Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az Ön középiskolás gyermeke...

Ha az Ön középiskolás gyermeke nemi erőszakot, vagy gyilkosságot követne el, hogy viszonyulna hozzá a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Felkeresné a sértettet, vagy annak hozzátartozóit?
2013. aug. 21. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Brexinnek köszönjük az elméleti ideális tanácsot.

Ostoba!

2013. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Egy történet, hogy miképpen reagált az édesanya amikor a fiából gyilkos lett.

Évekkel ezelőtt egy fiatalember a bíróságon állt erőszak vádjával. Akkor ott az egyik 14 éves szemtanú kislány volt az akinek a segítségével a bíróság elítélhette a férfit. A férfi dühében a bíróságon is őrjöngött, és megfenyegette a 14 éves kislányt, hogyha egyszer kiszabadul neki annyi. Nem vették komolyan, végül is éppen 6 évre ítélték el.. Leülte a büntetését, és hazament a szülővárosába. A kislányból 20 éves nő lett, és élte az életét. Egészen addig amíg meg nem halt a férfi keze által. A férfi meglátta (egy városkában éltek) és beváltotta a fenyegetését. Elkapta a lányt, akit a nagymamája udvarába cipelt és a pöcegödörbe fojtotta bele. A boncolás kimutatta hogy megfulladt, de nem a torok fojtogatás miatt. A tüdeje tele volt pöcegödörben lelt folyadékkal.. (egyszerűen mondva: szarral)

3 napig a férfi bejárt dolgozni, és úgy tett mintha semmi sem történt volna, de nem bírta tartani a száját, és kikotyogta hogy lám mégis neki lett igaza. A város lakói megdöbbentek (szegény nagymama kapott hideget-meleget, pedig ő maga is rettegett az unokától, de hát az ő udvarában halt meg a lány)

A férfit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésért elítélték. Életfogytiglant kapott. A férfi édesanyja ahelyett hogy süllyedt volna szégyenében, még neki állt feljebb. Kijelentette hogyha a lány 14 évesen be fogja a száját és nem tanúskodik akkor ma is élne. Az ő fia egy szent. A férfi apja attól a naptól kezdve letagadta hogy neki van fia.. Számára már nem volt. A szülők elváltak. Az apa szégyenében elköltözött a városból oda ahol nem ismerték.Az anyja szakácsnőként jelentkezett az abba a börtönbe ahol a fia élete végéig raboskodni kényszerül. A hír szerint az anyja ma a börtönben dolgozik, és ott is ajnározza a fiát. A történet valós, jó pár éve történt. Szerencsére a férfi soha nem szabadulhat..


Szóval vannak ilyen anyák is..

Én nem tudnám megbocsájtani ha a fiam embert ölne, erőszakolna.. Ez szerintem megbocsájthatatlan..

2013. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A kérdésből csupán az a tény marad ki, hogy a gyerek szabad akaratából erőszakol, vagy pedig zsarolásból, kismillió okból (pénz, kábítószer, fenyegetés, osztálytársak sértegetése, játék miatti bosszú, szülő halála, rossz bizonyítvány elmondása...) kifolyólag.


Ez sem elhanyagolható körülmény!!!


Nyilván ha valaki szándékosan zsarolja, akkor a zsarnokot büntetik meg kiskorú manipulálása miatt, ha saját döntés, akkor szerintem a fentiek már leírták.

2013. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekemben nagyot csalódnék, és támogatnám a megbüntetését, kivéve, ha önvédelemből öl. Egyébként az lenne a minimum, hogy tudatnám a hozzátartozókkal az együttérzésemet. Én meg megpróbálnék rájönni, mit ronthattam el.
2013. aug. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

# 13/


MIVAN?!



Kettes lettem matekból, muszáj lesz megerőszakolnom a Gizikét hazafele?! Vagy lepuhap*csözött a Rozi az osztályban, jól megdugom, lássa ki a Jani? Esetleg meghalt anyám, megdugom az Annát a bokorba!


Te olvasod is amit írsz?

2013. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A nemi erőszaknál először is különbséget tennék, hogy ki az aki ezt állítja!


Mert egyáltalán nem mindegy, hogy pl. Zsanettnak hívják-e az illetőt,

avagy a ribi Palácsik Tímeának!!!

2013. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

# 15/


Örülj neki, hogy nem egy alföldi, szabolcsi, vagy román középiskolába jártál. Itt ugyanis nincsenek erkölcsök, amikbe olyan görcsösen kapaszkodsz.

2013. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az erkölcs az, hogy nem ököllel rendezem a nézeteltéréseket. Az, hogy nem követek el gyilkosságot vagy nemi erőszakot az rohadt messze jár az erkölcsi kérdéstől...
2013. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Először is,arról volt szó a kérdésben,hogy mit tenne ha az ön gyermeke!Én ismerem az enyéimet és őket nem hagynám cserben bármit követnének el!

Azt se írtam,hogy megbocsájtanám,csak azt,hogy nem fordulnék el tőle!

És nem egy spanglira gondoltam,de látom azért betalált,hisz valahogy elkezdődik ugye?

Sajnálom ha valakinek is az elevenjébe vágott,de a véleményemet fenntartom! Ha nem tudok segíteni rajta (mert ezt is írtam,hogy megpróbálnám) akkor simán a sorsára hagynék egy drogost!Pont azért mert az már nem az én gyerekem,hanem a drogé!Ergo ha ilyen befolyásoltság alatt követte el a kérdésben szereplő tetteket akkor "mosom kezeimet",kapja amit érdemel és küzdjön meg vele egyedül!

2013. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

a drogozás a legnagyobb bűn? durva.


nálam inkább a gyilkosság.


viszont szerintem a gyerekem mellett állnék. de ezt így látatlanban nehez megmondani. a körülményektől is függne. az tuti, hogy magamban keresném a hibát. de nem tehet mindenről a szülő. a filmek, társaság, egyéni stílus mind-mind közbeszól.



kitartást neked!

2013. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!