Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom vagy jogos a...

Túlreagálom vagy jogos a haragom? Ajándékozás.

Figyelt kérdés

A párommal nem olyan régóta vagyunk együtt. Van 3 húga meg 1 öccse. A szülők alig nevelik a gyerekeket, mindenük a kert és a ház. Ezek rendben tartása minden idejüket elveszi a munka mellett, így a kisebb gyerekek borzasztó szemtelenek.


Tegnap volt a párom születésnapja, és minket is meghívtak. Nagyon sokáig gondolkoztam, hogy mit adjak, mert valami olyasmit szerettem volna ajándékozni, ami nem a sarokban végzi.


A barátom egyszer elszólta magát, hogy nagyon szeretne egy bizonyos pólót, így arra esett a választásom.


Nagyon örült neki, megmutatta a családjának is, mire a kisöccse röhögve közölte, hogy ez olyan, mintha a szemétdombról szedtük volna össze. Én csak ott álltam leforrázva, vártam, hogy esetleg majd a szülők, vagy a párom mond valamit, de csak csatlakoztak a kissrác röhögéséhez és ennyi.


Nagyon rosszul esett, a szülőktől annyira nem is vártam semmit, de azért úgy gondolom, hogy a barátomtól elvárhattam volna annyit, hogy közölje az öccsével, hogy merre hány méter.


Az első alkalmas pillanatban közöltem a barátommal, hogy ezt nem vártam tőle, és igazán mondhatott volna valamit. Annyi volt a reakciója, hogy minek húzom fel magam, tudhatnám, hogy milyen az öccse.


Minden további szó nélkül eljöttem.


Fogalmam sincs, hogy eltúloztam-e, vagy sem, de nagyon rosszul esett.


Mit gondoltok?


2013. aug. 18. 21:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
eltúloztad. látszik, hogy semmi más gondod nincs az életben
2013. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem eltúlzott.

Testvérek között lehet olyan kapcsolat, amit kívülálló nem ért meg. Ne foglalkozz vele. Mi is mondunk olyant egymásnak a tesómmal, amit senki mástól nem tűrnénk el, pedig már rég nem vagyunk gyerekek.

2013. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

1. De, van más gondom az életben. Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy igenis rosszul eshet, egy elkényeztetett kis hülye gyerek megjegyzése.


Véleményt kértem, nem bunkózást.

2013. aug. 18. 21:57
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg nem túlozza el!

Igen, testvérek között lehet így ökörködni, de attól még nem kellene a kérdező előtt tenni ezt. Ennyit a gyerekszobáról...

2013. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%

Vagy esetleg nem akart a születésnapján a tesójávál/szülőkkel balhézni így inkább röhögött ő is egyet rajta. Valószínűleg ők már megszokták,hogy ilyen és bármekkora b/nkóság volt,szerintem nekik ez már fel sem tűnt tőle.


Szerintem is eltúznod és figyelemmel lehettél volna arra,hogy születésnapja van. De ettől függetlenül azt is megértem ,hogy rosszul esett neked. (meg szerintem a párodnak is rosszul esett,hogy beduzzogtál és swzó nélkül eljöttél)

2013. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagytok egyformák, ennyi. Nálunk a párom családja állandóan így viselkedik, csak ők szídják egymást. Hülye vagy, dagadt vagy, hogy lehet ilyen ruhát felvenni..de azért még nem megyek falnak. Hozzá kell szokni, hogy ők ilyenek, mert változtatni nem tudsz rajtuk, a párod pedig nem fog emiatt egy családi vitát kirobbantani.
2013. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
Igen eltúloztad. Te milyen hangnemben beszélsz velük? Mert ha ilyen stílusban szólalsz meg ott is, mint itt, akkor te sem a jó modorodról vagy híres. Talán nem csoda ha nem csípnek.
2013. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

Ühüm ajándékba veszek valamit és egy kis sza.r gyerek még lealáz,hát nagyon remélem,hogy az előző két válaszadónak,hogy legyen ilyen élménye,már biztos nem gondolnák túlzásnak.


Egyébként nekem felnőtt anyaként volt hasonló tapasztalatom.Egy 7 éves a játszótéren többed magukkal le akart alázni és nekem azt mondta,hogy a plüss macink büdös,mert sza.rszagú lett a macskánktól (amúgy a tisztaság van nálunk alap macska mellett is),a hüly.e anyja még úgy nézet ki a fejéből,hogy majd még ezt nekem tűrnöm kell felnőtt anyaként.

Na én meg válaszoltam "viccesen".: - Maximum a te Sza.rodtól,mert az én macskám tud maga után tisztálkodni.

Mindenki nevetett a válaszom után rajtuk.

Az anya nemhogy magába szállt volna,hogy hogy beszél a gyereke felnőttekkel,még fél évig nem köszönt.De hogy nekem felnőttként még tűrnöm kellett volna egy ilyen lealázást ezektől,szerintem hallatlan.


Ja és a hab a tortán,hogy ez még Óvónőképzőt végzett,más is mondta,hogy ez az év vicce.

2013. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
21%
Igen, szerintem sem akart a szülinapján vitát generálni.
2013. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem túlozta el... Soha nem mondanék ilyet a bátyám barátnőjének az ajándékára, még ha tényleg úgy nézne ki, akkor sem. Szerintem ez nem tartozik a jó poénok közé, főleg ha még nem is olyan bensőséges a kapcsolat..
2013. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!