólások alapján szakítani a pároddal, ha amúgy minden rendben, szeretitek egymást, rendes ember és szeret téged. Majd ha látod egy kicsi jelét is annak, amiket itt leírtak, majd akkor. De rasszista előítéletek miatt...de te tudod.
2013. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Fuh 1. válaszoló... ez nagyon elgondolkodtatott úgyszintén mint az első válaszod.. Köszi szépen és a többieknek is köszönöm... én nem is ítélem el ezért, és a távkapcsolatot is megoldanánk mivel igaz ritkábban de járna haza... csak a szüleim a probléma... ha nem ismernék nem mondanám meg nekik, h "kicsoda, micsoda"... de tudják.. és nem szeretném azt, h csalódjanak bennem (meert csalódnának, viszont elveszíteeni sem szeretném. Lehet hülyeségnek tartjátok, de akkor is tudom, tudnék rá várni és kezdek beleszeretni. :)
2013. aug. 17. 11:39
 17/26 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Eszembe nem jutnaa azért otthagyni, amit írt kettő három válaszoló..
2013. aug. 17. 11:46
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

Azért erre a neveltetés dologra visszatérnék.


Sógornőm hivatásos nevelőszülő. 3 saját gyermeke mellett kb.6 állami gondozottat nevelt fel.Volt, akit csecsemő korától. Ahogy kamaszodtak, aki fél roma volt, elkezdtek lopni otthonról, csavarogni, parancsolni, kérni semmit nem lehetett, követelőztek, stb. A többi nem roma gyermek mind egy szálig rendes, dolgos, becsületes, családszeretők. Mindnyájan egyforma nevelést kaptak, nem volt megkülönböztetés a saját gyerektől sem. Akkor miről is beszélünk?

2013. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Persze utolsó, biztosan igazad van, én nem fogok leállni vitatkozni. Majd ha azon kapom magam, hogy loptam a boltból, aztán hazafelé jól el is gyepáltam pár embert, akkor hiszek neked. De azt ne akard nekem bemagyarázni, hogy én is agresszív, szocializálatlan, kezelhetetlen ember vagyok. Vagy a családom, ahol a hangos szó is olyan ritka mint a fehér holló.
2013. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
Ok, elhiszem, hogy te kilógsz a sorból. Akkor szerencsés vagy, és így tovább. Bennem nem volt rosszindulat egy csepp sem, csak a tapasztalataimat mondta el.
2013. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!