Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, akik...

Ismertek olyan családot, akik a saját rossz pénzügyi döntéseik, felelőtlenségük miatt csúsztak le?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 20:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
unokatesómék... sosem voltak jól keresők a szülők az anyuka csak néha dolgozott, és elkezdték felújítani a házat persze hitelre aztán pedig vettek egy autót is hitelre amit a fiúk folyton elrontottak így a javításért is kb. folyamatosan fizetni kellett.
2013. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell mindenki felett ítélkezni, és "na az ilyet nem tudom sajnálni"-zni. Az emberek az adott korban, adott helyzetben a legjobb tudásuk szerint a legjobbat akarják maguknak, családjuknak. Sajnos a tájékozatlanség, tudatlanság is bejátszik, sokaknál némi könnyelműséggel is társítva, de nem szabad megfeledkezni a szándékos félretájékoztatásról és a direkt bagatellizálásról sem.


Ismerek sok olyan embert, aki egyáltalán nem volt hülye vagy dinnye, és egy jól működő gazdaságban vett fel olyan hitelt, ami az akkor hosszútávúnak tekinthető jövőkép és a bankszakma CHF hitelről való közlései alapján egyáltalán nem tűnt élhetetlen verziónak.


Tehát csak óvatosan az ítélkezésekkel!

2013. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Az enyém. Lenne pénz, de apám elkölti mindenféle hülyeségre, meg elissza, elcigizi. Többnyire a cigi és a pia miatt nincs szerintem. Én ezért fogtam vissza a dohányzást, így érdekes módon mindig van pénzem.
2013. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

En egy hitel felvetelt azert nem neveznek anyagi lecsuszasnak,hiszen azt a penzt veszted el,ami lenyegeben soha nem is volt a tied.(Na persze azt kamatostol)

Aposomat hoznam fel inkabb peldanak.Milliomos,vagyis inkabb milliardos volt,aki elott a bankigazgatosag hajbokol,de egy rossz tozsdei dontessel elvesztette a vagyona 75%-at.A tobbit mar elotte ingatlanokba,es a mai gazdasagi helyzetben eladhatatlan,nagy erteku telkekbe fektette.

Az ingatlanok es telkek megmaradtak,csak eppen a telkek meg erteken alul is eladhatatlanok,az ingatlanba pedig nem talal megbizhato berlot.Maradt persze meg igy is boven penze,valtozatlanul van tozsdei befektetese is,de a nyugdijabol el,es folyamatosan sirankozik,hogy o milyen szegeny.

2013. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Másrészről meg felejtsük már el ezt a hitelt még utód is nyögi, negatív vagyon nem örökölhető."


Igen hitelt nem örökli de a pozitív örökséget a lakást, autót sem.

2013. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy hitelt nem lehet örökölni.


Tehát kedves utolsó és akkor mi van ? Miért feltétele, hogy szeresd a szüleidet annak, hogy ha meghalnak akkor mit hagynak rád? Nem teljesen mind1?


Úgy spórolni meg utána arra lenni büszke, hogy úgy lett saját házad / lakásod / autód, hogy megvártad míg anyádék kihalnak belőle?!


Tudod mit inkább éljek életem végig albérletbe de a szüleim éljenek 100évig és ne az legyen már a vágyam, hogy jajde jó, hogy meghaltak mert így már van lakásom / házam / vízibiciklim.

2013. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Én sem írtam, hogy haljanak meg, csak mondjuk nem azért dolgoztam egész életembe, hogy a gyerekemre semmit se hagyjak.

Nekem fontos, hogy a gyerekeimnek minél könnyebb élete legyen.

2013. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Csak olyat ismerek. Akik lecsúsztak,azok mind annyira abszurd döntéseket hoztak számomra pl,hogy nem is tudom miért csodálkoznak hogy a bank elviszi a vécét is alóluk
2013. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

apósomék...még a fiára is ráb*sztak 3 hitelt...az egyikből 300ezert nem fizettek, végrehajtás, felrúgott 1 milláig...vonják a fizuból, bar lista...a másik 150ezer, azt még hál istennek nem vonják, nem is fogják mert teszek róla...de ezt is ki kell fizetni....a férjemnek folyton hazudtak, hogy kifizették stb...persze nem...és hát valljuk be, férjem is utánajárhatott volna a hitelnek, ha már felvetették vele...naiv volt, bízott a szüleiben....ez hiba volt, utólag belátja...két év és kikecmergünk a sz*rból :) addig hál istennek szüleim segítéségével rengeteg pénzt tudunk mostantól félretenni :)


ők hát....hitelt hitelre halmoztak, amit rendszerint csak szimplán feléltek.....apósom nem akart dolgozni....alkoholista...rokkantnyugdíjas...anyósom fizetésének felét vonják (többet ugye jogilag nem lehet...)...apósom elszórakozott egy házat, egy megkezdett építkezést, két lakást, nem tudom hány földet, örökséget, kölcsön kapott pénzeket...ezeket mind-mind felélte....rengeteg közüzemi tartozás, jóformán nincs egy olyan szolgáltató, ahol ne lenne tartozásuk...rengeteg magántartozás....követhetetlen....átláthatatlan az egész...

a lányukat lehúzzák pénzzel, fiúkat folyton szidják, hogy anno két munka között mi vettük neked a zsömlét...(fél évig nem talált rendes munkát, de alkalmi munkái folyton voltak, plusz ott volt a munkanélküli...)

én a legrosszabb meny vagyok, folyton szidnak :) én nem is tartom velük a kapcsolatot...szüleimmel ahogy viselkedtek iszonyat...szóval..én még eskü ilyet nem láttam...párom tanult belőle még időben, a kapcsolatot ő se nagyon tartja velük, csak mig a hitel le nem jár....(mert kb harmadát se fizetik azért....és verik a mellüket, hogy ők fizetik a hitelt...)

és persze a kormány rossz, az ország rossz, rajtuk kivül mindenki hibás...a saját szüleik is, akik mást se csináltak, csak segítették őket...azóta apósom örületbe kergeti az anyukáját...aki minden hónapban egy meglett 50akárhányéves férfit ellátott havi pénzzel....mióta meg nem ad ő a világ legrosszabb anyukája...

szóval....mókás élet...elherdáltak az egész életüket de piára, cigire, üditőre van pénz most is....és persze soha a büdös életbe nem fogják belátni a hibájukat, mindenki más okozta ezt nekik....

totálisan klinikai esetek, a tényekről tudomást nem vesznek...szó szerint egy általuk elképzelt világban élnek....no .....ez van :) mi rendbe jövünk, ők meg éljenek úgy, ahogy akarnak...

24L

2013. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!