Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szúrhatja sokaknak a...

Miért szúrhatja sokaknak a szemét az, hogy nem fogom felvenni a férjem nevét, megtartom a sajátomat?

Figyelt kérdés
Meg akarom tartani teljes egyészében a születési nevemet, nem akarom kötőjelesen sem felvenni a párom nevét, különösen nehéz lenne, mivel külföldön is élünk és itt nehéz lenne megértetni ezt hivatalosan.De a fő okom az,hogy a családban nincs fiú utód, nincs senki aki tovább vinné a nevemet, ami egyébként nem gyakori családnév. A másik, édesapám meghalt nagyon rég, szeretett volna fiút, de 3 lánya lett, senki nincs aki továbbadná a nevet. Ebből miért csinálnak problémát?
2013. aug. 19. 17:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz velük, úgy veszed fel, vagy tartod meg a neved, ahogy neked tetszik. Akinek máshogy tetszik, majd máshogy veszi fel.
2013. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

En is megtartottam a nevem.

Es?

Senkit nem erdekel.

2013. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Ki nem sz@rja le,hogy más mit mond,ha a leendő férjedet sem zavarja?Én is megtartottam a saját nevem.Ha a férjem szerette volna,kiötlöm,hogy hogy legyen,de azt mondta,hogy ez csak látszat dolog,nem érdekli.
2013. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%
Engem speciel abszolút hidegen hagy, ugyanúgy telik a napom:)
2013. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Dönsd el szépen, hogy dicsekdni akarsz, vagy panaszkodni, mert a kettő együtt elég gáz.


Dicsekszel azzal, hogy micsoda ritka neved van (persze, nem mondod el, mert ugye, a fórum anoním, de azért a játszma még játszma!), és azon aggódsz, hogy másoknak szúrHATJA a szemét-e ....nem, nem gondolnám. Csak te szeretnéd.


Én sem vettem, fel a férjem nevét, soha nem is állt szándékomban. Dr. vagyok, itt, külföldön senkit sem érdekel, hogy miért vagyunk két külön néven (ő is dr.). Gyerek nincs, a többi magánügy.


Akkor lesz ebből az egész kérdésből probléma, ha te azt csinálsz belőle. Egyébként senkit sem érdekel.

2013. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Én mindig leoltom azokat emiatt beszólnak.

Jönnek azzal, hogy de így senki nem tudja, hogy házasok vagyunk. Ilyenkor mondom, hogy akkor ennyi erővel a férjem is felvehette volna, mert miért csak rólam kellene tudni, hogy házas vagyok? (Amúgy kinek mi köze hozzá, ezt sem értem)

Másik amin mindig kiakadok, hogy de régen nem így volt. Az ilyenek beszólogatóakat pedig a barlangba szoktam visszaküldeni, hiszen régen házakban sem laktunk..

De szívem mélyén amúgy nem zavar, hogy szólnak érte, inkább magamban szánom azokat a konzervatív nőket, akik még mindig azzal vannak, hogy a nő önmagában semmi, csak a férje tartozéka.

2013. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Jaaaaj neeeeeeeeem, kedves válaszadók, nem értitek! :D

A kérdező valójában azt akarja hallani (olvasni) tőletek, hogy "wow, milyen egy belevaló, karakán csaj! Nem áll be a Kovács Jánosnék és Tóth Lajosnék sorába, hanem megmeri tenni, hogy kilép a sorból, és feminista módon megtartja a lánykori nevét! Hihetetlen elszánt és bátor!!! Fofadjunk, hogy egyszerű esküvője volt, nagy felhajtás nélkül, és a menyasszonyi ruhája is csak egy nadrágkosztüm volt!"

2013. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"De a fő okom az,hogy a családban nincs fiú utód, nincs senki aki tovább vinné a nevemet"


...és ha születik fiad, az az anyja nevét kapja majd??

2013. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17

Ennyiből minden nő ezt akarja hallgatni, aki nem veszi fel a férje nevét, nemde? Hát még, ha tudnád, hogy én azért nem vettem fel, mert az első feleség válás után is vígan ezzel a névvel rohangászik a nagyvilágban! Na akkor ötöld ki szépen, én mit akarok hallani, miután ezt leírtam neked! Szánalmasan rosszindulatú vagy, talán neked nem volt választásod annak idején, vagy nem fogsz ki olyat, aki elvegyen, hm?

2013. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kinek szúrja a szemét? Elég jellemző ez manapság.
2013. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!