Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szúrhatja sokaknak a...

Miért szúrhatja sokaknak a szemét az, hogy nem fogom felvenni a férjem nevét, megtartom a sajátomat?

Figyelt kérdés
Meg akarom tartani teljes egyészében a születési nevemet, nem akarom kötőjelesen sem felvenni a párom nevét, különösen nehéz lenne, mivel külföldön is élünk és itt nehéz lenne megértetni ezt hivatalosan.De a fő okom az,hogy a családban nincs fiú utód, nincs senki aki tovább vinné a nevemet, ami egyébként nem gyakori családnév. A másik, édesapám meghalt nagyon rég, szeretett volna fiút, de 3 lánya lett, senki nincs aki továbbadná a nevet. Ebből miért csinálnak problémát?
2013. aug. 19. 17:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul a páromnak a nevét itt külföldön nem tudják kiejteni és leírni, ami miatt már sokszor kellett szólni és egy csomó idő ráment, nem tudta elintézni a hivatalos dolgait, mert nem tudja sok külföldi használni párom furcsa, számukra idegen családnevét. Az enyém rövid és könnyű, mert nem tartalmaz magyar betűt.
2013. aug. 19. 17:58
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Ebből csak te csinálsz problémát.
2013. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak neked számít ez.
2013. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kinek szúrja a szemét?
2013. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen oké, kit érdekel, más mit mond?

Ha ragaszkodsz a neved továbbviteléhez, a párodé pedig problémás, akkor gondolom, a gyermekeitek is a Te családnevedet kapják. Annak pedig előfeltétele, hogy ne vedd fel a férjed nevét, legalábbis gyerekkoromban mintha ezt olvastam volna a családjogi törvényben (anyám bíró volt, ilyesmik kerültek elém zsenge gyermekkoromban :D).

2013. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

"Az enyém rövid és könnyű, mert nem tartalmaz magyar betűt."


Kérdező: magyar vagy, és a nevedben nincsen magyar betű? Én még ilyent nem is hallottam. Milyen az a nem magyar betű?

2013. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

És miért fontos ez neked?

Megtartod így öntődtetek és kész. Mondjuk a név tovább vitelt nem teljesen értem, ettől még ugyan úgy kihal veletek.

2013. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez a ti dolgotok, olyan nevet viseltek amilyent csak akartok. Miért foglalkozol mások véleményével, semmi közük hozzá. Itt egyetlen ember van akinek a véleménye számít, ha a párodnak mindegy, akkor el van döntve a kérdés.
2013. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6-os, rendben nem volt teljesen korrekt a kifejtésem. A magyar abc ugye latin eredetű, én a hosszú magánhangzókra és a kettős mássalhangzókra értettem, amik az angol nyelvben nem szerepelnek.

Egyébként meg már családtagtól is megkaptam,hogy mi az,hogy nem veszem fel a férjem nevét, akkor azt hiszik,hogy nem is vagyok házas, meg ez így szokás és tiszteletlenség, blabla.

2013. aug. 19. 18:12
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek semmi köze ahhoz, felveszed-e a férjed nevét, vagy nem, persze ettől még mondhatják a magukét, tedd el zsebbe a dumát. Ez csak kettőtök dolga.

Anno nyugdíjas házban dolgoztam, az összes öregasszony férje nevét tudtam, csak a mamikét nem. Ódivatú dolog ez már, és eleve azzal tiszteled meg a férjed, hogy szereted, és azzal, ahogyan bánsz vele, nem azzal, hogy a nevét felveszed, az csak a konzervatív gondolkodásúaknak szól. Külsőség, ne foglalkozz vele.

Én sem vettem fel a férjem nevét. Sem kötőjelesen, sem sehogy.

2013. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!