Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várnak el a nőktől...

Miért várnak el a nőktől sokkal több mindent a háztartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindkét fél dolgozik(hasonló munkakör, nem kemény fizikai), mégis a férfit kímélik.
2013. aug. 21. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
KI várja el a nőtől a sokkal több mindent? Mert ha a férfi, ott komoly bajok vannak.
2013. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki várja el, és mit számít más véleménye?
2013. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
úgy általában a társadalom és ezt nevelik a férfiakba is.
2013. aug. 21. 20:20
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert ma is élnek a régi elvárások.

A nő háztartást vezet a férfi meg dolgozón. Egy férfi ha munkanélküli sokkal jobban lenézik mintha a nő lenne az.

2013. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1: [link]


A magyar nők végzik a legtöbb házimunkát

A magyarok gondolkodnak a legkonzervatívabban, akár házimunkáról, akár gyerekvállalásról, akár a pénz elköltéséről van szó - derül ki egy kutatásból, amely szerint a magyar nők végzik a legtöbb házimunkát.


A magyar nők végzik a legtöbb házimunkát európai társaikhoz viszonyítva. Ráadásul ezt magától értetődőnek tartják, a magyar családokban van a legkevesebb konfliktus a házimunka elosztása miatt - ez derül ki a Népességtudományi Kutatóintézet munkatársainak kutatásából. A kutatók Magyarországot, Oroszországot, Franciaországot, illetve Németország keleti és nyugati felét elemezve vizsgálták a házimunkára fordított időt, és az ezzel kapcsolatos előítéleteket. Kiderült: a magyar nők az otthoni feladatokból 3,3-szor nagyobb részt vállalnak, mint a társuk. Őket az orosz, a Németország nyugati felében élő nők, majd a franciák követik. A Németország keleti felében élők viszont "mindöszsze" 2,3-szor végeznek több házimunkát partnereiknél.

2013. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert agyilag még ott maradtak, amikor meglehetett egy fizetésből élni és a nő feladata az volt, hogy takarítson, mosson, lekvárt főzzön be, lecsót készítsen télire meg beszedje a tojást stb. Csak hogy ha mindkét fél dolgozik, akkor szépen a feleknek meg kell egyeznie, hogy ki mit vállal. Ennyi az egész és nem kéne ennyit problémázni rajta.
2013. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De mivel a nő is dolgozik, nem úgy lenne a fair,hogy felesben végzik? Nem a férfi tartja el a nőt a legtöbb esetben, hanem ketten dolgoznak.
2013. aug. 21. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem minden nő dolgozik, nem minden nő dolgozik 8-12 órában. Persze ahol igen ott természetesen nem igaz amit mondok.

De amíg vannak ilyen gondolkodású nők addig nem csoda, hogy rájuk is rányomják a régi dolgokat.


"ferjem pedig keressen munkát,mert szerintem nem az én dolgom dolgozni járni"


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Te meg a párod egyeztessetek ezzel kapcsolatban és kész, csak egymásnak kell hogy megfeleljetek, a többi ember meg le van szarva. Én sem főzök munka után, mert a párom például kb. 2-3 óra hosszával hamarabb ér haza, mint én. Ezért ő főz ha főz, ha meg nem, akkor eszünk hideget. Munkatársam (akire az anyja főz) nagy szemekkel kérdezte, hogy dehát a párom nem igényli, hogy én főzzek? Mondom nem, tudja, hogy hol a hűtő, a gáztűzhelyet is megtalálja, keze is van, ha éhes akkor főz és ennyi.
2013. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a nő magától vár el sokkal több mindent. Legalábbis én azt figyeltem meg, hogy ha én évekig nem pucolok ablakot, ajtót, vagy hagyom megbüdösödni a vécét, az rajtam kívül senkit nem zavar. Vagyis nem várják el, hogy csináljam, de előbb utóbb kénytelen vagyok, mert én nem bírom a koszt és szagot. A férjem észre sem veszi ezeket a dolgokat. Itt lehet a bibi.
2013. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!